coindesk - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu coindesk, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Denní objem aktivit na kryptoměnových burzách je oproti konci loňského roku poloviční, vyplynulo z analýzy zveřejněné na webové stránce CryptoCompare, z níž cituje agentura Reuters. Zatímco v prosinci 2017 se denně průměrně zobchodovalo 17 miliard dolarů (351 miliard korun), kleslo toto číslo letos v březnu na 9,1 miliardy dolarů (188 miliard korun) a v polovině dubna na 7,4 miliardy dolarů (153 miliard korun). Nicméně ve srovnání se stejným obdobím loni na jaře to bylo pořád 25krát více.
Pokud se virtuální měně bitcoin brzy nepodaří vystoupit zpět nad 8600 dolarů (téměř 177 tisíc korun), bude pro takzvané těžaře tvorba této kryptoměny zřejmě ztrátová. Vyplývá to ze zprávy analytiků americké investiční banky Morgan Stanley. Ve čtvrtek se podle burzy CoinDesk pohyboval kurz bitcoinu kolem 8200 dolarů. Bitcoinu se v posledních měsících nedaří zotavit se po propadu z rekordního maxima nad 19 tisíc dolarů, kam se dostal v polovině prosince.
Cena kryptoměny litecoin v posledních dnech vystřelila, stálo za tím i očekávání „peněz zdarma“. K jejich prodeji se ale majitelé hned tak dostat nemusejí.
Kanadská státní společnost Hydro-Quebec, která zajišťuje výrobu a distribuci elektřiny v provincii Quebec, zvažuje zavedení speciální sazby pro těžaře kryptoměn.
Kurz kryptoměn se zotavuje po mohutném propadu, svým růstem vyniká zejména litecoin. Jeho zhodnocení souvisí také s plánovaným „štěpením“ této digitální měny, k němuž má dojít během neděle. Majitelé litecoinu tak očekávají, že obdrží digitální mince s názvem litecoin cash.
Tématem několika panelových diskusí se na Světovém ekonomickém fóru v Davosu staly virtuální měny. Byly ovšem hlavně terčem kritiky, a to nejen od britské premiérky Theresy Mayové. Guvernér kanadské centrální banky je kritizoval kvůli nemožnosti analyzovat jejich hodnotu, nobelista Robert Schiller jim dokonce věštil v dlouhodobém horizontu kolaps. Pověsti kryptoměn navíc může uškodit i rozsáhlý hackerský útok na japonskou burzu Coincheck, ze které zmizely digitální mince v hodnotě přes 530 milionů dolarů.
Druhá nejhodnotnější kryptoměna ethereum v minulý týdnech překonala svá maxima, nyní se ale podobně jako celý segment propadla zhruba o třetinu. Nejde ale o jedinou obtíž, která se etherea týká, připomněl server Coindesk.
Cena kryptoměny ethereum dnes vystoupila na nový rekord 1417,38 dolaru (30 200 korun), než o část zisků přišla a krátce po 13:00 středoevropského času se pohybovala kolem 1344 dolarů. Za poslední týden se hodnota této digitální měny zvýšila o 60 procent a za poslední rok dokonce o více než 13 tisíc procent, uvádí server CoinDesk.
Hodnota kryptoměn prodělává další výkyvy. Podílí se na nich i úprava výpočtu průměrného kurzu, který dává dohromady největší stránka s přehledem cen kryptovalut CoinMarketCap.com.
Kurz v současnosti nejpopulárnější virtuální měny skáče ode zdi ke zdi nejdivočeji za poslední tři roky, tehdy stál ale zlomek současné ceny.