americká pojišťovna - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu americká pojišťovna, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Uvolněná politika centrálních bank přispěla k výraznému nadhodnocení předních amerických indexů. Část investorů se proto raději rozhodla vyhledávat příležitosti na tuzemském parketu. Aktuální vývoj indexu PX nabízí automaticky aktualizovaná infografika. Každý obchodní den po jeho skončení shrnuje roboticky generovaná zpráva.
Bankovní domy po celém světě zažívají nelehké časy. Ve Spojených státech zkrachovaly vedle Silicon Valley Bank ještě další tři banky. Problémy se nevyhnuly ani Evropě, kde se do existenčních potíží dostala zdánlivě neotřesitelná švýcarská banka Credit Suisse. „Tato banka doplatila na dlouhodobý řetězec svých nesprávných rozhodnutí a skandálů z nedávné minulosti i současnosti, říká v rozhovoru Martin Majdloch, partner oddělení consultingu pro finanční instituce v regionu střední Evropy z EY Česká republika.
Pražská burza letos suverénně poráží zbytek vyspělého investičního světa. S více než patnáctiprocentním ziskem za sebou domácí index PX nechává nejen celou západní Evropu, ale třeba i americký technologický Nasdaq. Podle analytiků se nicméně potenciál burzovní Prahy stojící letos paradoxně na jediném titulu do značné míry vyčerpal. Na jedné straně totiž utichá energetická krize, na straně druhé investoři už vytěžili i pofiderní a spekulativní potenciál nevyzpytatelné české politiky.
Obecně se má dlouhodobě za to, že pro úspěšnou investici do akcií postačí k výnosu pět až sedm let. Ale také se nabízí otázka, zda se investiční horizont pěti až sedmi let nepřežil. A to kvůli vývoji na trzích.
V souvislosti s děním okolo bank oprášil britský investor Terry Smith, který řídí největší evropský akciový fond Fundsmith Equity, svůj starší text Why I never invest in bank shares čili Proč nikdy neinvestuji do akcií bank. Zejména pro české investory zvyklé mít v portfoliu akcie Erste, Komerční banky či Moneta Money Bank to může být překvapivý titulek.
Na finanční trhy se pár dní po záchraně švýcarské banky Credit Suisse vrátila nervozita. A opět se dotýkala zejména cenných papírů finančních institucí. Index Stoxx 600 Banks, který měří vývoj cen akcií evropských bank, odepsal v pátek přes tři procenta. Podobně na tom byl například i index britských bank. Důvodem jsou obavy investorů, že Credit Suisse nemusí být poslední bankou v problémech.
Byznys model Facebooku dostává v posledních letech jednu ránu za druhou. Nyní rakouský dozorový úřad rozhodl, že sledovací nástroje největší sociální sítě světa odporují evropskému právu. Stejně dopadly už před rokem obdobné systémy konkurenčního Googlu. Evropští úředníci technologickým gigantům vyčítají přenos dat Evropanů do Spojených států, kvůli čemuž Facebook ani Google nemohou zabránit tomu, aby se k údajům dostaly tamní bezpečnostní složky.
Na minulý týden řada investorů, portfolio manažerů či investičních stratégů hned tak nezapomene. Zapotili se zejména akcionáři bank – celková tržní hodnota finančních domů v Evropě, USA a v Japonsku spadla během předchozích pěti obchodních dní o přibližně 460 miliard dolarů, v přepočtu zhruba o 10,3 bilionu korun.
Akcie evropských bank míří ve čtvrtek nahoru poté, co problémy sužovaná Credit Suisse oznámila, že si na posílení likvidity půjčí od švýcarské centrální banky až 50 miliard franků. Ze strany Swiss National Bank jde o výjimečný krok, který má za cíl uklidnit situaci.
... akcií bank a pojišťoven. Další kolo výprodejů... týden odstartoval pád amerického finančního domu Silicon...