alza tržby - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu alza tržby, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Výroba i prodej kosmetiky patří za loňský rok k nejpostiženějším segmentům trhu. Rtěnky ani make-up kvůli nutnosti nosit po většinu roku roušky příliš neletí, byznysu neprospívá ani častá práce z domova. Rodinná kosmetická firma Ryor přesto dokázala loni zvýšit tržby o šest procent. Zároveň je firma hrdá, že nepropouštěla. „I kdyby Ryor už peníze neměl, rozhodly jsme se s mámou je poslat spolupracovníkům ze svých účtů. Máme skvělý tým a nechceme, aby se rozpadl,“ říká dcera zakladatelky a majitelky Ryoru ...
Obrat tuzemské jedničky maloobchodního on-line prodeje vzrostl o 28 procent. Utržila rekordních 37,3 miliardy korun. Počet zákazníků se rozrostl na téměř pět milionů. Ti na e-shopu vytvořili 15,8 milionu objednávek, meziročně o 3,5 milionu více. Téměř polovina z nich byla uhrazená kartou on-line a čtvrtina byla v hlavní sezóně doručená do AlzaBox, uvedla firma.
Růstový mejdan let minulých skončil, koronavirová pandemie zcela nekompromisně přenastavila postavení celých ekonomických sektorů na trhu. Zatímco si on-line služby užívají „klondajk“ nečekaného rozsahu, kamenné obchody se většinou dobelhaly na pokraj svých sil. Kdo jsou tři vítězové a tři poražení turbulentního roku 2020?
On-line trh s potravinami patří letos k nejrychleji rostoucím kategoriím. Jednička na trhu, Rohlík.cz Tomáše Čupra, letos podle odhadů přidá sto procent a s ní i celá řada dalších firem na rychle bobtnajícím e-commerce trhu. Sám Čupr letos po šesti letech pustil vedení českého Rohlíku ze svých rukou a soustředí se na zahraničí. Po loňském Maďarsku a letošní Vídni je na řadě Německo, jeden z nejdůležitějších trhů Evropy. Expanze má být masivní a na řadu má přijít hned několik německých měst.
Málokterá událost mohla byznysu s rozvozem jídel pomoci tak, jako vleklá pandemie. Dokládá to i společnosti Dáme jídlo, která zprostředkovává prodej a rozvoz jídel partnerských restaurací. Podnik dosud jen zvyšoval ztráty a rostly mu stamilionové finanční závazky. Letos by měl díky rekordním tržbám ve výši zhruba tři čtvrtě miliardy poprvé neprodělat.
Koronavirus sice poškodil byznys řady českých a slovenských miliardářů, ale zároveň pro ně představuje i příležitost. Stejně jako po finanční krizi 2008 mohou na koronavirovém šoku dlouhodobě vydělat, pokud centrální banky budou dál pumpovat peníze do světové ekonomiky a vlády začnou přerozdělovat peníze z rozpočtů.
Zavřené obchody a protipandemická vládní opatření letos v obrovské míře nahrávají internetovým prodejcům. Ti pociťují silný nárůst zájmu klientů. Největší český internetový obchod Alza.cz spustil své další Black Friday, a zahájil tak hlavní prodejní sezónu.
Zatímco se obchodníci stále vyrovnávají s dopady epidemické nepřízně, zabředli pomalu do další lapálie. Příčinou je oslabování kurzu koruny vůči euru. V obchodních centrech a na prestižních nákupních třídách se totiž nájmy platí v evropské měně. Příjmy však obchodům plynou v korunách. Maloobchodníkům se tak nájmy kvůli změně kurzu prodražují. Zčásti to platí i pro kanceláře a sklady.
Z internetových obchodů se během karantény a masové práce z domova stal pilíř v zásobování obyvatelstva. E-shopy díky nové situaci kromě vyšších tržeb a náporu na skladníky rovněž urychlily zavádění inovací posunujících jejich byznys k ještě většímu výkonu. Vedle toho digitalizace zasáhla i odvětví typu realit nebo těžce zkoušeného cestovního ruchu.