Amnestie ma zelenou - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Amnestie ma zelenou, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Psycholožka, zastánkyně absolutní svobody a politička Libertariánské strany, která za ni kandidovala na prestižní volené funkce už od počátku devadesátých let. Kdo je Jo Jorgensenová - žena, která oloupila Donalda Trumpa o cenné hlasy v Georgii, Pensylvánii a Arizoně? A kdo jsou libertariáni, které zastupuje, kteří jsou otevřenější než demokraté a víc laissez faire než republikáni?
Zelení zahájili volební kampaň, do boje o Sněmovnu investují 13 milionů korun. Voliče si chtějí získat například zvýšením minimální mzdy na 15 tisíc korun nebo snížením daňového základu firmám, které prokážou stejné odměňování mužů a žen. Zacílí přitom právě na ženy, které představují víc jak dvě třetiny jejich elektorátu. Předseda strany Matěj Stropnický plánuje využít lídra hnutí ANO Andreje Babiše, film o něm bude promítat voličům po celé republice.
Když TOP 09 představila svou programovou vizi do roku 2030, vybrala dvacetiletého teplického radního Dominika Feriho, aby se stal ambasadorem pro komunikaci s mladou generací. Feri je aktivní na sociálních sítích, objíždí střední školy a na přednáškách seznamuje studenty se základy fungování zastupitelské demokracie a politiky. „Na volební právo v 16 letech ještě nejsme připravení. Mnohem větší smysl by dávala povinná maturita ze základů společenských věd,“ říká Feri v rozhovoru pro E15.
O Američanech se má za to, že jsou posedlí penězi. Když ale přijde na imigrační reformu, zdá se, že patří mezi národy, kterým na penězích vůbec nesejde. Na rozdíl od Kanady či Austrálie neplatí, že čím více máte peněz, tím dříve dostanete vytoužený pas nové vlasti. V naprostém kontrastu je ale americký systém víz, který dělá všechno pro to, aby zabránil vzdělaným zájemcům usadit se ve Spojených státech, a naopak do země pouští velké množství nejchudších obyvatel světa.
Sněmovna podpořila ústavní novelu ČSSD, podle níž by měl premiér spolupodepisovat všechny druhy prezidentských milostí, tedy taková rozhodnutí, kterými prezident odpouští nebo zmírňuje uložený trest; nebo zahlazuje odsouzení. U zastavení trestního stíhání už povinnost premiérova podpisu platí.
Horní komora parlamentu začala dopoledne projednávat žalobu na prezidenta Václava Klause. V sále není přítomno všech 81 senátorů. Jednání probíhá za zavřenými dveřmi.
Neúspěšný kandidát ODS na prezidenta Přemysl Sobotka ostře zareagoval na kritiku prezidenta Klause, podle nějž byla Sobotkova prohra především „strašlivým debaklem“ ODS. „Je potřeba se ale podívat, co udělala ODS po roce 2002 pro Václava Klause a co udělal Klaus pro ODS po svém druhém zvolení. To je celkem jasné, a není potřeba nad tím dlouze spekulovat,“ prohlásil Sobotka. ODS dnes zároveň podpořila ve druhém kole Schwarzenberga, někteří členové se ale hned vzepřeli a budou volit Zemana.
Prezidentem Klausem vyhlášená amnestie má první vděčné obviněné z velkých hospodářských kauz. Po třech pravomocně odsouzených aktérech kauzy vytunelované společnosti H-System si dnes může oddychnout i soudce Jiří Berka stíhaný v kauze zmanipulovaných konkurzů. Berka by se dokonce mohl vrátit i na post soudce a ještě dostat náhradu ušlé mzdy ve výši pěti milionů korun. Státní zastupitelství proti amnestování Berky už podalo stížnost.