aktuální úrokové sazby hypoték - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu aktuální úrokové sazby hypoték, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
České banky mohou jen s mírnou nadsázkou hned od příštího týdne podstatně zlevnit hypotéky. V posledních měsících jim významně zlevnily zdroje, ze kterých půjčky na bydlení financují. Zatímco náklady na pokrytí pětiletého hypotečního úvěru představovaly ještě v březnu 5,5 procenta na úrocích ročně, sazba spadla na dohled pouhých čtyř procent. Vývoj těchto tržních sazeb, za které s penězi obchodují banky mezi sebou, lze vnímat jako signál pro vývoj „koncových“ úroků pro zájemce o hypotéku.
Prodejci stavebnin zažívají těžké jaro. Staví se méně rodinných domů, bytů i kanceláří, zpomalila ale také výstavba energetických a telekomunikačních sítí či cest. Kvůli útlumu ve stavebnictví, za který mohou především drahé hypotéky, se některé segmenty v prodeji propadly až o 50 procent. „Jde o nejhorší krizi od revoluce,“ říká Petr Vaněrka, generální ředitel společnosti Pro-Doma, která je dvojkou na trhu distribuce stavebních materiálů.
Vyhlížení lepších časů je v Česku, a nejen tam, oblíbenou kratochvílí. Jeden z českých politiků si z toho udělal politický program a nebývale s ním uspěl. Máme totiž stále pocit, že se máme mnohem hůře, než si zasloužíme. Samozřejmě nikoli vlastním zaviněním, ale kvůli nějakým vnějším okolnostem zaviněným někým úplně jiným, a hlavně kvůli neschopným nebo loupeživým politikům a domácím i zahraničním spiknutím.
Zájemci o hypotéku mají před sebou dost možná zaslíbené léto. Nejen že se od počátku července nemusejí zabývat tím, jak velkou část z jejich měsíčního příjmu uzme hypoteční splátka, navíc pořídí půjčku levněji. Jak totiž uvádějí červencové statistiky Swiss Life Hypoindexu, banky si za úvěr na bydlení na počátku prázdnin účtovaly v průměru 6,24 procenta. To je nejméně od října loňského roku a přesně stejně jako před rokem. Podle expertů banky na pozadí rozvolněných pravidel ČNB pomalu rozjíždějí souboj o ...
Ekonomická aktivita bývá typickou obětí protiinflační kampaně. Navzdory pomalému zahájení cyklu zvedání sazeb se západním centrálním bankám podařilo nastartovat dezinflační proces, který se doposud obešel bez finanční kalamity nebo hmatatelného hospodářského propadu. Vstupujeme však do fáze, kdy bankéře čeká delikátní balancování. Další redukce cenové dynamiky může být spojena s markantním prohloubením ekonomické bolesti.
Brzdou tuzemského hypotečního trhu jsou vysoké úrokové sazby, avšak ani v případě jejich snížení se trh z hlediska objemů hned tak nevrátí na úrovně předloňského rekordního roku. „Roky 2020 a 2021, kdy zde byla kombinace peněz takřka zadarmo a velmi nízké nezaměstnanosti, se už budou těžko opakovat,“ říká v rozhovoru pro E15 generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka. Vyjadřuje se také k digitální přeměně Komerční banky, vývoji okolo Národního rozvojového fondu, fintech firmám či k příležitostem, které ...
Hrozba mzdově inflační spirály vytáčí doběla odboráře dožadující se dorovnání mezd minimálně na cenový nárůst za poslední rok, ale i mnohé další čerstvě vykvašené makroekonomy samouky, podle nichž za inflaci přece nemůže růst mezd, když ty reálně klesly. Je prý čistě nabídková a vznikla šokem z růstu cen dovážených energií a neochotou vlády zavádět cenové regulace. Nyní se na ní prý obohacují a dál ji pohánějí zločinní kapitalisté, kteří si zvyšují zisky, a chudý lid strádá.
Odvrácená strana financí. ČNB trestala nejvíce v historii, vybrala desítky milionů Síkela umetá cestu pro gigafactory. Starosty mají obměkčit provize a garance Unipetrol se chystá hromadně recyklovat plasty. Za miliardy postaví pyrolýzní jednotku Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu.
Vysoké úrokové sazby České národní banky propisující se do relativně drahých českých úvěrů dopadají na tuzemskou ekonomiku nerovnoměrně. Dotýkají se jen menšiny českého byznysu a v ekonomice se primárně odráží v hospodaření malých a středních podniků a tuzemských domácností. Tedy v ekonomických segmentech, které nemají možnost, narozdíl od velkých hráčů domácího byznysu, se drahým půjčkám vyhnout. Výsledkem je nerovnoměrný efekt měnové politiky a snížená schopnost centrální banky plnit své základní poslání...
Česká národní banka uvolnila cestu pro oživení hypotečního trhu. Zrušila totiž limit pro maximální měsíční splátku úvěru v závislosti na příjmech žadatele o půjčku (ukazatel DSTI). Právě podíl splátek na měsíčním příjmu dlužníka byl podle znalců trhu jednou z nejčastějších příčin, proč zájemci o hypotéku na půjčku nakonec nedosáhli. Od roku 2020 mohli Češi na celkové splátky svých dluhů vynaložit maximálně polovinu svých měsíčních příjmů. O tom, že ČNB připouští diskuzi a potenciální rozvolnění tohoto ...