aero vodochody omnipol - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu aero vodochody omnipol, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Novým a jediným akcionářem výrobce radiolokačních a radiokomunikačních prostředků, pardubické firmy T-CZ, se stal L.P.P. Holding. Ten vyvíjí a vyrábí letecké přístroje například pro nové proudové letouny L-39NG Aera Vodochody. T-CZ, firma zaměřená na radiostanice převážně do kolejových vozidel a radarové systémy, vznikla po rozpadu Tesly Pardubice, někdejšího výrobce kdysi obávaného pasivního sledovacího systému Tamara.
Zpožděná certifikace, výroba i prodeje nového modelu L-39NG jsou hlavním důvodem, proč největší tuzemský výrobce letadel Aero Vodochody zaznamenal další ztrátu. Po miliardovém záporném výsledku v roce 2020 loni prodělal další půlmiliardu korun. Klíčovou finální certifikaci, která dříve získané povolení prodeje rozšiřuje do celého světa, získala letecká společnost teprve v červenci.
Pokročilé simulátory pro výcvik pilotů nebo podíl na výrobě takzvaných pomocných motorových jednotek a dalších komponent. To jsou první příklady možného zapojení českých firem do subdodavatelského řetězce pro americké stíhačky F-35 Lightning II, o jejichž nákupu začalo před měsícem jednat ministerstvo obrany se Spojenými státy. Armáda požaduje 24 strojů. Pokud by se Česko pro nejmodernější nadzvukové bojové letouny současnosti rozhodlo, zemi by to podle odborníků přineslo transfery technologií a know-how.
Agrese Ruska proti Ukrajině vyvolala nebývalou poptávku po zbraních, kterou Evropa od studené války nezažila. Po rozpadu bývalé Varšavské smlouvy podceňovaly výdaje na obranu s výjimkou Polska a Pobaltí všechny země východní Evropy. Ze „starých“ členů Evropské unie má mezery i Německo, nejsilnější ekonomika sedmadvacítky. Ve srovnání se Spojenými státy jsou podinvestované ozbrojené síly drtivé většiny zemí EU. Celková částka podle odborníků dosahuje bilionů korun. Dokládá to vnitřní dluh středně velké ...
Po sedmi letech dohadování a odkladů podepíše LOM Praha smlouvu s Aerem Vodochody o dodávce nových letounů L-39NG. Uzavření kontraktu na nákup prvních čtyř strojů s opcí na další čtyři letouny se chystá v září, řekl deníku E15 šéf LOM Jiří Protiva.
Novým majoritním akcionářem společnosti Aero Vodochody je maďarská společnost SI 13 Aero Zrt, ve které je většinovým vlastníkem Zsolt Hernádi. Podíl v Aeru odkoupil od maďarského podnikatele Kristófa Szalaye-Bobrovniczkého. Menšinový podíl patří nadále českému Omnipolu, sdělil manažer Aera Vodochody Lukáš Hora.
Největší výrobce civilních dopravních letounů v Česku Aircraft Industries se po 14 letech vrací do českého vlastnictví. Dosavadní ruský majitel prodá sto procent akcií skupině Omnipol, jednomu z nejvýznamnějších obchodníků s moderními technologiemi, obrannou a bezpečnostní technikou. Tradiční český výrobce letadel Aircraft Industries, který je následníkem Letu Kunovice, doplatil na vpád ruských vojsk na Ukrajinu a na sankce z něj plynoucí. Změna majitele mu pomůže problémy vyřešit.
Agresivita Ruska nutí Německo, Dánsko, Švédsko a další země Evropské unie včetně Česka výrazně posílit výdaje na obranu dohromady v řádu stovek miliard až bilionů korun. Zbrojaři z Evropy a Spojených států se chystají na zakázky, o něž však svedou tvrdý konkurenční boj. Větší šance mají firmy opřené o pomoc svých národních vlád a také o zákony, které jim usnadní vývoz pozemní a letecké techniky, raket nebo elektronických systémů.
... a zčásti také Aero Vodochody, podniká i s... Zbrojařská skupina Omnipol, do které patří ...
Investiční skupina Miton investuje desítky milionů do kryptoprojektů, IKEA zvyšuje ceny, Rusko straší investory. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysut? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.