volby 2017 statistika - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu volby 2017 statistika, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Devětaosmdesátiletá matka Roberta Biondiho má Alzheimerovu chorobu, kvůli níž neopouští domov a svého syna už nepoznává. Přesto je hlavním živitelem rodiny právě ona. Měsíční penze 800 eur (zhruba 20 200 korun) pokryje životní náklady nejen jí, ale i Robertovi a jeho synovi. Oba jsou nezaměstnaní a podle agentury Reuters mají jen malou šanci, že nějakou práci na hospodářsky nedostatečně vyvinutém jihu Itálie najdou.
Jiří Drahoš ve volbách usiluje o funkci prezidenta České republiky jako nestranický kandidát. Kandidaturu mu zajistilo více než 140 tisíc podpisů od občanů. Svou podporu mu však vyjádřili i několik politických stran, například lidovci (KDU-ČSL), Starostové (STAN) či TOP 09. V prvním kole prezidentských voleb skončil druhý a zajistil si tak postup do druhého kola. V něm se utká se stávající hlavou státu Milošem Zemanem.
První kolo prezidentských voleb začíná už příští pátek. Deník E15 položil devíti kandidátům osm otázek na klíčová společenská i ekonomická témata. Přinášíme druhou část ankety, kandidáti jsou řazeni podle volebního čísla, které jim bylo přiděleno. Odpovědi prvních čtyř uchazečů o Hrad vyšly ve včerejším vydání.
Jestli měly politické události roku 2017 nějaký společný vnitřní leitmotiv, bylo to varování. Mířilo v první řadě na stávající evropské politické elity, ale také na protisystémové populistické strany a jejich voliče.
Radim Hejduk je předseda spolku Idealisté.cz a v současné době především šestka na kandidátce pražské ČSSD ve volbách do Poslanecké sněmovny. „Podle mě by měl být politik člověk, který je do jisté míry hrdý na to, že může dělat něco prospěšného pro své okolí. To to má znamenat a to pro mě znamená politika,“ tvrdí mladý ekonom.
Náklady na účtenkovou loterii bez započtení výher by během prvního roku jejího fungování neměly přesáhnout 20 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ministerstvem financí.
... strany před podzimními volbami. V oblasti vnitřní bezpečnosti...
Na konci roku 2006 se začal otřásat hypoteční trh v USA, jehož kolaps postupně přerostl v globální krizi. Banky tehdy půjčovaly každému a účtovaly si vysoké úroky. U nás banky půjčovaly „každému“ ještě dva roky zpět, byť s nízkým úrokem. Společným trendem je nafukující se bublina – růst cen daleko vyšším tempem, než rostou mzdy. Hrozí nám pád a další krize? Jak jsme na tom v ČR?
Opoziční politici a zaměstnavatelé si rvou vlasy na hlavě. Zaměstnanci a vládní politici se naopak mohou radovat. Míra nezaměstnanosti ke konci června klesla na nejnižší úroveň za posledních takřka 20 let. Dobrá polovina národa ve své ekonomicky aktivní části života nikdy nižší míru nezaměstnanosti nezažila. Marketingoví koumáci vládních stran už smolí plány, jak si výtečné číslo přivlastnit a před volbami prodat jako výsledek práce své partaje. Jak se jim to povede, uvidíme v říjnu.
„Mem uživatelům nabízí pocit osobní vazby a hlavně způsob, jak okamžitě projevit zájem o danou problematiku. A to všechno z lehce jiného úhlu pohledu,“ vysvětluje profesor P. David Marshall z Deakin University. Odborník na nová média se nebojí tento fenomén přirovnat rovnou k týdeníku Punch, který jako první na světě bavil čtenáře svou politickou satirou. Ovládnou veřejný prostor naplno internetové memy, nebo nadále zůstanou pouze kódovanou řečí generace Z a Y?