aids úmrtnost - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu aids úmrtnost, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Svět v době doznívající pandemie koronaviru a války na Ukrajině straší další hrozba v podobě opičích neštovic. Vědci očekávají, že počet případů v Evropě a Spojených státech v nejbližší době poroste, protože nemoc se šíří nečekaně rychle. Uklidňují však, že jde o virus, který je lidstvu dobře známý, proti onemocnění existuje očkování i určitá léčba. Rovněž šéf Bílého domu Joe Biden ujišťoval Američany, že opičí neštovice s nejvyšší pravděpodobností nezpůsobí pandemii koronavirového rozsahu, která by ...
Vědci a lékaři po celém světě vyvíjejí a testují léky, které budou účinkovat proti nemoci COVID-19. Zatímco některé stávající přípravky mohou podle prvních studií pacientům přinejmenším pomoci, největší naděje odborníci vkládají do amerického léku remdesivir, na jehož vývoji se podílejí i čeští vědci.
Průměrný věk dožití ve Spojených státech se loni poprvé za 23 let snížil. Uvádí se to ve zprávě, kterou zveřejnilo americké Středisko pro kontrolu nemocí (CDC). Na vině jsou různá onemocnění, úrazy a sebevraždy, ale nikoliv rakovina.
Moderní léky snížily za deset let úmrtnost na HIV/AIDS o 85 procent. Při příležitosti Světového dne boje proti AIDS to řekl výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) Jakub Dvořáček. V roce 1995 byly tři schválené látky k léčbě HIV/AIDS, v současnosti je ve vývoji a testování 44 různých látek, z nich je 25 antivirotik, 16 vakcín a tři genové terapie.
Během následujících 15 let ze světa zmizí obrna a tři další nemoci a úroveň života v chudých zemích se podstatně zlepší díky moderním technologiím. S optimistickými prognózami přišli manželé Bill a Melinda Gatesovi, jejichž nadace již řadu let vkládá do dobročinných programů miliardy dolarů. Podle Gatesových může díky rozšíření mobilních telefonů výrazně vzrůst životní úroveň v chudých zemích a klesnout procento negramotných lidí.
Životy Evropanů se v minulých letech prodloužily a jejich zdraví se zřetelně zlepšilo. Mezi východem a západem kontinentu, mezi muži a ženami a mezi bohatými a chudými ale panují značné nerovnosti, sdělila v dnešní zprávě o vývoji zdravotní situace v Evropě Světová zdravotnická organizace (WHO).
Spojené státy registrují každoročně daleko víc násilných smrtí než srovnatelné západní země. Vyplývá to ze studie dvou amerických zdravotnických organizací, která byla ve středu zveřejněna ve Washingtonu. Příčinou neuspokojivého stavu je podle autorů masové rozšíření střelných zbraní, které navíc vlastníci často skladují na volně přístupných místech.
Stovka žen a mužů nechala od roku 1989 sledovat své partnery detektivy z Přerova.