aktuální boje v sýrii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu aktuální boje v sýrii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět letos oslaví své dvacáté narozeniny. Od 5. do 14. března se uskuteční v 9 kinech v Praze a poté v dalších 36 městech České republiky. O tom, jak se festival pořádaný Člověkem tísni za dobu své existence změnil a co letos nabídne, jsme mluvili s ředitelem festivalu Ondřejem Kamenickým.
... a Švýcarskem. Žebříček uzavírají Sýrie, Jižní Súdán a Somálsko...
Letos se ve světě uskuteční několik důležitých voleb, které rozhodnou o vedení Ruska, Maďarska, Itálie či Venezuely. Pozornost se bude upírat také k jednání o brexitu a v neposlední řadě k zahraniční politice Bílého domu.
Sýrie a Irák porazily na svém území radikální islamisty, kteří neblaze prosluli krutovládou a kulturním barbarstvím. Svět si trochu oddechl, ale ne nadlouho.
Ty největší boje v Sýrii po sedmi letech krvavé války pomalu utichají, vyhlídky na mírovou budoucnost jsou ale v silně roztříštěné zemi plné vzájemné nenávisti stále v nedohlednu. Státy z celého světa si však už začínají brousit zuby na poválečnou obnovu země a pozadu nechce zůstat ani Česko, které chce tuzemským firmám pomalu začít ušlapávat cestu k investičním projektům v Sýrii.
Marek Šindelka je mladý český spisovatel, který svým uprchlickým románem Únava materiálu rozdělil české literární kritiky na dvě části. Jedna ho kritizuje za nedostačující podloženost fakty a rešeršemi, druhá mu udělila prestižní cenu Magnesia Litera za prózu. Za rozporuplností jeho díla se skrývá především snaha do detailů zachytit osud lidské bytosti jako individua, druhotně však vznikla i jako kritika evropské a západní společnosti.
Helgard Ricarda Kramer-Washington je profesorkou na berlínské Freie Universität. Studovala filozofii, sociologii a politické vědy na univerzitách v Heidelbergu, Berlíně a Frankfurtu, kde také působila v Institutu pro sociální výzkum, který se proslavil zejména proudem marxismem ovlivněných sociologů, psychologů, politologů a filozofů tzv. frankfurtské školy. V současné době je profesorka Kramer v penzi, dvakrát za semestr však dojíždí do Ostravy, kde na katedře sociologie Filozofické fakulty přednáší o ...
Letošní volby francouzského prezidenta 23. dubna a 7. května se odehrávají v čase politické nestability v Evropě i ve světě, kterou vyvolalo hlasování o brexitu v Británii a volba Donalda Trumpa americkým prezidentem.
Francii a Německo letos čekají důležité volby, v nichž se rozhodne o vedení dvou vůdčích zemí Evropské unie. Mělo by začít vyjednávání o brexitu, které zřejmě bude složité a zdlouhavé. Celý svět vyhlíží první kroky administrativy Donalda Trumpa, jenž může výrazně změnit vztahy USA s řadou zemí včetně evropských spojenců, Ruska a Číny.
Pokud vládní koalice ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL udrží v posledních měsících mandátu přes dílčí spory dohodu o společném kabinetu, stane se premiér Bohuslav Sobotka (ČSDD) nejdéle sloužícím předsedou vlády od doby opoziční smlouvy. Tehdy na počátku nového tisícileté v čele Strakovy akademie stál současný prezident Miloš Zeman. Podzimní sněmovní volby ukážou, kdo zemi povede dál.