aktuální úroky v bankách - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu aktuální úroky v bankách, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V některých momentech můžeme považovat absenci katastrofy za dostatečný úspěch. Centrální banky se během loňského roku pustily do nejagresivnější kampaně utahování politiky od osmdesátých let. Cyklus zvedání sazeb se s výjimkou menších klopýtnutí – například peripetie kolem britských penzijních fondů, debakl Silicon Valley Bank – obešel bez rozsáhlejších tržních nehod. Jak inflace ustupuje, debata se postupně začíná stáčet k tomu, zda nás čeká návrat k předchozí doktríně nízkých úroků, nebo zda se ...
Letošní předvolební kampaň na Slovensku působí velmi vyostřeně. Provázejí ji až nenávistné výroky i rvačky mezi politiky. Podle slovenského ekonoma a bývalého politika Miroslava Beblavého to ale v tamější společnosti vře mnohem méně než před posledními volbami v roce 2020. „Že se Fico stal tématem voleb, je pochopitelná chyba demokratického tábora, na kterou i sám Fico rád přistoupil,“ myslí si dlouholetý poslanec Národní rady SR. V rozhovoru s e15 Beblavý uvažuje nejen o tom, jakého politického lídra ...
Již od loňského června drží Česká národní banka svou klíčovou úrokovou míru na sedmi procentech. Důvodem je snaha tlumit silné inflační tlaky v ekonomice. Na nadcházejícím středečním měnověpolitickém zasedání bankovní rady se s velkou pravděpodobností nic nezmění. Diskuze centrálních bankéřů v čele s guvernérem Alešem Michlem se však začne točit kolem načasování prvního snížení sazeb. K němu může dojít již v závěru letošního roku.
Počkat na levnější hypotéky, anebo předejít opětovnému nárůstu cen a koupit nemovitost ihned. Bolestivé dilema, před kterým stál přinejmenším v posledním půlroce prakticky každý potenciální kupec bydlení. V kombinaci s očekávaným vývojem nájmů stoupá složitost úlohy jen s mírnou nadsázkou na úroveň soustavy rovnic o třech neznámých. Řešení podle expertů není zdaleka univerzální a je zcela odlišné v případě koupě bytu v Praze a kupříkladu rodinného domu daleko od metropole.
Přestože inflace na svém sestupu podle posledních čísel v srpnu zdánlivě trochu zamrzla, opak je pravdou. A to přestože v dalších měsících se můžeme dočkat i opětovného vzestupu toho nejsledovanějšího meziročního čísla, což bude ale jen klamný odraz loňské pomoci státu formou dotování domácností.
Tragikomickým výsledkem zřejmě dopadne plán ministerstva financí vybrat od tuzemských bank v rámci takzvané windfall tax sumu, která by zásadně vylepšila bilanci státního rozpočtu. Největší české banky dokonce nevylučují, že přinejmenším z letošních zisků nebudou muset odvést na mimořádné dani ani korunu. Stát si přitom loni na podzim spočítal, že prostřednictvím dodatečné daně nalijí domácí banky do rozpočtu více než třicet miliard. Na svých odhadech přitom i na prahu letošního podzimu stále trvá.
Až pro tři miliardy korun si jde mimo jiné i za drobnými investory finanční skupina J&T. Prostřednictvím dceřiné JTSEC CZ Financing 1 nabídla investorům balík dluhopisů, jehož prodejem hodlá skupina zčásti poplatit starší dluhy firem z „rodiny“. Česká národní banka formálně prospekt schválila na počátku září. Pro J&T to je letos druhý zářez na domácím trhu s bondy. Na jaře vyrazila za penězi s ambicí získat až 4,5 miliardy jiná firma ze skupiny. Jedna z největších investičních společností v zemi láká na ...
Nejnovější várka informací, postřehů a zajímavostí ze světa investic.
Vysoká inflace v roce 2023 postupně klesá. V Česku patří růst cen mezi nejdramatičtější z rozvinutých států, nicméně i zde se čísla snižují. V srpnu meziroční inflace činí 8,5 procent. Údaj přinesl Česká statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíční inflace naopak vzrostla o 0,2 procenta. Eurostat zveřejnil odhad, podle kterého inflace v eurozóně za srpen činí 5,3 procent, stejně jako v červenci. Jak vypadá aktuální situace v ostatních státech EU, v USA, Rusku nebo na Ukrajině?
Česká spořitelna prodala velkým hráčům investičního světa obrovskou emisi takzvaných krizových bondů. Dvanáctimiliardový balík dluhopisů vydaných v eurech a splatných v roce 2028 poslouží k pokrytí požadavků České národní banky, část peněz ale spořitelna i rozpůjčuje. Velká srpnová emise přichází po obdobné červnové, kdy burziáni skoupili obdobné dluhopisy spořitelny za taktéž půl miliardy eur. Obří emise přichází zároveň několik měsíců poté, co Česká spořitelna za více než 41 miliard korun koupila balík ...