aktuality politika - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu aktuality politika, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
... policie podle portálu Aktuality.sk zadržela a... z uplácení vysokých politiků a úředníků na...
Za Humny je podcast zabývající se mezinárodním děním, politikou a věcmi veřejnými, jehož první díl vyšel teprve v červnu roku 2019. I přesto jej ale letos Rádio Wave vybralo jako jeden z podcastů roku 2019. Za Humny provází studentky mezinárodních vztahů Barbora Chaloupková a Hana Martínková. Obě mimo to pracují v médiích, Barbora v Českém Rozhlase a Hana v DVTV. Povídáme si o jejich vnímání české mediální scény, diskutujeme o tom, zda se česká média dostatečně a kvalitně věnují mezinárodnímu dění a jestli...
Igor Matovič vyhrál volby na Slovensku nenapodobitelným způsobem. Ještě v říjnu hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), které se definuje hlavně jako protikorupční, předpovídaly volební průzkumy zisk kolem 6 %. Matovič a jeho lidé se však naprosto přesně strefili do nálad lidí a využili tak energii, která na Slovensku poslední dva roky dřímala. Kdo je možný budoucí premiér Slovenska?
V úterý těsně před šestou jsem se prodíral davy turistů na vernisáž výstavy Jan Šibík 1989 na Staroměstské radnici. Z přetlaku informací o posledním zmateném vývoji v kauze Čapí hnízdo jsem začal blouznit, a když v celou začali v orloji rotovat apoštolové, já v okýnkách viděl místo nich Andreje Babiše, Marii Benešovou, Jaroslava Šarocha, Martina Erazíma, Pavla Zemana a další aktéry tohoto neskutečného případu.
Komunální volby na Slovensku ukázaly, že se nejsilnější vládní strana Smer potýká se ztrátou popularity zejména u městských voličů. Sociální demokracie v podstatě nebude mít primátora v žádném krajském sídle a celkově oslabila v počtech starostů. Zatímco minule se její kandidáti dostali do vedení v téměř 850 městech a obcích, nyní ani ne v šesti stovkách.
Zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak v Berlíně posmrtně obdržel německou mediální cenu Zlatá Viktorie v kategorii svoboda tisku. Stejným oceněním Svaz německých vydavatelů časopisů (VDZ) vyznamenal i maltskou novinářku Daphne Caruanovou Galiziovou, která byla podle všeho také zavražděna kvůli své práci.
Hlavní události oslav sta let republiky jsou minulostí, dozvuky některých z nich jistě budou středem pozornosti ještě nějaký ten pátek. Dobré by bylo, kdyby přitom co nejčastěji padala otázka, k jakému odkazu se vlastně hlásíme. Pomiňme slavnostní projevy nejvyšších ústavních činitelů, slovo demokracie je v nich povinné. Obsah pojmu si už každý vykládá po svém, a tak jsme skokem u praktické politiky.
Slovenský premiér Robert Fico nabídl svou demisi v rámci řešení politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Demise premiéra podle ústavy znamená pád celé vlády. Koalice se na možnosti výměny premiéra dohodla navzdory tomu, že nejmenší vládní strana Most-Híd na začátku týdne podmínila své setrvání ve vládě dohodou na nových volbách.
Slovensko už v roce 2013 dostalo od italských úřadů informace o kontaktech mafie s italským podnikatelem Antoninem Vadalou, o kterém psal zavražděný novinář Ján Kuciak. Napsal to portál Aktuality.sk, pro který Kuciak pracoval. Ministr vnitra Robert Kaliňák o víkendu tvrdil, že italské úřady se slovenskými kolegy příliš nespolupracovaly. Vadala ale spojení s mafií popřel, odmítl také, že díky politickým kontaktům získal značnou sumu peněz na dotacích a z evropských fondů. Slovenská média zároveň zpochybnila...
„Končí éra beztrestnosti vlivných podnikatelů a politiků, ta nová současnou garnituru smete.“ Šéf investigativců serveru Aktuality.sk a kolega zavražděného Jána Kuciaka Marek Vagovič popisuje, jak se za poslední dny změnilo Slovensko.