accolade fond - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu accolade fond, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Překotný růst nákupů na internetu v posledním mimořádném, pandemickém roce svědčí pronajímatelům logistických center. Největší hráč z trhu hlásí za minulý rok rekordní výsledky. Rostli i konkurenti.
Jeden z největších tuzemských nemovitostních fondů získal dvoumiliardový úvěr na refinancování dluhu. Úvěr je určený na financování průmyslových zón.
Velké sklady budované často u sjezdů z dálnic patří na realitním trhu mezi vítěze současného turbulentního dění. Bankéři je považují za nejbezpečnější nemovitostní aktivum, investoři mají chuť hotové a pronajaté haly kupovat. „Když se vrátíme zpět do hluboké karantény, tak za zachování funkčního zásobování vděčíme právě této infrastruktuře,“ říká Milan Kratina, spoluzakladatel skupiny Accolade zaměřené na byznys se sklady a fabrikami.
Český investor do skladů a průmyslových hal Accolade má nový finanční polštář pro byznys v Polsku. S německou Aarel Bank se dohodl na refinancování portfolia šesti logistických parků, které Accolade vlastní na polském trhu. Úvěr činí 153 milionů eur, zhruba čtyři miliardy korun.
Velcí realitní investoři poprvé platí za nejlepší sklady více než za obchodní centra. Retail se cenově dlouhodobě držel nad takzvaným industriálem. Už loni se ale ceny obou druhů nemovitostí začaly sbližovat. Trendu dodala silný impulz pandemie koronaviru a rozmach nakupování na internetu. Zato z kamenných obchodů se stal rizikovější artikl. Celoevropský trend kopíruje i Česko.
V tuzemských podílových fondech zaměřených na nemovitosti skokově roste objem peněz od drobných klientů. Aktuálně je v těchto fondech 36 miliard korun. To je sedminásobek stavu před pěti lety, vyplývá z dat Asociace pro kapitálový trh ČR.
Rychle rostoucí fond investující do průmyslových nemovitostí se v Polsku v blízké době rozroste o další sklady. Do portfolia fondu české skupiny Accolade přejdou nové haly ve městech Lublin a Kielce. Jejich hodnota v součtu převyšuje jednu miliardu korun.
Mohou si čeští politici a úředníci vybírat, kteří zahraniční investoři smějí v Česku stavět? Podle ředitele developerské společnosti Panattoni Pavla Sovičky rozhodně ne. „Takto to nefunguje. I Německo se pere o firmy. Polsko se pere o firmy. Pokud se budeme tvářit tak, že vlastně nevíme, jestli je tady chceme, nikdo nepřijde. A je to už znát. Nové velké projekty tu skoro nejsou. Zatímco do Polska jich stále přichází dost,“ říká šéf firmy, která s americkými majiteli v zádech staví sklady a průmyslové haly...
Karlovarský filmový festival minimálně letos ztratí generálního partnera. Energetická společnost ČEZ už dříve oznámila, že po šestnácti letech sponzoringu spolupráci ukončí, na pozici generálního partnera ji ale žádná jiná společnost nenahradí, oznámili v pondělí pořadatelé festivalu.
Sklářská skupina Pilkington si nechá postavit od českých stavitelů svou nejmodernější evropskou továrnu. Bude kousek od východních hranic Evropské unie.