agenturní pracovníci - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu agenturní pracovníci, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Už za půl roku dojde k ukončení těžby na dvou ze tří posledních dolů černouhelné těžební společnosti OKD. I přestože část zaměstnanců přejde pod státní podnik Diamo, řada pracovníků bude muset nalézt uplatnění jinde. „Nemusejí se obávat, že bychom se o ně nepostarali, s podobnými situacemi počítá kolektivní smlouva a institut hromadného propouštění. Propuštění zaměstnanci budou mít nárok až na jedenáct platů, což je maximum možného,“ ubezpečuje předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková.
Ukrajinci, Srbové nebo Gruzínci patří k nejvyhledávanějším zahraničním brigádníkům pro práce v českém zemědělství a stavebnictví. Tuzemské firmy jich potřebují desítky tisíc. Silná poptávka je také po kvalifikovaných profesích. Nábor se však zablokoval kvůli nouzovému stavu vyhlášenému v souvislosti s epidemií koronaviru.
Lidem, kteří ztratí práci kvůli současným zákazům a omezením, musí stát vyplácet výrazně vyšší podporu v nezaměstnanosti. To, za kolik peněz má přežít český nezaměstnaný, je vážné, tvrdí šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. „Například v Dánsku se podpora rovná dosavadní mzdě. Pokud se do března někdo uklidňoval, že nezaměstnaní jsou pouze ti, kteří nechtějí pracovat, v současnosti to rozhodně není pravda,“ říká.
Velká Británie si od brexitu slibovala mimo jiné kontrolu nad imigrací ze zemí Evropské unie. V únoru její vláda vyvolala rozruch záměrem nevpustit do země po konečném rozvodu s EU pracovníky s nízkou kvalifikací a bez znalosti angličtiny. Bouřili se proti němu představitelé řady odvětví. Koronavirová pandemie ukazuje, že levná pracovní síla bude Británii skutečně chybět. Problémy s omezením volného pohybu pracovní síly má totiž i řada dalších států.
Důležitý motor české ekonomiky stojí. Automobilky kvůli pandemii koronaviru přerušily výrobu, nevyhnutelná reakce následovala v řadách dodavatelů. Firmy své závody buď zastavily, nebo výrazně omezily jejich provoz. Zaměstnanci často zůstávají doma, přičemž většinou pobírají jen část mzdy. Kdy se do továren vrátí, zůstává nejasné. Právě nejistota ohledně příštích měsíců vzbuzuje u podniků důležitých pro českou ekonomiku největší obavy.
Udržet produkci je v potravinářském byznysu každý den těžším oříškem. Nervozita zaměstnanců, pro které je práce z domova tabu, roste, na jídlo přitom mnohdy čekají staří i nemocní. „Neustále našim lidem opakujeme, že jsme povinni a je naším úkolem zajišťovat zásobování obyvatel potravinami a držet na trhu klid a dostatek zboží. Ne všichni našim prosbám rozumějí a ne všichni chápou, v jaké jsme situaci,“ říká Bohumil Volf, šéf potravinářské firmy Bidfood, která prodává značky potravin jako Nowaco či Prima a...
Agenturní zaměstnanci, kteří na pracovním trhu plní roli důlních kanárků, už v některých oblastech začínají pociťovat zpomalení ekonomiky. V odvětvích, která jsou závislá na zahraniční poptávce, jako je autoprůmysl či strojírenství, by zájem o agenturní zaměstnance letos mohl meziročně klesnout i o vyšší jednotky procent, míní ekonom David Marek z poradenské společnosti Deloitte.
Zaměstnanci výrobce nákladních automobilů Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta na Orlickoústecku nejsou spokojení s nabízeným růstem mezd. Firma jim chce přidat 2,8 procenta, což je letošní odhad inflace. Reálně by tak lidem výdělky nevzrostly. Odbory proto připouští možnost stávky. Vedení firmy prostřednictvím své mluvčí Kataríny Němcové uvedlo, že pokračující jednání komentovat nebude.
Stavebnictví je obor, který je na špici v počtu pracovních úrazů, které si vyžádaly hospitalizaci delší než pět dní. V roce 2018 se na stavbách zranilo 403 lidí z celkového počtu 1126 úrazů, které se staly lidem zaměstnaným v průmyslu. Vyplývá to z údajů Státního úřadu inspekce práce
Pracovníci mladoboleslavské automobilky Škoda Auto se mohou těšit z další finanční prémie ke mzdě. Odborová organizace KOVO jim tentokrát zajistila pětinásobné navýšení výkonové prémie ze dvou na deset tisíc korun. Informoval o tom časopis Škodovácký odborář.