airbus group - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu airbus group, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ostravská společnost Job Air Technic, součást holdingu Czechoslovak Group miliardáře Michala Strnada, zvítězila v důležitém tendru ministerstva obrany. Ve svých hangárech bude od listopadu po sedm let kompletně zabezpečovat provoz a servis vládní letky, tedy dvou airbusů A319CJ, které běžně dopravují ústavní činitele, vojáky nebo evakuují Čechy ze zahraničí. Předpokládaná výše kontraktu se blíží 1,7 miliardy korun.
Silná inflace, s tím související růst sazeb Evropské centrální banky, k tomu válka za rohem, která má dopad na bezprecedentní růst cen energií – a to nejen ropy, plynu, ale v poslední době především elektrické energie –, se negativně podepisují na evropských akciových indexech. I tak je ale na burzách stále co koupit.
Začínající tuzemské technologické firmy začaly více najímat zkušené obchodní manažery ze zahraničí. Chtějí tím kompenzovat nedostatky plynoucí z nezkušenosti tuzemských firem krátce působících na trhu. České podniky v technologické oblasti často dokážou předčit konkurenci ze Spojených států či Izraele, ale v prodeji a sebeprezentaci zaostávají.
Dobré ráno! Je 215. den roku, svátek má Miluše, před 64 lety atomová ponorka USS Nautilus dosáhla jako první plavidlo Severního pólu. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Agrese Ruska proti Ukrajině vyvolala nebývalou poptávku po zbraních, kterou Evropa od studené války nezažila. Po rozpadu bývalé Varšavské smlouvy podceňovaly výdaje na obranu s výjimkou Polska a Pobaltí všechny země východní Evropy. Ze „starých“ členů Evropské unie má mezery i Německo, nejsilnější ekonomika sedmadvacítky. Ve srovnání se Spojenými státy jsou podinvestované ozbrojené síly drtivé většiny zemí EU. Celková částka podle odborníků dosahuje bilionů korun. Dokládá to vnitřní dluh středně velké ...
Mošnovská opravna letadel Job Air Technic (JAT) prohlubuje spolupráci s Airbusem. Evropský výrobce bude předávat část nově vyrobených letadel zákazníkům přímo ve zdejších hangárech, nikoli ve vlastních továrnách. Obě společnosti zároveň jednají o možném kontraktu na předělávání dopravních letadel na nákladní v Mošnově. JAT by také mohl Airbusu poskytovat externí technologické kapacity v době, kdy se jeden ze dvou největších výrobců na světě potýká s kapacitními obtížemi.
Zadlužené České aerolinie (ČSA) požádaly insolvenční soud, aby vyřadil z řízení pohledávky společnosti Airbus za více než 17 miliard korun. Výrobcel letadel je v uplynulých dnech stáhl, vyplývá to z insolvenčního rejstříku. ČSA jsou v úpadku od loňského března, letos v dubnu schválili věřitelé i soud jejich reorganizaci.
„Pokud budeme zvedat mzdy podle inflace, a ne podle produktivity, inflaci nikdy nezkrotíme. Už jsme tu takovou situaci jednou měli a zvládli jsme to,“ říká s nadějí šéf České spořitelny Tomáš Salomon. Majitelé hypoték, kterým letos končí fixace a nevyužili loňských výhodnějších podmínek, mohou být z nové výše své splátky velmi zaskočeni. V letňanském závodu GE Aviation se vyrábějí motory do vojenských dronů EU. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu...
Skupina Jet Investment byznysmena Igora Faita významně posílila v oblasti energetického strojírenství. V Polsku dokončila jednu z historicky největších akvizic. Česká divize amerického výrobce leteckých motorů GE Aviation totiž bude na severu Prahy sériově vyrábět motory do vůbec prvního dronu EU. Státu se letos jako bumerang vrátí obří dluhy nabrané během pandemie. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, ...
Agresivita Ruska nutí Německo, Dánsko, Švédsko a další země Evropské unie včetně Česka výrazně posílit výdaje na obranu dohromady v řádu stovek miliard až bilionů korun. Zbrojaři z Evropy a Spojených států se chystají na zakázky, o něž však svedou tvrdý konkurenční boj. Větší šance mají firmy opřené o pomoc svých národních vlád a také o zákony, které jim usnadní vývoz pozemní a letecké techniky, raket nebo elektronických systémů.