aktuální boje v sýrii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu aktuální boje v sýrii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jevgenij Prigožin přezdívaný často Putinův šéfkuchař je bezesporu jednou z nejtemnějších postav války na Ukrajině. Ruská šedá eminence je už dlouho spojována s financováním a organizací aktivit skupiny žoldáků všude po světě, kde to může prospět zájmům Kremlu. Nyní je podezírán i z útoku na věznici v Olenivce, během něhož patrně zemřelo několik desítek ukrajinských válečných zajatců. Pluk Azov slíbil strůjcům pomstu, ať se nacházejí kdekoli, a Prigožina se stále více štítí i Západ. Washington nabízí až ...
Armáda je odrazem společnosti, říká na základě osobní zkušenosti generál Jiří Šedivý. Ta ruská se při vojenských přehlídkách sice prezentovala údajně nezničitelným obrněným transportérem T-14 Armata, ve skutečnosti to ale bylo jen pozlátko. Nejméně jeden takový tank byl zničen v Sýrii, na ukrajinské bojiště podle všeho ani nevyjel.
Více než týden po uzavření dohody o ukončení konfliktu o Náhorní Karabach mezi Ázerbájdžánem a arménskými silami stále není jasné, kdo a jak bude v oblasti dohlížet na dodržování míru. Na místě už působí ruští mírotvůrci, Ankara ale v těchto dnech jedná o nasazeních svých vojáků. V regionu mezitím pokračuje masový exodus Arménů.
Po více než týdnu bojů o Náhorní Karabach je zřejmé, že eskalace konfliktu je vážnější než dřívější krátkodobé potyčky. Etničtí Arméni bránící neuznanou republiku Arcach, jsou ve složité situaci a je otázka, jestli území bez vnějšího zásahu dokážou udržet. V tuto chvíli přitom není jasné, jestli útoky na cíle v Ázerbájdžánu konflikt ještě více vyhrotí, nebo posílí mezinárodní snahu o dosažení příměří.
Lenka Klicperová a Markéta Kutilová patří k nejznámějším českým novinářkám. Společně vydaly již tři knihy a za svou tvorbu byly několikrát oceněny v soutěži Czech Press Photo. Válce v Sýrii se věnují více než pět let. Konflikt pomalu končí, ale stabilita regionu je v nedohlednu. Stále nejasná je i jeho příčina. Jakou má Sýrie budoucnost? A kam se válka přesunula?
Pandemie koronaviru a její hospodářské důsledky plní média už měsíce natolik, že zcela zastínila události, které byly dříve v centru pozornosti. Tvrdá opatření mimo jiné utlumila protesty v Hongkongu, zpomalila jednání o postbrexitové dohodě a vyvolala diskuzi o možnosti odkladu amerických prezidentských voleb. Je pravděpodobné, že po odeznění pandemie se některá pozapomenutá témata opět dostanou na přední stránky novin.
Země, které byly postiženy humanitární krizí již před vypuknutím pandemie Covid-19, se nyní potýkají s obrovskými problémy. Válkou či přírodními katastrofami zdevastované zdravotnické a ekonomické systémy těchto států nefungují. Pomoci zlepšit tuto situaci může každý z nás.
Brusel zaujal tvrdý postoj vůči Ankaře, která ve snaze zatáhnout Evropskou unii do řešení syrského konfliktu posílá uprchlíky na unijní hranici. Ministři vnitra sedmadvacítky přislíbili Řecku, že mu pomohou zvládnout nápor na hranici finančně i vysláním policistů. Turecko k řeckým hranicím posílá vlastní bezpečnostní složky, jejichž přítomnost patrně ještě zvýší napětí na místě.
Na začátku roku 2020 zuří nebo alespoň doutná ve světě řada konfliktů, které mají větší než jen místní či regionální dosah. Zvlášť neklidným místem tradičně zůstává Blízký východ, situace se také značně vyhrotila v Jižní Americe. Pozornost si zasloužilo i dění v Hongkongu, kde se obyvatelé bouří proti sílící kontrole Číny.
Bezpečnostní informační služba (BIS) v loňském roce potvrdila úmrtí jednoho z bojovníků, kteří odešli z České republiky, aby se připojili k teroristickým organizacím v Sýrii a Iráku. Kontrarozvědka to uvedla ve výroční zprávě za rok 2018.