alkohol v zahraničí nemecku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu alkohol v zahraničí nemecku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Postupem armádního generála ve výslužbě Petra Pavla a expremiéra Andreje Babiše (ANO) do rozhodujícího klání českých prezidentských voleb se zabývají média v řadě zemí. Vesměs si všímají těsného vítězství někdejšího vysokého představitele NATO v prvním kole a řeší pohledy obou finalistů na válku na Ukrajině. Zatímco Pavel je podle pohledu zvenku zárukou podpory Kyjeva, v případě Babiše je situace složitější. Zejména slovenská média rozebírají i útočnou povolební tiskovou konferenci bývalého šéfa vlády.
Někdejší prezident Sovětského svazu (SSSR) Michail Gorbačov po těžké a dlouhé nemoci zemřel. Bylo mu 91 let. S odkazem na prohlášení moskevské Ústřední klinické nemocnice o tom informovaly ruské agentury. Ruský prezident Vladimir Putin vyjádřil s úmrtím soustrast.
Covidové výpadky v německých restauracích prudce snížily konzumaci piva. A tak není divu, že Německo loni vykázalo nejmenší objem vyrobeného piva za posledních třicet let. Meziroční pokles nevypadá tak děsivě, celková výroba piva klesla podle Spolkového statistického úřadu o 2,2 procentního bodu na 8,5 miliardy litrů, přesto jde o rekordní záznam od roku 1993, kdy se v Německu měnilo nastavení spotřební daně z piva a dalšího alkoholu, což znamenalo prudkou změnu celé branže.
Turismus je bezpochyby jedním z odvětví, které koronakrize zasáhla nejcitelněji. Jenom Česko loni přišlo kvůli úbytku zahraničních hostů o 161 miliard korun, z toho více než polovina připadá na Prahu. Situace se zatím výrazněji nezlepšila ani letos. Přesto řada populárních evropských metropolí, naše hlavní město nevyjímaje, už v tuto chvíli přemýšlí, jak do budoucna cestovní ruch regulovat a zabránit tomu, aby jejich ulice v době po covidu opět zaplnily davy nezodpovědných návštěvníků.
Je mu osmatřicet a za posledních jedenáct let vybudoval tři úspěšné firmy. Ta poslední, online supermarket Rohlík, se postupně rozjíždí po Evropě. Zahraniční expanze ji už nyní přivedla mezi jednorožce, tedy firmy oceněné minimálně na miliardu dolarů. „Vnímám Rohlík jako dobrodružství, které nás bude zaměstnávat ještě dlouho. Stavím se k němu minimálně jako ke stoleté firmě,“ říká většinový majitel Tomáš Čupr.
Měl prosadit změny, které reformují komunistický systém a dodají impériu novou sílu. Sovětský svaz se ale rozpadl a komunistický systém se zhroutil. Až později přiznal, že reformovat SSSR ani nešlo. Před 35 lety, 11. března 1985, stanul Michail Gorbačov v čele sovětských komunistů. Vyrazil na cestu, na jejímž konci, aniž by to zamýšlel, byla největší změna politické mapy světa za půlstoletí.
Spotřeba zlatavého moku v tradičních pivařských zemích Evropy klesá, Česko v tom není výjimkou. Přesto podle sociologa Jiřího Vinopala, který se dlouhodobě zabývá postavením piva v české společnosti, je s podivem, že se ho Češi nevzdávají tak rychle jako jiné národy. „Pivo se v době socialismu stalo nápojem, který se pije běžně, všude a za všech okolností a jeho spotřeba se dostala na úroveň kolem 160 litrů za rok,“ vysvětluje Vinopal.
Česká národní banka v nové prognóze zhoršila pro příští rok odhad růstu české ekonomiky na 2,4 procenta ze srpnových 2,9 procenta. Odhad růstu pro letošní rok ČNB nechala na 2,6 procenta. Po jednání bankovní rady to uvedl guvernér Jiří Rusnok. Pro rok 2021 ČNB počítá s růstem ekonomiky o 2,8 procenta, v srpnu odhadovala růst o tři procenta. Odhad ve svých prognózách zhoršilo i Ministerstvo financí a Evropská komise.
Léčebné konopí se v Česku relativně svižně dostalo do klinické praxe, aktuálně ho využívá zhruba sedm stovek pacientů, od začátku letošního roku se ho na předpis vydalo už 7,6 kilogramu. To je o 2,8 kilogramu více než loni. Počet uživatelů by se navíc podle ministerstva zdravotnictví mohl vyšplhat až na tři tisíce, kdyby došlo k proplácení léčebného konopí pojišťovnami.
Rakousko spěje k předčasným parlamentním volbám. Jejich vypsání v sobotu navrhl prezidentovi Alexanderu Van der Bellenovi kancléř Sebastian Kurz poté, co vypověděl koaliční smlouvu své Rakouské lidové strany (ÖVP) se Svobodnou stranou Rakouska (FPÖ). Van der Bellen návrh podpořil a sdělil, že o dalších krocích bude s premiérem hovořit v neděli. Vládní krizi způsobil skandál kolem vicekancléře a šéfa FPÖ Heinze-Christiana Stracheho.