akce mléko za korunu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu akce mléko za korunu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jak funguje pěstounská péče v ČR a je opravdu tak bezproblémová, jak se říká? Rozhodla jsem se podívat na pěstounskou péči zblízka a pozvala jsem si na rozhovor Ladislava Samka, ředitele neziskové organizace Děti v akci, která se snaží zvyšovat kvalitu života dětí v ústavní péči. Sám Ladislav v ní strávil dětství. Na to, že je mu teprve 20 let, už toho pro děti s nelehkým osudem hodně udělal. Pěstounská péče je forma náhradní rodinné péče, při které pěstoun o dítě osobně pečuje a je zodpovědný za jeho ...
Ředitel českého zastoupení Jacobs Douwe Egberts Professional Lumír Františák s nástupem druhé vlny koronavirové nákazy nechal do ČR dovézt z evropské centrály deset tun zrnkové kávy v hodnotě 5 milionů korun, kterou hodlá rozdat firmám s větším počtem zaměstnanců.
Sdružení českých spotřebitelů, Svaz obchodu a cestovního ruchu a Potravinářská komora se shodly, že je potřeba vysvětlit českým spotřebitelům, co obsahuje cena potravin mimo slevové akce. Závěry čtvrteční diskuse chtějí předat ministerstvu zemědělství.
Ministerstvo zemědělství chce poprvé podat podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli slevovým akcím v obchodních řetězcích. Ministru zemědělství v demisi Jiřímu Milkovi (za ANO) se nelíbil prodej litru mléka v Kauflandu za korunu. Firma sdělila, že jde o běžnou praxi.
Zoufalí lidé prý dělají zoufalé věci. Když tento týden ohlásil premiér Bohuslav Sobotka, že jeho vláda zkontroluje producenty a obchodníky kvůli zdražení másla v obchodech, zdálo se, že je to banální předvolební výkřik. Příběh však pokračoval.
Obchodní řetězce si na potraviny dávají přirážku až devadesát procent, tvrdí na základě průzkumu Potravinářská komora. Zveřejněme konstrukce cen, ať je jasno, navrhuje svaz zastupující obchodníky.
Porevoluční doba přinesla svobodný trh, na kterém se chtěli mnozí uchytit luxusním zbožím, jehož byl v době socialismu nedostatek. Někteří šli ale zcela opačnou cestou a začali se věnovat na první pohled obyčejným věcem, jako třeba jogurtům. Příkladem jsou majitelé farmy a mlékárny Hollandia nedaleko Karlových Varů, kteří během pětadvaceti let vybudovali firmu s obratem přes tři čtvrtě miliardy korun.
Z malé firmy na chov a zpracování králíků vybudoval Zdeněk Jandejsek jednu z největších zemědělskopotravinářských skupin v Česku. Po čtvrt století existence firmy Rabbit Trhový Štěpánov s obratem sedm miliard se ale na současný stav svého oboru dívá skepticky: „České zemědělství a potravinářství je v nejhorším stavu, v jakém kdy bylo. Obor se dostal do obrovské stagnace a poklesu,“ říká rezolutně.
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) příští týden na jednání vlády navrhne, aby farmáři s živočišnou výrobou, kteří se už delší dobu potýkají s výrazným propadem cen mléka a masa, platili nižší odvody státu či daně. Poklesem cen u vepřového a mléka by se měla na žádost Česka už brzy zabývat i Evropská rada.
Uličky mezi regály litevských supermarketů zůstaly minulý týden prázdnější než obvykle. Část občanů po tři dny bojkotem velkých obchodů protestovala proti růstu cen potravin po zavedení eura. Ten byl nejcitelnější u zeleniny, která od té doby zdražila o 40 procent.