aktuální přírodní katastrofy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu aktuální přírodní katastrofy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pandemie covid-19 měla zásadní vliv nejen na celosvětovou ekonomiku, ale změnila i způsob, jakým žijeme a pracujeme. Jednou z nejvýraznějších změn je především přechod na digitální podnikání a s tím související hybridní pracoviště. Podle studie analytické společnosti Gartner bude do roku 2030 až 48 procent zaměstnanců pracovat na dálku. Před pandemií to bylo jen 30 procent.
Prezidentské volby 2023 se blíží. Kdo chce kandidovat na post prezidenta České republiky a nahradit po deseti letech úřadujícího Miloše Zemana? Kandidátů je mnoho, někteří váhají. Miroslav Kalousek oznámil, že se do voleb pouštět nebude, neboť nevidí šanci na výhru, kandidaturu vyloučil i současný ministr vnitra Vít Rakušan. Do voleb nakonec nezasáhne ani advokátka Klára Long Slámová, naopak podnikatel Tomáš Březina už získal 50 tisíc podpisů od občanů. Podpisy ke kandidatuře chce nově sbírat i Libor ...
Stejně jako téměř všechna ostatní odvětví, i výroba byla těžce zasažena globální situací na trhu. Vzhledem k tomu, že výrobci v poslední době čelili nárůstům covidových případů, s nimi spojeným lockdownům, cestovním restrikcím, zablokování Suezského průplavu a aktuálně také problémům se sankciovaným Ruskem, je obrovské narušení výroby a dodavatelských řetězců naprosto evidentní.
Digitální měna avalanche (AVAX) zažívá v posledních dnech prudký růst. Poté, co její emitent, technologická firma Ava labs, navázal spolupráci se společností Deloitte, se kryptoměna dostala do desítky nejvýznamnějších kryptoměn. Svou tržní hodnotou překonala například parodické měny typu dogecoinu nebo shiba inu. Informoval o tom zpravodajský web Bloomberg.
Lidé v důsledku pandemie a některých přírodních katastrof z poslední doby stále častěji hledají způsoby, jak sebe a své rodiny ochránit před případným nebezpečím. Projevuje se to v poptávce po bezpečnostních úkrytech. Firmy, které se v Česku specializují na jejich výstavbu, zaznamenaly značný nárůst zakázek.
Nekončící problémy s přepravou zboží do Evropy a Spojených států těžce doléhají na čínské exportéry. Narušené dodavatelské řetězce brzdí hospodářský růst země, která by v příštích letech mohla nahradit USA na pozici největší ekonomiky světa.
Letošní léto ovládají běsnící živly v celé Evropě. Na Moravě ničilo tornádo, v Německu rozsáhlé povodně v Porýní-Falci, odkud se přelily do Belgie a Nizozemska. Malebná krajina v údolí řeky Ahr, které dobře znám z osobního pobytu, připomínala z letadla soustavu bazénů, asi jako Polabí během povodní 2002. Katastrofy spojují lidi, psala německá média jako ta česká. I „vlna solidarity“ byla větší než ta povodňová. Rozdíl byl jen v tom, že návštěvy politiků na místě katastrofy nejsou v Německu považovány za ...
Více než stovka mrtvých, přes tisíc pohřešovaných a škody v řádu miliard eur. Taková je dosavadní bilance masivních záplav, se kterými od středy bojuje západní část Německa. Povodně v těchto dnech postihly také Francii, Švýcarsko a státy Beneluxu. Katastrofa zatím nemá nijak výrazný dopad na česko-německé obchodní vztahy, situace je však v tuto chvíli velmi nepřehledná a rozsah škod se zřejmě teprve ukáže v příštích dnech, shodují se zástupci byznysu, které oslovil deník E15.
Tornádo na jihu Moravy v minulém týdnu poničilo mimo jiné i technologický park společnosti MND v Lužicích, patřící do skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka. Výše škod se podle současných odhadů pohybuje kolem 650 milionů korun, opravy by měly trvat přibližně devět měsíců. Zaměstnancům MND bude prostřednictvím nadace Karel Komárek Family Foundation (KKFF) na okamžitou pomoc poskytnuto až 100 tisíc korun. Dalších padesát tisíc obdrží zaměstnanci zasažení přírodní katastrofou od společnosti MND.
Nebývalé silné tornádo na jižní Moravě vyvolalo diskuzi o tom, zda si má region střední Evropy na tento jev zvykat. Meteorologové uklidňují, že pustošivé větrné víry budou nadále vzácné. OSN i ekonomičtí experti ale zároveň poukazují na to, že globální škody, páchané přírodními živly rostou. Příkladem jsou Spojené státy. Loni zažily rekordní množství živelných událostí, které jednotlivě napáchaly škody za více než miliardu dolarů.