aircraft industries výroba - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu aircraft industries výroba, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zpožděná certifikace, výroba i prodeje nového modelu L-39NG jsou hlavním důvodem, proč největší tuzemský výrobce letadel Aero Vodochody zaznamenal další ztrátu. Po miliardovém záporném výsledku v roce 2020 loni prodělal další půlmiliardu korun. Klíčovou finální certifikaci, která dříve získané povolení prodeje rozšiřuje do celého světa, získala letecká společnost teprve v červenci.
Pokročilé simulátory pro výcvik pilotů nebo podíl na výrobě takzvaných pomocných motorových jednotek a dalších komponent. To jsou první příklady možného zapojení českých firem do subdodavatelského řetězce pro americké stíhačky F-35 Lightning II, o jejichž nákupu začalo před měsícem jednat ministerstvo obrany se Spojenými státy. Armáda požaduje 24 strojů. Pokud by se Česko pro nejmodernější nadzvukové bojové letouny současnosti rozhodlo, zemi by to podle odborníků přineslo transfery technologií a know-how.
Výrobci letadel Aircraft Industries z moravských Kunovic se nedaří nalézt lék na důsledky protiruských sankcí. Embargo na vývoz do Ruska jej natolik finančně vyčerpalo, že mu ihned po vstupu do firmy musel půjčit nový majitel. Společnost Omnipol tam do konce srpna poslala na provozní financování 324 milionů korun, jak vyplývá z nově zveřejněné výroční zprávy Aircraftu za loňský rok.
Největší výrobce civilních dopravních letounů v Česku Aircraft Industries se po 14 letech vrací do českého vlastnictví. Dosavadní ruský majitel prodá sto procent akcií skupině Omnipol, jednomu z nejvýznamnějších obchodníků s moderními technologiemi, obrannou a bezpečnostní technikou. Tradiční český výrobce letadel Aircraft Industries, který je následníkem Letu Kunovice, doplatil na vpád ruských vojsk na Ukrajinu a na sankce z něj plynoucí. Změna majitele mu pomůže problémy vyřešit.
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Pandemií zabitý veletržní byznys ožívá. Pořadatelé do konce roku chystají stovky akcí, exportéři si od účasti slibují kýžené zvýšení ochromeného odbytu. Ode dna se odrážejí i tržby výstavářských firem, které si od závěrečné třetiny roku slibují odbyt v řádu stovek milionů.
Může mít dipolomatická roztržka mezi Prahou a Moskvou fatální důsledky ve vzájemném obchodě? Zeptali jsme se zástupců českého byznysu s vazbou na Rusko, jak je ovlivní ochlazení česko-ruských vztahů.
Diplomatický spor Česka s Ruskem může negativně ovlivnit podniky obchodující na ruském trhu. Zatímco firmy, které v Rusku nejen prodávají, ale i vyrábějí, mohou čekat jen mírné dopady diplomatické roztržky, ryzí exportéry by mohla eskalace česko-ruských vztahů poškodit mnohem citelněji.
Současné napětí v česko-ruských vztazích se může podle ekonomů promítnout i do vzájemného obchodu. Výrobce turbovrtulových motorů GE Aviation Czech patří mezi ty české firmy, které jsou na ruském trhu nejvíce závislé. Před více než třemi lety firma podepsala za účasti prezidenta Miloše Zemana na česko-ruském podnikatelském fóru dlouhodobou smlouvu na servis motorů za 1,4 miliardy korun. Export do Ruska tvoří až třetinu jejích tržeb. Přesto si šéf GE Aviation Czech Milan Šlapák uvědomuje, jak vážná může být...
Tradičního českého výrobce letounů Aircraft Industries oslabuje pandemie podobně jako další hráče v oboru. Nemůže tušit vývoj trhu ani na měsíc dopředu, ale materiál pro výrobu musí objednávat i dva roky předem. „Nevidíme zájem, jaký jsme čekali. Letecký průmysl je v útlumu. Původně jsme plánovali vyrobit sedmnáct letadel, ale budeme hrozně rádi, když jich bude čtrnáct,“ říká generální ředitelka firmy Ilona Plšková.