Altcoiny etherum - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Altcoiny etherum, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Byla to sázka, která v rámci světa kryptoměn patřila ještě mezi ty jistější. Kdo přede dvěma měsíci nakupoval ether pod tisícovkou dolarů, je teď nějakých šedesát procent v plusu. Důvodem jsou očekávání blížícího se nasazení zásadního updatu, díky kterému už nebude blockchain Ethereum fungovat na principu energeticky náročné těžby kryptoměny. Kdo ale uvažoval se vzácnou směsicí důvtipu a bláznovství, mohl na etherománii vydělat ještě výrazně více.
Bitcoin i kurzy dalších kryptoměn jako ethereum, chainlink, polkadot, litecoin, monero či XRP charakterizují prudké výkyvy – volatilita. Podívejte se na přehled aktuálních cen jednotlivých digitálních mincí.
Seznam největších známých držitelů bitcoinů nejspíše prodělá změnu. Majitelem největšího počtu digitálních mincí dost možná už nastálo zůstane entita Satoshi Nakamoto, která bitcoin stvořila. Pořadí na dalších příčkách ale nejspíš prohází nový velký hráč, který má na nákupy kryptoměny připraveny miliardy dolarů. Více v aktuálním krypto-grafu týdne.
Druhá nejvýznamnější virtuální měna ether prolomila během úterního dopoledne hranici tří tisíc dolarů. Svým růstem za posledních sedm dní zastínila i jinak dominantní bitcoin. Ether se vyšplhal nejvýše od počátku války Kremlu proti Ukrajině. Majitelé kryptoměny věří, že další výrazný růst ether ještě čeká.
V poslední době šlo vydělat spíše na etheru než na rozšířenějším bitcoinu. Vzestup altcoinů oživuje otázku vhodné diverzifikace kryptoportfolia. Co čekat, až současný růstový cyklus skončí? Lze u nějaké kryptoměny hledat bezpečný přístav v případě, že nejrozšířenější bitcoin postihnou vážné cenové turbulence? Odpovědi lze hledat v aktuálním kryptografu týdne.
Tento týden nejrozšířenější kryptoměna bitcoin zaznamenala nové historické maximum přes 66 tisíc dolarů. Přestože následovala korekce ceny, analytici míní, že to rozhodně nemusí znamenat konec růstového cyklu. Spekulanti by navíc neměli ztrácet ze zřetele ani takzvané altcoiny, tedy jiné virtuální měny, než je bitcoin. Více v aktuálním kryptografu týdne.
Zásahy čínské vlády proti kryptoměnovým těžařům a obchodníkům vyvolávají vedlejší efekty, které pomáhají minerům ve zbytku světa.
Kurz nejrozšířenější kryptoměny spěje do fáze, kdy se jeho průměrná hodnota za posledních 50 dní dostane pod svůj 200denní průměr. Ačkoli to může znít jako nekonkrétní a nepříliš zajímavá technikálie, takový průsečík nese označení kříž smrti. Držitelé bitcoinu by si od něj nejspíše neměli slibovat nic moc dobrého. Současná situace na kryptotrhu je ovšem tak zamotaná, že i z kříže smrti se může stát urychlovač pozitivního vývoje.
Květen byl z hlediska vývoje ceny bitcoinu mimořádný – nejhorší od roku 2011. Nejrozšířenější kryptoměna odepsala téměř polovinu z letošního maxima. Na křivce výnosů redakčního experimentálního portfolia je to sice znát, ale překvapivě nepatrně. Masakr kryptoměn lze chápat jako výzvu k zamyšlení. Mimo jiné nad racionalitou trhu a otázkou, nakolik má smysl diverzifikace při investování do digitálních měn.
Sotva existuje někdo, kdo si může říct, že aktuální explozivní růst řady kryptoměn maximálně vytěžil. Zejména parodická kryptoměna dogecoin svými výnosy působí jako výsměch zbytku trhu. Na druhé straně by se při zpětném ohlédnutí relativně snadno sestavovalo takové kryptoportfolio, ve kterém by byly položky schopné výnosu přes tisíc procent. Investoři však nesmějí přehlížet řadu praktických úskalí, včetně těch psychologického charakteru.