Airbus A380 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Airbus A380, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jedny z nejoblíbenějších aerolinek Emirates se navzdory krizi leteckého průmyslu rozhodly pokračovat ve vylepšování svých palub. Klienti se tak na letounech Airbus A380 dočkají jedné zbrusu nové třídy.
Růstový mejdan let minulých skončil, koronavirová pandemie zcela nekompromisně přenastavila postavení celých ekonomických sektorů na trhu. Zatímco si on-line služby užívají „klondajk“ nečekaného rozsahu, kamenné obchody se většinou dobelhaly na pokraj svých sil. Kdo jsou tři vítězové a tři poražení turbulentního roku 2020?
Koronakrizí zasažená letiště po celém světě hledají jakékoli dodatečné příjmy, aby zalepila výpadek způsobený bezprecedentním propadem provozu. Pandemie jim přihrála možnost, jak děravé rozpočty alespoň částečně sanovat. Aerolinky potřebují na zimu uskladnit tisíce letadel, pro která nemají využití.
Evropskému výrobci letadel Airbus se ve třetím čtvrtletí podařilo zastavit trvalý odliv hotovosti, se kterým se potýkal od vypuknutí koronavirové pandemie. Naopak jeho americký konkurent Boeing za čtvrtletí „spálil“ přes pět miliard dolarů.
Pýcha evropského leteckého průmyslu, obr složený z čtyř milionů součástek z třiceti různých zemí končí. Hangár evropského výrobce letadel Airbus opustil poslední model A380, největší dopravní letadlo světa. Další už Airbus nevyrobí, důvodem je nízká poptávka aerolinek.
Americký výrobce letadel Boeing potvrdil, že do dvou let ukončí výrobu svého obřího letounu 747. Ikonický letoun „s hrbem“ býval svého času největším letadlem pro přepravu osob na světě a svůj úplně první let uskutečnil v roce 1969. Komerční lety zahájil o rok později.
Aerolinky hledají cesty, jak se zbavit přebytečných letadel, pro která po globálním propadu poptávky nemají využití. Anebo už nejsou schopny splácet své závazky vůči pronajímatelům. Na leasingové společnosti se tak valí vlna přebytečných letadel, která bude obtížné opět pronajmout.
Aerolinky si sáhly na dno a ty, které krizi přežily, postupně překreslují mapu leteckých spojení. „Nebe je stále volnější, pro dopravce je dnes jednodušší měnit, odkud kam budou létat. Celá mapa se buduje znova, říká odborník na oblast letectví Petr Kováč ze společnosti EY.“
Americká strojírenská společnost Boeing se chystá ukončit výrobu svých velkokapacitních letadel 747, přezdívaných Jumbo Jet. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informuje agentura Bloomberg. Boeing tato letadla vyrábí zhruba 50 let, poslední letoun z nejnovější řady 747-8 by podle zdrojů měl továrnu firmy v Seattlu opustit zhruba za dva roky.
Obnova provozu na ruzyňském letišti po koronavirové přestávce je jen velmi pozvolná. Cestující se v letní sezoně zřejmě budou muset obejít bez dálkových letů, i když se dočkají několika nových spojení.