airbus vrtulniky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu airbus vrtulniky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Válka na Ukrajině zásadně změnila bezpečnostní situaci v Evropě. Země na starém kontinentu se cítí ohrožené a masivně investují do svých armád. Důležitou roli ve výzbroji jednotlivých států hrají stíhačky. Na jaké letouny evropské země spoléhají a které se rozhodla zvolit Česká republika?
Agrese Ruska proti Ukrajině vyvolala nebývalou poptávku po zbraních, kterou Evropa od studené války nezažila. Po rozpadu bývalé Varšavské smlouvy podceňovaly výdaje na obranu s výjimkou Polska a Pobaltí všechny země východní Evropy. Ze „starých“ členů Evropské unie má mezery i Německo, nejsilnější ekonomika sedmadvacítky. Ve srovnání se Spojenými státy jsou podinvestované ozbrojené síly drtivé většiny zemí EU. Celková částka podle odborníků dosahuje bilionů korun. Dokládá to vnitřní dluh středně velké ...
Ministerstva už začala podle poradce premiéra Tomáše Pojara vytipovávat příležitosti pro české firmy, které by se podílely na poválečné obnově Ukrajiny. „Musíme si stanovit jeden nebo dva průmyslové sektory a do nich zaměřit veškerou pozornost a úsilí. Pak máme šanci sehrát větší roli,“ říká klíčový pobočník předsedy vlády. Přestože německé, francouzské nebo španělské podniky budou mít za zády silnější vlády, výhodou Česka je znalost prostředí na Ukrajině, míní Pojar. Do úřadu prezidenta republiky ...
Kromě jediného přeživšího havárie vrtulníku nad ledovcem Knik zřejmě samotný pád stroje přežili ještě dva další muži. Dnes tuto informace s odvoláním na dokumenty amerického soudu zveřejnil Anchorage Daily News.
Během bojů o severní předměstí Kyjeva dostalo zásah i největší dopravní letadlo světa, Antonov An-225 Mrija. Zpráva, která zarmoutila fanoušky letectví po celém světě, dopadá i na globální byznys. Letadlo, které existovalo v jediném exempláři, je podle logistických firem pro určitý druh nákladu nenahraditelné.
Budování těžkých mechanizovaných brigád jako příspěvku ke kolektivní obraně NATO, náhrada zastaralé techniky z dob bývalé Varšavské smlouvy a větší napětí na východě Evropy. To jsou důvody, proč některé státy Visegrádské skupiny v posledních letech masivně investují do svých armád.
Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).
Meziročně téměř o třetinu méně přepravních letů provedla v loňském „pandemickém“ roce česká armáda. „Ušetřila“ tak oproti roku 2019 necelých sto milionů korun. Letecká technika s přepravní kapacitou se v armádní letce v posledních letech tenčila, v příštích dvou letech ale armáda proinvestuje přes 16,5 miliardy korun. Deníku E15 to sdělila Magdalena Dvořáková z tiskového oddělení generálního štábu.
Helikoptéře, v jejíchž troskách v sobotu zahynul nejbohatší Čech Petr Kellner, se o pouhých několik metrů nepodařilo přeletět úbočí hory. Stroj do svahu narazil a pak klouzal několik set metrů do údolí, vyplývá z předběžných informací zveřejněných americkými vyšetřovateli.
Nejbohatší Čech Petr Kellner zahynul v sobotu při nehodě vrtulníku na Aljašce. Při nehodě zemřeli další čtyři lidé, oznámila americká média s odvoláním na provozovatele lyžařské chaty, do níž skupina mířila. Smrt většinového vlastníka skupiny PPF následně potvrdla i místní policie a samotná skupina PPF. Po oznámení Kellnerova úmrtí klesají na pražské burze akcie O2 a zejména Monety. O2 patří Kellnerově PPF, Moneta se má s PPF spojit.