amazon pobočky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu amazon pobočky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od ledna má začít v Česku platit zdanění velkých nadnárodních korporací, případně jejich vnitrostátních odnoží. Půjde o firmy podnikající především v digitální ekonomice s obratem nad 750 milionů eur ročně, jako jsou například Google, Facebook, Amazon nebo Apple. Jejich zisky se budou danit 15 procenty. Přijetí návrhu zákona Poslaneckou sněmovnou a Senátem bude překlopením evropské směrnice do českého právního řádu.
Až na Wall Street chce v nejbližších letech dovést českou technologicko-konzultační společnost Trask její generální ředitel Pavel Riegger. „Rádi bychom udělali primární veřejnou nabídku. Trask na to má. Ale k tomu, abychom tohle naplnili, musíme udělat řadu kroků,“ řekl v rozhovoru pro E15 manažer se zkušenostmi z nadnárodních korporací, jako je například banka Goldman Sachs či poradenská firma EY.
Ukrajinská společnost GR8 Tech, dříve známá jako Parimatch Tech, vyvíjí systémy pro sázení, bookmaking a regulovaný online hazard. Loni přesunula kvůli válce část aktivit z Kyjeva do Prahy, kde si otevřela obří výzkumné a vývojové centrum. Podle generálního ředitele GR8 Tech Evgena Belousova je nicméně možné, že se bude zakrátko stěhovat znovu. „Máme víc vývojářů v Polsku než v Česku, přestože tam nemáme kancelář,“ podotýká Belousov v rozhovoru s E15.
Během pandemie americký internetový obchod Amazon šlapal na plyn a otevíral rekordní množství nových skladů, do kterých nabíral obrovské počty nových zaměstnanců. Nyní ovšem šlape na brzdu, šéf společnosti Andy Jassy oznámil druhé kolo škrtů, ve kterém přijde o práci dalších devět tisíc lidí. Celkově tak Amazon od konce minulého roku oznámil škrty 27 tisíc pracovních míst. Ochlazení se dotklo také Česka, kde se o několik měsíců zpožďuje otevření nového distribučního centra v Kojetíně.
Americká společnost Microsoft pokročila v přípravách na vybudování datového centra v Praze. Celkově by mělo vyjít na více než pět a půl miliardy korun. Stavba a její vybavení podle informací E15 aktuálně počítá s částkou mírně nad čtyři miliardy. Na dalších jeden a půl miliardy vyšel pozemek v Letňanech, který Microsoft získal v květnu loňského roku od CPI Radovana Vítka.
V prostředí internetových obchodů se celosvětově zobchoduje až šedesát procent všeho zboží na on-line tržištích. V Česku jen pětina on-line prodeje. Fenomén tržiště, který je ve světě byznysu ověřený třemi tisíci let, do české e-commerce dosud v plné síle nedorazil. Už letos se to může změnit, a to díky vstupu zahraničních hráčů. Vydělat by na tom měl zákazník.
Svět e-commerce se ubírá jinam, než tvrdily sotva dva roky staré předpovědi. Kamenné pobočky obchodů dál mají svůj význam, digitální giganti oživují fenomén teleshoppingu a nové virtuální světy osidlují už dávno zavedené značky. Snaží se prorazit i díky využití fenoménu nezaměnitelných tokenů (NFT). Navzdory masivnímu propadu trhu kryptoaktiv.
Americké technologické giganty pokračují v masivním redukování své pracovní síly. Naposledy se k aktuálnímu trendu připojila fintechová společnost PayPal, která v úterý oznámila, že propustí sedm procent zaměstnanců, tedy zhruba dva tisíce osob. Podle expertů však může být současné snižování stavů v těchto firmách dobrou zprávou pro americkou ekonomiku.
Americký gigant Microsoft ve středu oznámil, že do konce března plánuje celosvětově propustit deset tisíc lidí, což vyvolalo otázky o stavu technologického sektoru obecně. V posledních měsících propouštělo více hráčů ze světové extraligy, například Amazon nebo Meta. Českem již tato vlna prošla na podzim, kdy musely propouštět například startupy Apify nebo Productboard. Letošní výhledy však vyznívají optimističtěji. „V českém technologickém sektoru jde spíše o zastavení náboru než o hromadné propouštění,“ ...
Česká pobočka americké softwarové společnosti Microsoft ve finančním roce končícím loni v červnu zvýšila tržby o dvě stě milionů na 2,5 miliardy korun. Skutečné výdělky jsou nicméně řádově vyšší. Zdejší Microsoft za provizi zprostředkovává obchodní příležitosti a marketing evropské centrále v Irsku. „Provize byla stanovena jako čtyřprocentní podíl z objemů obchodů,“ píše se v čerstvé účetní závěrce.