alimenty - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu alimenty, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Krátce po sobotním sečtení hlasů v prezidentských volbách se objevily první příspěvky lidí, kteří na výzvu Andreje Babiše vsadili na jeho vítězství a dostali se tak do finančních problémů. Za těmito médii a politiky probíranými příběhy stáli často trollové, kteří se reportérům ke vtipu přiznali. Deník E15 na základě dat a rozhovorů prozkoumal, jaký měla dopad Babišova sázkařská výzva, u které kurz věštil prohru.
... exekucí proti neplatičům alimentů. Tak lze shrnout...
Životní minimum se od července zvýší z 4250 na 4620 korun, tedy o 8,8 procenta. Nařízení schválila dnes vláda. Po jednání kabinetu to na tiskové konferenci řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Stejně se upraví minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Existenční minimum se zvýší z 2740 na 2980 korun. Důvodem je zdražování.
Životní minimum by se mohlo od července zvýšit z 4250 na 4620 korun, tedy téměř o devět procent. Stejně by se upravily i minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Existenční minimum by se mohlo zvednout z 2740 na 2980 korun. Důvodem je zdražování. Návrh nařízení, které připravilo ministerstvo práce, zveřejnila dnes vláda na svém webu. Ve středu by pak měla předpis schvalovat. Naposledy nejnižší částky pro život navýšil od dubna, a to o deset procent.
Zdražující energie, pohonné hmoty i potraviny přinutily vládu sáhnout do napjatého státního rozpočtu. Kabinet Petra Fialy (ODS) schválil zvýšení životního a existenčního minima, zvažuje i zvýšení některých dávek. Kromě toho by na pomoc od státu mohly dosáhnout společnosti působící v energeticky náročných odvětvích i zasažené malé a střední firmy. Kompenzace mají být tentokrát cílené.
Vláda kvůli pomoci domácnostem s rostoucími cenami rozhodla o zvýšení životního a existenčního minima. Obě sumy vzrostou o deset procent. Částky hrají roli při posuzování nároku na pomoc od státu i při stanovení výše některých dávek.
Od července letošního roku mohou rodiče žádat od státu náhradní výživné pro nezaopatřené děti, pokud povinný rodič alimenty neplatí. Za první tři měsíce již úřady přijaly více než čtyři a půl tisíce žádostí a vyplatily 9,6 milionů korun.
Příspěvek na bydlení by měl pomoci, pokud člověk nevychází se svými příjmy. A je jedno, jestli jde o jednotlivce nebo o rodinu. Příspěvek má za cíl pokrytí nákladů, které jsou spojené s bydlením. Podmínky pro získání příspěvku jsou ale přísné, na dávku nedosáhne každý.
Další růst důchodů a minimální mzdy od začátku ledna je jednou z hlavních změn roku 2021. Začíná také platit zákon o náhradním výživném, který prosadila šéfka rezortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), i novela zákoníku práce a s ní spojená sdílená pracovní místa.
Vládní návrh zákona o náhradním výživném na nezaopatření děti prošel v říjnu Poslaneckou sněmovnou. Původně byl předložen jako návrh takzvaného „zálohovaného výživného“. V řadě evropských zemí již podobný institut funguje a v České republice jde už o sedmý pokus o prosazení takového zákona. Náhradní výživné by mohlo být vypláceno od poloviny příštího roku.