akcie amazonu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu akcie amazonu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Polské internetové tržiště Allegro, které předloni koupilo e-shopy Mall.cz, CZC.cz a logistickou firmu WE|DO, vstupuje naplno na český trh. Spustilo webové stránky pro Českou republiku. Na nich láká tuzemské zákazníky na nízké ceny a šíři sortimentu. Podle experta však bude mít Allegro těžkou pozici, jelikož v Česku trh s internetovými obchody už obsadily velké e-shopy jako Alza nebo Notino.
Globální technologické společnosti spustily největší vlnu propouštění ve své historii. V Evropě ale nepostupuje omezování početních stavů zaměstnanců zdaleka tak hladce, jak si představovaly. Narážejí na zákony chránící zaměstnance. Hledají proto cesty, jak nechtěné pracovníky přimět, aby odešli dobrovolně, píše Bloomberg.
Investoři na Wall Street bývají posedlí hledáním Svatého grálu v podobě ultralevné akcie firmy s pohádkovými zisky, na kterou se z nějakého důvodu mezi nebesy a zemí zapomnělo. Nakonec to ovšem dopadne jako vždycky: Žádnou neobjeví, anebo ji vyhodnotí jako příliš riskantní podnik a zajdou si přečíst mainstreamové menu s hotovkami. To v této éře bývají primárně technologické giganty, na nichž obratní investoři se šestým a dalšími vyššími smysly dokáží vzhledem k vrabčím cenovým pohybům vydělat i podstatně ...
Technologičtí investoři na Wall Street otevírají šampaňské na pozadí tamního bankovního spáleniště. S jistou nadsázkou tak alespoň působí boom akcií „chytrých“ firem na zámořském trhu. Největší technologické brandy sdružené v indexu Fang+ tak například od eskalace americké bankovní krize, tedy takřka za pouhý týden, vydělaly investorům v průměru rovných deset procent. Růstová technologická divočina je primárně důsledkem odklonu investorských peněz od bankovních akcií, pro burziány přitom navíc znamenají ...
Sociální síť Twitter je tu už 17 let a za tu dobu vyrostla od velmi primitivní služby pro publikování krátkých zpráv dlouhých 140 znaků až po jednu z nejdůležitějších komunikačních platforem současnosti. Díky ní mohou politici napřímo komunikovat s voliči a sympatizanty, miliardáři se bavit s běžnými lidmi a profesionálové i v těch nejobskurnějších oborech získávat desítky tisíc sledujících, pokud se zrovna trefí do ducha doby.
O některých věcech se nepochybuje. Mezi investorské axiomy dlouhodobě patřilo přesvědčení o neporazitelnosti velkých technologických společností. Letmý pohled na pohyb jejich akcií by tuto tezi potvrdil. Tržní kapitalizace největších pěti big tech skupin vystřelila od začátku roku nahoru o více než 20 procent. Navzdory této spektakulární výkonnosti se však pod povrchem odehrávají trendy, které nabízejí jen minimum důvodů k optimismu.
Odklon od akcií technologických firem zvučných jmen a návrat k tradiční ekonomice včetně energetiky či farmacie. Takový byl pro poslední kvartál letošního roku pohledem skladby investic České národní banky na nejvýznamnějším trhu světa – Wall Street. ČNB zde měla v závěru loňského roku portfolio o velikosti přesahující v přepočtu 83 miliard korun o struktuře odpovídající americkému indexu S&P 500. Během posledního čtvrtletí tak americká pozice narostla o zhruba šest miliard korun, a to primárně díky ...
Dvaašedesátiletý americký miliardář Reed Hastings se loučí s pozicí výkonného ředitele Netflixu, tedy společnosti, kterou před více než čtvrtstoletím spoluzaložil a vybudoval z ní nadnárodní kolos s ročním obratem kolem třiceti miliard dolarů. Hastingse ve funkci nahradí dosavadní provozní ředitel podniku Greg Peters. V čele streamovacího gigantu zůstává také druhý CEO Ted Sarandos.
Technologický gigant Amazon chystá největší propouštění v dosavadní historii společnosti. Generální ředitel Andy Jassy ve středu oznámil, že o místo přijde 18 tisíc zaměstnanců. Firma s propouštěním začala už v minulém roce, původně se ale mělo týkat jenom deseti tisíců pracovníků. Píše to Bloomberg.
Technologický obr Apple se připojil k Amazonu ve velmi exkluzivním klubu společností, které dokázaly na tržní kapitalizaci ztratit jeden bilion dolarů. Hodnota Applu klesla poprvé od května 2022 na dva biliony dolarů, firmě se především kvůli koronavirovým omezením v Číně nepodařilo vyrobit dost telefonů, aby uspokojila předvánoční poptávku.