čoi - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čoi, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V Česku rychle přibývá rizikových internetových obchodů. Často vznikají na "opuštěných" doménách s dobrou historií. Příkladem jsou nejfilm.cz, krajzlin.cz nebo eurorcrally.cz, což je doména, kterou používal spolek modelářů rádiově ovládaných modelů aut, posléze však doménu včas nezaplatil a tak o ni přišel. Dnes je na webu nabídka bot od anonymního prodejce, nákup zde je však značně rizikový. Vyplývá to z informací České obchodní inspekce (ČOI).
... za žárovku. V poslední době se na ČOI kvůli tomu obrací...Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před prodejci...
Loni byly v Česku pohonné hmoty nejkvalitnější v historii. Předpisům nevyhovělo jedno procento z 2670 vzorků, které odebrala Česká obchodní inspekce (ČOI). V roce 2016 to bylo 1,1 procenta. Zlepšila se kvalita motorové nafty a Etanolu E85, mírné zhoršení bylo zaznamenáno u vzorků benzinů.
Česká obchodní inspekce průběžně kontroluje dodržování právních předpisů v horských střediscích. Inspektoři uskutečnili zatím 75 kontrol a porušení zákona zaznamenali ve 20 případech.
Předváděcích akcí v ČR loni ubylo, jejich provozovatelé je přesouvají na internet nebo do nabídek po telefonu. „Šmejdům“ loni uložila Česká obchodní inspekce (ČOI) 72 pokut v celkové hodnotě 22,2 milionu korun, což je o 7,5 milionu meziročně méně. Inspekce v loňském roce zjistila porušení zákona u 29 procent všech kontrolovaných předváděcích akcí, v roce 2016 to bylo 76 procent. ČOI to uvedla v tiskové zprávě.
Většina autobazarů podle České obchodní inspekce (ČOI) nadále klame zákazníky. Inspekce zjistila pochybení při 57 procentech kontrol prodejců ojetin. Od května do října zkontrolovala 65 autobazarů. Prodejci ojetin stále používají klamavé obchodní praktiky – stáčejí tachometry či záměrně neuvádějí, že vozidlo bylo havarované. ČOI to dnes uvedla v tiskové zprávě.
Polovina pohřebních služeb porušuje předpisy. Výsledky kontrol České obchodní inspekce (ČOI) za poslední čtyři roky ukázaly, že každá druhá neinformuje spotřebitele o ceně služeb nebo výrobků a nevydává potvrzení o převzetí objednávky. Jen loni ze 115 kontrolovaných provozoven bylo zjištěno pochybení u 54 z nich. Inspekce to uvedla dnes v tiskové zprávě.
Z velkých tržnic v západočeském pohraničí letos téměř zmizely stánky se zábavní pyrotechnikou. Kontroloři České obchodní inspekce (ČOI), kteří jako každý rok na konci prosince dělali kontroly, objevili zatím minimum prodejců pyrotechniky, a pokud nějaké našli, nabízeli v porovnání s předchozími lety jen velmi malé množství pyrotechniky, řekl ředitel Inspektorátu ČOI pro Plzeňský a Karlovarský kraj Jan Řezáč.
Česká obchodní inspekce o vánočních svátcích zjistila porušení zákazu prodeje v jednom případě, a to v provozovně internetového prodejce v Praze - Holešovicích. Celkem provedla 111 kontrol, řekl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. S tímto prodejcem povede ČOI podle mluvčího řízení pro opakované porušení zákona. Podle informací ČTK jde o největší tuzemský e-shop Alza.cz, s nímž vedla inspekce správní řízení již před rokem. Firma tvrdí, že zákon neporušila.
Počty předváděcích akcí mají klesající tendenci. Šmejdi opouštějí klasické předváděčky, více se zaměřují na internet a nabídku zboží po telefonu. Tento trend potvrzuje rostoucí počet stížností.