bezplatná doprava na slovensku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bezplatná doprava na slovensku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jen čtvrtinu plné ceny by mělo stát od poloviny roku jízdné pro studenty a důchodce ve vlacích a autobusech. Andrej Babiš (ANO) nápad odkoukal od sousedů na Slovensku, kde se přitom potýká s problémy. Velké obavy má organizátor dopravy Ropid. V Praze a okolí už nyní kapacita ve špičkách nestačí.
Vlakový a autobusový dopravce RegioJet vstoupí s dálkovými vlaky na nový středoevropský trh – do Rakouska. To by se společně s Českou republikou a Slovenskem mělo v budoucnu stát další domovskou zemí, kde bude RegioJet dál své aktivity rozvíjet. Vlaky by měly jezdit od příštího roku na trase Praha – Brno – Vídeň čtyřikrát denně v každém směru.
Vlaková společnost RegioJet podnikatele Radima Jančury chce převzít od slovenských státních drah (ZSSK) provoz na linkách Humenné – Košice – Žilina – Praha a Štúrovo – Bratislava – Praha. Dopravce nabídl slovenskému ministerstvu dopravy, že bude tyto linky plnohodnotně provozovat bez dotací.
Značka ČSAD je k vidění na silnicích už téměř 70 let. Nehynoucí slávu jí v padesátých letech zajistila zřejmě nejznámější česká road movie Florenc 13.30. Historie značky je přitom plná paradoxů. Vznikla znárodněním soukromých dopravců a vyčleněním silniční dopravy z Československých státních drah, nicméně velkou oslavu padesátin jí v devadesátých letech vystrojili už noví soukromí majitelé. Unikátní je i samo kolektivní vlastnictví ochranné známky.
Státní slovenský železniční dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zavede od začátku února nové spoje mezi Bratislavou a Košicemi. Nahradí tak dálkové vlaky soukromého dopravce RegioJet, který se z hlavní železniční trati na Slovensku po více než dvou letech stáhne.
Soukromý železniční dopravce RegioJet podnikatele Radima Jančury neuspěl na Slovensku s návrhem, aby stát kompenzoval takzvané sociální slevy za přepravu vybraných skupin cestujících nejen ve státem dotovaných vlacích, ale i v komerčních spojích. RegioJet a ministerstvo dopravy o tom informovaly po schůzce ministra Arpáda Érseka s Jančurou. RegioJet zároveň potvrdil své dřívější rozhodnutí, že na konci ledna přestane provozovat své komerční dálkové vlaky mezi Bratislavu a Košicemi.
Slovenský státní dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) se na hlavní slovenské trati nepustí se svými vlaky InterCity (IC) do cenové války se soukromým dopravcem RegioJet z české skupiny Student Agency. Vyplývá to z informací, které dnes ZSSK zveřejnila před chystaným prosincovým obnovením provozu IC vlaků mezi Bratislavou a Košicemi. V minulosti soupeření ZSSK s RegioJetem vyústilo ve snižování cen jízdenek.
Český soukromý dopravce RegioJet po kritice slovenského ministerstva ohledně nedodržování objednaných kapacit při provozu státem dotovaných vlaků na Slovensku dnes oznámil, že na regionální trať mezi Bratislavou a Komárnem nasadí velkokapacitní soupravu.
Slovenský státní železniční dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v prosinci obnoví provoz vlaků vyšší kategorie InterCity (IC) mezi Bratislavou a Košicemi. Prohlásil to ministr dopravy Árpád Érsek.
Francouzský start-up Blablacar, který na webu propojuje lidi nabízející svezení s těmi, kteří by se rádi svezli, vstoupil na český a slovenský trh. A jak má ve zvyku, převzal úspěšný místní projekt, Jízdomat a Jazdomat.