akcie v držení ČNB - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu akcie v držení ČNB, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V tomto vydání Investičního newsletteru E15 se dočtete, že pohled na hlavní index S&P 500 neříká celý příběh o americkém akciovém trhu, finanční skupina PPF rozšířila své burzovní portfolio, na pražské burze zalistovaná firma SAB Finance chce navýšit kapitál o stovky milionů, krypto zlákalo další významné hráče českého byznysu plus další zajímavosti z trhů a světa investic.
Vláda se může dostat k vašim bitcoinům, řekl výrobce kryptopeněženek Ledger. Pak cuknul Lidé v inflaci nevěří, jinak by běželi nakupovat byty, říká člen bankovní rady ČNB Jan Kubíček Mičkovým věřitelům káply drobné. Při prodeji jeho sbírky obrazů se zájemci prali o Kupku Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Společnost SAB Finance se chystá navýšit svůj kapitál o 500 milionů korun. Peníze chce následně použít k posílení své pozice v Trinity Bank. Akcie firmy ovládané finančníkem Radomírem Lapčíkem jsou zalistované na trhu Standard pražské burzy, velké pozornosti investorů se však po většinu času netěší.
Akcie energetické společnosti ČEZ zažívají v posledních týdnech turbulentní období. Jejich hodnota padá. Jedním z důvodů je mimo jiné vládní návrh zákona označovaného jako Lex ČEZ. I tak jde ale o jednu z nejstabilnějších firem na trhu a ne nadarmo patří její akcie mezi nejoblíbenější v portfoliu investorů. Jaká je aktuální cena akcií energetického gigantu? Jak probíhá výplata dividend a kde a jak provést nákup a prodej?
Hned tři firmy, které jsou zalistované na trhu Start pražské burzy, v poslední době avizovaly záměr jít si již podruhé pro kapitál prostřednictvím vydání nových akcií. Ve dvou případech jde o společnosti, jejichž hospodaření je ztrátové, a tak bude zajímavé sledovat, jak se to odrazí na zájmu investorů. Čtěte další vydání Investičního newsletteru E15.
Třináct procent za necelé dva měsíce, tedy takřka dvojnásobek výkonu Wall Street. Taková je výnosová bilance zlata v posledních měsících vydatně těžícího nejen z americké bankovní krize, ale i z nákupů velkých hráčů na trhu včetně centrálních bank. Výsledkem jsou nejvyšší ceny drahého kovu od vpádu Ruska na Ukrajinu, od svého historického vrcholu zlato zároveň dělí jen pouhých několik procent. Žlutý kov přitom ještě neřekl poslední slovo; jak totiž uvádí zpráva Světové rady pro zlato, centrální bankéři ...
Akcie, dluhopisy i reality mají teď jedno společné – jsou otřesně předražené. Růstový potenciál akcií je tak omezený, dluhopisy nenesou dostatečné úroky a koupě nového bytu při současných cenách je takřka marnotratnost. Tržní očista je prý však nevyhnutelná. „Ze současných cen tak třicet procent dolů, tam bych začal nakupovat akcie. My jsme v akciích podvážení ve prospěch hotovosti a krátkodobých dluhopisů, všechny akcie samozřejmě klientům prodat nemůžu,“ říká šéf investiční společnosti Conseq Jan Vedral,...
Loni na podzim vydala katolická církev dokument Mensuram Bonam čili Pro dobrou míru. Jeho prostřednictvím se Vatikán obrací na církevní i necírkevní investory a popisuje v něm principy, které by bylo dobré zavést do procesu investování. Mensuram Bonam také vyjmenovává problémové oblasti a obory, kterým by se měli investoři vyhýbat. Zásadami katolické církve se při investování řídí třeba i fond Brodis Invest Jaroslava Hlavici.
Boj o „osm procent“ základní úrokové sazby – tak v posledních měsících vypadá odborná i laická debata o nastavení měnové politiky ČNB. Zatímco někteří ekonomové, měnová sekce ČNB či Mezinárodní měnový fond doporučují zvýšení sazeb, ČNB drží sedmiprocentní linii. Viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová v rozhovoru pro INFO.CZ argumentuje, že zvýšení by s ohledem na krocení inflace nepřineslo výraznější pozitivní efekt, navíc silný kurz koruny za národní banku „odpracoval nejméně trojí zvýšení sazeb“. „Tím, že ...
Téměř jako přízrak působí na současných finančních trzích síla koruny. Bezmála šestiprocentním posílením vůči euru za poslední rok nechala ostatní středoevropské měny daleko za sebou, v samotném závěru února se pak stala nejtvrdší od srpna 2008. Během posledních týdnů ovšem proti tuzemské měně začalo působit několik silných faktorů. Od opětovné hrozby silnější globální inflace po utišení investorské vášně pro riziko, a tím i hladu po korunových aktivech. Právě příští týdny podle ekonomů rozhodnou, zda ...