airbnb daně - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu airbnb daně, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Letní měsíce na trzích často připomínají odpočinkovou sezonu, během které se toho příliš neděje, manažeři fondů jsou na dovolených a ani sezonnost trhům nepřeje. Letošní rok se však vymyká. „Volatilita na trzích je nadprůměrná a rizika, s nimiž musejí trhy pracovat, udržují investory v permanentní nejistotě,“ říká analytik společnosti XTB Štěpán Hájek. Dobře zvolená letní investice se však může vyplatit. Oslovení analytici hovoří například o technologických akciích nebo o pšenici. Od nákupů na domácích ...
Krize v cestovním ruchu opadává. Hotely se začínají plnit a jejich majitelé zvažují nové investice. „Chceme expandovat v Česku i ve střední Evropě,“ říká Jaroslav Svoboda, majitel skupiny Czech Inn Hotels, která provozuje 26 hotelů a jen v Praze před pandemií ubytovávala milion hostů ročně a vykazovala miliardové tržby.
... přichází ubytovací platforma Airbnb s návrhem, jímž... místní rozvoj kritizují Airbnb, že se samoregulací... pomohlo efektivněji vybírat daně a poplatky, případně...
Další rána pro Xixoio a SimpleCell. Radovan Vávra prodal svůj podíl a projekt zcela opouští. Karel Janeček prodal veškeré akcie v investiční skupině RSJ. Nově je majoritářem šéf Winkler. Češi se brání inflaci. Pustili se do oprav domů a bytů. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši ...
Žijte a pracujte, kde jen budete chtít, vzkázal šéf Airbnb zaměstnancům. Ubytovací platforma stejně jako před časem Meta a Twitter umožní všem svým zaměstnancům práci ze zahraničí po dobu maximálně tří měsíců v kuse v jedné lokalitě. Přestože střídavý home office zažila během pandemie většina českých firem, s myšlenkou práce na dálku doslova odkudkoli se sžívají jen postupně. Většina navíc umožňuje jen pobyt s délkou několik měsíců. Od systémové proměny firmy odrazuje nejasná legislativa.
Ubytovatelé, řidiči i prodejci zboží na internetu budou pod větším dohledem. Platformy jako Airbnb, Uber či Vinted budou muset od příštího roku sdílet státu informace o uživatelích a jejich příjmech. Unijní země toho chtějí dosáhnout prostřednictvím směrnice, která zavádí přeshraniční sdílení těchto dat, což má zlepšit vybírání daní i vymáhání pohledávek. Českou transpozici směrnice ve středu projednala vláda Petra Fialy (ODS).
Dominik Hádl je exportním zbožím, na který by mělo být Česko pyšné. Ve třetí třídě postavil svůj první počítač. Když byl plnoletý, naprogramoval aplikaci Pyro!, po níž skočil Facebook Marka Zuckerberga. Dnes je ve vedení nadnárodní IT firmy Monstarlab, kde zodpovídá za bezpečnost nejen v Evropě, ale i v pobočkách v jihovýchodní Asii a Severní i Jižní Americe. Jeho pražský tým mimo jiné postavil na Blízkém východě platformu pro rozvoz jídla Careem Now, kterou následně koupil za tři miliardy dolarů Uber. „...
Řada zemí se loni potýkala s enormním růstem cen domů a bytů. V oblíbených kanadských městech se domy takřka vyprodaly, na americkém trhu je hlad hlavně po nejlevnějších nemovitostech. Ve Švédsku se v prvním pololetí hovořilo o hrozbě realitní bubliny, nyní se však zdá, že už se tam cenový trend začíná obracet. Odborníci přesto očekávají, že i letos budou nemovitosti v některých koutech světa dále zdražovat, i když většinou už ne tak dramatickým tempem.
Byznys s krátkodobým ubytováním v Evropě zažívá v posledních dvou letech prudký propad. I přes nekončící koronavirovou pandemii se ale státy připravují na dobu, kdy se turismus vrátí do běžných kolejí. Evropská komise nyní pracuje na opatřeních, která by měla plošně regulovat krátkodobé pronajímání bytů v členských státech. Společnost Airbnb se snaží komisi předběhnout a navrhuje sadu nástrojů, jež chce dobrovolně dodržovat.
V Česku v posledních letech přetrvává chronický nedostatek bytů a domů k bydlení. Jen v Praze schází na dvacet tisíc bytů a ty nové podle studie poradenské firmy Deloitte zdražily od poloviny roku 2015 o sto procent. Hlavním důvodem je nedostatečná výstavba. Developeři dodávají na trh kolem pěti tisíc nových bytů ročně, což však nestačí. V důsledku nedostatku bytů rostou i nájmy.