aeromobil - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu aeromobil, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Slovenský startup Aeromobil, vyvíjející létající automobil, míří k bankrotu. Dle vyjádření společnosti se nepodařilo sehnat investora, který by financoval další provoz. Za svou dvanáctiletou existenci startup spotřeboval přes půl miliardy korun. Například státu nyní dluží miliony za odvody zaměstnanců.
Před zraky 150 návštěvníků se v úterý poprvé vzneslo „létající auto“ čínské společnosti Xpeng. Jednalo se o jeho první veřejný let a uskutečnil se ve Spojených arabských emirátech. Společnosti Xpeng vyrábějící elektromobily se povedlo získat povolení k letu od Dubai Civil Aviation Authority (DCAA), proto právě v Dubaji byla novinka prezentována v praxi. Informuje o tom zpravodajský web Reuters.
Stačí ani ne tři minuty a z auta je letadlo, které se může vznést nad krajinu. Prototyp AirCar slovenského vynálezce Štefana Kleina dokazuje, že létající auta už nejsou jen pouhou hudbou vzdálené budoucnosti, ale realitou současnosti. A AirCar navíc není jediným létajícím autem, které chce v nadcházejících letech dobýt vzdušný prostor. Podívejte se, co nás na obloze možná již brzy čeká.
Slovensko by se brzy mohlo stát unikátem. Malá země směřuje k vývoji vlastního procesoru, který je navíc většinově podporovaný lokálním kapitálem, a nikoli penězi ze Silicon Valley. Procesor dostal název Prodigy a vyvíjí ho společnost Tachyum se sídlem v Nevadě, Bratislavě a v Santa Claře. Do firmy přitekly vyšší desítky milionů dolarů včetně půjčky od slovenské vlády.
... slovenským létajícím automobilem Aeromobil, už připravuje další...
Českého výrobce středně velkých bezpilotních letounů Primoco UAV čeká veledůležitý rok. Má uzavřít desetinásobně více obchodů, prodat drony za stamiliony korun a vydat novou emisi akcií na pražské burze. Největším světovým trhům se přitom obloukem vyhýbá. „Američané vyrábějí sami pro sebe. A Číňané? Když mi odtamtud někdo zavolá, ani nepředložím nabídku. Tečka. Nejednáme. Nechci ztrácet čas s někým, kdo mi uteče,“ říká zakladatel a generální ředitel firmy Ladislav Semetkovský.
Největší evropská automobilka zkoumá v Číně možnosti osobní dopravy prostřednictvím létajících aut. Volkswagen zkoumá především proveditelnost celého projektu a připojil se tak ke stále rostoucímu počtu společností zabývajících se touto potenciální technologií. „Kromě autonomního řízení by mohl být koncept vertikální mobility dalším krokem k budoucí alternativě osobní dopravy,“ uvedla společnost Volkswagen ve svém prohlášení.
Sky Drive se stala první japonskou společností, která otestovala létající automobil s člověkem na palubě. Pochlubila se tím v tiskové zprávě. Zveřejnila i video, ve kterém se stroj vznesl do dvoumetrové výšky a kroužil ve vzduchu téměř tři minuty. Japonsko se tím zařadilo po bok hrstky zemí, jimž se to podařilo.
Pro svůj technologický byznys s globální ambicí získal podnikatel slovenský, britský a jihokorejský kapitál.
Do Česka míří za drobnými investory pro miliony slovensko-britský investiční fond, který se nebojí vsadit své peníze i na projekty na pomezí reality a pohádky. Vedle výrobce čipů pro datová centra, jejichž služeb využívají i technologičtí velikáni jako Facebook či Google, tak svými penězi fond podpořil třeba vývoj létajících aut. Čeští investoři mají fondu na další expanzi dodat kolem 130 milionů korun.