AFI europe - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu AFI europe, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Devátá městská část píše novou kapitolu své historie. V té předchozí určily její charakter průmyslové haly patřící kromě jiných podniků také ČKD, největší strojírenské firmě v Československu. Po postupném ukončení výroby se otevřela budoucímu rozvoji jedna z nejrozsáhlejších oblastí v metropoli. V posledním desetiletí se tak trochu pozapomenuté Vysočany a Hloubětín mění v živé místo.
V blízkosti stanice metra Kolbenova v Praze 9 pokračuje přeměna území bývalých továren a průmyslových hal v moderní městskou čtvrť. Další dílek rozsáhlého developmentu přidá Skanska, která investuje více než jednu miliardu korun do bytového domu Alfred. Ten je součástí druhé etapy rezidenčního projektu čtvrť Emila Kolbena. Hotovo by mělo být v roce 2025.
Bývalá továrna ČKD ve Vysočanech se po letech bezprizornosti dočká přeměny na atypické bydlení. Chátrající průmyslová budova bude přestavěna na 215 loftů neboli dvoupodlažních bytů podle návrhu architektonického ateliéru Masák & Partner, který se na rekonstrukce historických objektů specializuje. Výstavbu projektu Lofty Kolbenova za zhruba dvě miliardy korun zahájí firmy Masák & Partner Group spolu s RSBC Development Financing do konce roku. Potrvá zhruba dva roky.
Pražský Palác Broadway se v aukci nepodařilo prodat ani na třetí pokus, informoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových na svých webových stránkách. Ten nyní osloví stávajícího nájemce společnost M.I.C.C. Prague k podání nabídky o odkup nemovitosti.
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?
Developer Serge Borenstein je už čtvrt století pevně svázaný s pražským Karlínem, který se jeho přičiněním stal moderní a pulzující částí Prahy. Po deseti letech, kdy o Borensteinovi nebylo příliš slyšet, chytil druhou mízu, spojil se s nejsilnějšími hráči na českém realitním trhu a chce změnit Holešovice.
Miliardář Robert Schönfeld začíná budovat svou novou byznysovou divizi. Loni zřídil společnost RSBC Development Financing, na jejichž investiční plány chce vydat dluhopisy ve výši 20 milionů eur, přibližně půl miliardy korun. Největší investicí nové firmy je miliardový projekt ve Vysočanech, kde chce s developerskou společností Masák & Partner přeměnit bývalou továrnu vyrábějící vysavače na 243 bytů.
Nájemní bydlení nebude takovým šlágrem, jak se dosud zdálo. Velký pražský developer YIT ustoupil od plánu pronajímat byty ve svém projektu Lappi Hloubětín a vrací se naplno k prodeji do osobního vlastnictví. Další developeři si výstavbu nájemních domů rozmysleli poté, co kvůli cenovým turbulencím na trhu nedokázali stanovit, za kolik hotové projekty prodají investorům do realit.
Rostoucí ceny a nedostatek stavebních materiálů se již začínají projevovat ve zvýšených cenách bytů. Na trhu chybějí hlavně dřevo, plasty, kovy a izolační materiály. Jednou z příčin je narušení standardního dodavatelsko-odběratelského řetězce kvůli opatřením proti šíření koronaviru, když hranice států byly dlouho uzavřené. Vyplývá to z odpovědí zástupců developerských společností. Podle stavebních firem ceny oceli a izolačních materiálů vzrostly meziročně až o 100 procent, u některých výrobků ze dřeva ...
Nedostatek stavebních materiálů a jejich rostoucí cena se již začínají projevovat ve zvýšených cenách bytů. Na trhu chybí hlavně dřevo, plasty, kovy a izolační materiály. Jednou z příčin je narušení standardního dodavatelsko-odběratelského řetězce kvůli opatřením proti šíření koronaviru, když hranice států byly dlouho uzavřené. Podle stavebních firem ceny oceli a izolačních materiálů vzrostly meziročně až o 100 procent, u některých výrobků ze dřeva ještě více.