analogové vysílání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu analogové vysílání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Za možnost dívat se na Českou televizi se již od roku 2008 platí 135 korun, za Český rozhlas je to od roku 2005 pak 45 korun. Obě veřejnoprávní instituce už dlouho volají po navýšení, protože kvůli inflaci se reálná hodnota poplatků snížila a nedostačuje pro zachování kanálů a formátů, které dnes ČT a ČRo poskytují. Vstříc by jim měla jít chystaná novela, kterou momentálně připravuje vláda. Jak Právu sdělili ministr kultury Martin Baxa a poslanec Jan Lacina, ve hře je několik možností. Celý článek je z ...
Vědci vytvořili novou kameru, která nepotřebuje baterii ani běžné napájení. Kamera dokáže plynule přenášet video v rozlišení HD. Technologie by mohla vyřešit použití kamery například v budoucích brýlích pro rozšířenou realitu.
V neděli 20. srpna uplynou čtyři dekády od startu mise sondy Voyager 2. Ta mimo jiné jako jediná v historii lidstva v průběhu své mise navštívila orbity hned čtyř planet. Dva týdny poté, 5. září, oslaví stejné výročí sonda Voyager 1, která je aktuálně jediným fungujícím lidským výtvorem, který překonal hranice Sluneční soustavy.
Za pět let se změní formát zemského televizního vysílání, které ale většina nynějších televizorů neumí převzít. Na českém trhu se konečně začaly objevovat nové televizory, které jsou na přechod připraveny.
Koncesionářský poplatek za veřejnoprávní televizi se osm let nezměnil a jeho případné zvýšení je politicky velmi nepopulární. „Pokud se ale s financováním nic nestane, museli bychom časem začít razantně omezovat vlastní tvorbu,“ říká šéf České televize Petr Dvořák, kterého za rok čeká případná obhajoba mandátu.
Český rozhlas by mohl spustit řádné digitální vysílání na konci letošního roku nebo v příštím roce. Počítá s tím návrh rozvoje zemského digitálního vysílání Českého rozhlasu, kterým se bude příští týden zabývat vláda. ČRo by měl získat vysílací frekvence ve třetím pásmu na pět let, uvádí vládní materiál.
Čtyři roky po vypnutí zemského analogového vysílání v Česku je jasné, kdo na něm nejvíce vydělal. Jsou to provozovatelé satelitního vysílání, jehož podíl stoupl oproti roku 2007 více než dvojnásobně. Vyplývá to z kontinuálního průzkumu společnosti Nielsen Admosphere.
Česká republika by dala přednost pozdějšímu přechodu na nový standard digitálního televizního vysílání DVB-T2, přičemž vhodný by byl spíše konec období 2020 až 2022, řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Podle něho má být důvodem co nejpřirozenější obměna televizních přijímačů a set top boxů, aby umožnily příjem nového standardu. Termín přechodu by měl být stanovený do konce letošního roku, předběžně je v připravované strategii vypnutí DVB-T naplánované na 1. února 2021.
Pojďme si nyní pro změnu zhodnotit ne kvalitu vysílaných pořadů, ale kvalitu obrazu.
Za pět let by měl v Česku začít přechod ze stávajícího formátu zemského digitálního televizního vysílání DVB-T na výkonnější formu DVB-T2. Přestože již dnes se na trhu objevují televizory, které údajně umí fungovat v novém formátu, podle expertů z Českých Radiokomunikací tomu tak často není. Firma provozující tři sítě pro televizní a rozhlasové vysílání v tom chce učinit pořádek.