alstom power - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu alstom power, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Obchodní řetězce Billa a Penny Market ze skupiny Rewe dostaly od antimonopolního úřadu pokutu 164 milionů za zneužití významné tržní síly. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže o tom informoval v tiskové zprávě. Rozhodnutí je pravomocné. Souhrnná pokuta je nejvyšší pravomocná sankce, jakou dosud ÚOHS za zneužití významné tržní síly uložil. Jediná vyšší pokuta, 183 milionů korun pro řetězec Globus z roku 2017, pravomocná není, protože Globus proti ní podal rozklad. Skupina Rewe pokutu akceptovala.
Po nedávném kolapsu D1 a kritice, kterou řešil i premiér, se ministr dopravy opět dostal do popředí zájmu. V týdnu se vyhrotila situace na dálnici D11. Konsorcium stavebních firem nejprve odstoupilo od smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic na její stavbu, následně ji i vypovědělo. „Nakonec jsme se dohodli na řešení, jakým uděláme dodatek k původní smlouvě. Cena stavby se nejspíše navýší,“ připustil nejdéle sloužící ministr dopravy Dan Ťok (ANO).
Ministři dopravy patřili v polistopadových vládách vždy k ohroženým druhům. Bývalý šéf české Skansky se ve funkci drží už přes tři roky. „Je normální, že po volebním období někdo skončí. Než úřad poznáte a dokážete využívat pro svou práci, trvá to až půl roku. Tenhle čas já nepotřebuji, pokračuji dál,“ říká sedmnáctý šéf rezortu dopravy Dan Ťok.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potrestal obchodní řetězec Globus. Ten porušil zákon o významné tržní síle, když nutil dodavatele k odběru účetních služeb. Musí zaplatit 183,2 milionu korun. Jedinou další sankci za sedmiletou dobu účinnosti zákona o významné tržní síle dostal Kaufland, který má zaplatit 22 milionů korun. Případ bude ale ještě řešit Krajský soud v Brně.
Krajský soud v Brně zrušil rekordní pokutu udělenou Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) stavebním firmám za údajný kartel. Podle antimonopolního úřadu fungoval kartel v letech 2006 až 2008, celková pokuta byla 1,66 miliardy korun. Soud vyhověl žalobám sedmi firem. Firmy už musely pokutu zaplatit.
Obří kartel strojírenských firem, v kterém figurovaly například Siemens, Areva nebo Alstom, skončí bez sankce. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) svoje řízení zastavil, uplynula totiž lhůta pro uložení pokuty. Původně přitom měly firmy platit skoro miliardu. Existenci kartelu v minulosti potvrdil i Krajský soud v Brně. Vyjádření ÚOHS zatím není k dispozici.
Siemens je jedním z průkopníků čtvrté průmyslové revoluce, v níž se výroba výroba zkombinuje se zpracováním velkých dat a digitálním řízením vývoje a výroby. „ Již jsme vytvořili linku na výrobu jističů, která některé prvky průmyslu 4.0 obsahuje,“ říká Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens v ČR.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil zřejmě dosud nejvyšší pokutu. Stavební firmy mají za kartel v zakázkách zaplatit 2,036 miliardy korun. Předseda úřadu Petr Rafaj ale odmítl uvést, kterých firem se kartel týká. Rozhodnutí zatím není pravomocné.
Dan Ťok má ambici stát se nejdéle úřadujícím ministrem dopravy od roku 2006. Má za sebou deset měsíců a už patří k těm s větší výdrží. „Největším problémem rezortu byly časté změny ministrů. Úředníci často sklouzávali k fatalismu, že se to nějak vyřeší,“ říká. Podle něho se daří rezort postupně rozhýbat, například se znovu rozjela výstavba.
Krize evropské energetiky donutila plzeňského výrobce turbín Doosan Škoda Power hledat zákazníky na exotičtějších trzích. Nové velké zakázky získala firma už loni v Latinské Americe. Před dokončením jsou jednání o dodávce turbín do Ománu a Saúdské Arábie. Letos by konečně měla po tříletém usilí Škoda proniknout do Spojených států.