akcie harvardského průmyslového holdingu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu akcie harvardského průmyslového holdingu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Společnost Geosan Construction SK, která je součástí holdingu Geosan, dokončila po více než pěti měsících akvizici sta procent akcií stavební společnosti Váhostav-SK. Ta na Slovensku staví například dálnice.
Vztahy mezi likvidátory v Harvardském průmyslovém holdingu nejsou vůbec idylické. V současné době proti sobě stojí na jedné straně dva likvidátoři - společnost Tomko a partneři a Dagmar Mixová – proti dlouholetému likvidátorovi HPH Zdeňku Častorálovi. Za holding mohou vystupovat pouze dva likvidátoři společně.
Zhruba 240 tisíc akcionářů likvidovaného Harvardského průmyslového holdingu si začalo směňovat své zaknihované akcie na listinné. Se změnou, kterou schválila valná hromada letos v červnu, ale ne všichni souhlasí. Ostře ji kritizuje především likvidátor Harvardského průmyslového holdingu Zdeněk Častorál, který má tvrdé spory se zbývajícími dvěma likvidátory, kteří do holdingu přišli před dvěma lety. Těmi jsou Dagmar Mixová a společnost Tomko a partneři.
Petr Hladík, mladý aktivista a patriot, studuje na University of Glasgow. Ačkoli daleko od domova, věnuje se dohledávání českého státního majetku a zkoumá důsledky kuponové privatizace. A na Česko nedá dopustit: „Česká republika je skvělá země, která se má kam posunout, a já věřím, že to bude lepší, a zkusím udělat všechno pro to, abych tomu i svou troškou pomohl.“ Co přesně nadšený altruista zkoumá v sáhodlouhých seznamech z databází archivů státních institucí?
Vláda nebude platit podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) dluhy soukromých vlastníků OKD. Je ale připravena pomoci všem, kteří z OKD budou muset eventuálně odejít. Sobotka to prohlásil při své návštěvě Zlínského kraje. O OKD bude ve středu jednat ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) s prezidentem Milošem Zemanem, který mluví o možnosti znárodnění firmy.
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého šéfa harvardských fondů Viktora Koženého a jeho kolegy Borise Vostrého. Definitivně tak potvrdil tresty deset a devět let vězení za podvody s cennými papíry. Škoda způsobená Harvardskému průmyslovému holdingu (HPH) přesáhla deset miliard korun.
Zakladatelé harvardských investičních fondů Viktor Kožený a Boris Vostrý se pokusí zvrátit vysoké tresty, které jim loni v říjnu za tunelování vyměřil Vrchní soud v Praze. Vostrý potvrdil týdeníku Euro a serveru E15.cz, že tento týden se svým právníkem sepsal dovolání k Nejvyššímu soudu. Ke stejnému kroku se chystá i Kožený.
Odvolací pražský vrchní soud dnes uložil bývalému prezidentovi harvardských fondů Viktoru Koženému a jeho kolegovi Borisi Vostrému tresty deset a devět let vězení. U Koženého tak potvrdil verdikt prvoinstančního soudu, Vostrému trest o rok snížil. Muži podváděli při obchodech s cennými papíry, Harvardskému průmyslovému holdingu způsobili podle verdiktu škodu deset miliard korun. Oba jsou stíhaní jako uprchlí.
Vedl konkurz Chemapolu, Harvardských fondů či na majetek Václava Fischera. Řízení se Sazkou ale považuje insolvenční správce Josef Cupka kvůli třenicím a obstrukcím věřitelů za dosud nejtěžší. Vyneslo mu to mimo jiné varování před bombovým útokem i to, že jej nedaleko jeho kanceláře za podivných okolností srazilo auto.