Andrej Babiš komise - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Andrej Babiš komise, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rusko sice reaguje na projevy zájmu ze zahraničí o dodání vakcíny proti COVID-19, ale objem výroby zatím neumožňuje vyjít všem vstříc. Vysoce postavený zdroj blízký vyjednávání Prahy s Moskvou serveru Lidovky.cz řekl, že pokud Česko dá Sputniku V zelenou, může zhruba do 25. března dostat až 20 tisíc dávek a další později.
Před loňskými slovenskými parlamentními volbami jsem očekával ledacos. Že ale vláda, která po nich v čele s Igorem Matovičem vznikne, bude ještě méně schopna řídit zemi než ta, kterou vede v Česku Andrej Babiš, však rozhodně ne.
V následujících třech týdnech je kvůli epidemii nemoci COVID-19 v Česku podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nutné co nejvíc omezit pohyb lidí a kontakty mezi nimi. Vláda k tomu potřebuje nouzový stav a bude o něm jednat od pátečních 08:30 s opozičními stranami, řekl Babiš po dnešním zasedání kabinetu. Po hlasování poslanců o pandemickém zákonu a vládní žádosti o prodloužení stavu nouze je v plánu další jednání ministrů, na kterém vláda stanoví podmínky opatření.
Nejdříve to bylo u zbývajících zavřených obchodů. Možná je otevřeme, znělo z části vlády. V žádném případě, ozývalo se jejího druhého konce. Premiér jakožto hlava exekutivy a de facto nejmocnější politik v zemi…neměl názor.
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Premiér Andrej Babiš (ANO) bude chtít, aby byla zrušena soutěž na dodávku antigenních testů do škol. Doprovází ji podle něj nejasné a kontroverzní záležitosti. Nákup chce svěřit Správě státních hmotných rezerv. Babiš to v sobotu řekl Seznam Zprávám a České televizi.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Vláda v pondělí schválila nový systém kompenzací podnikatelům a firmám, které zasáhly dopady koronavirové pandemie. Uvedl to ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Kompenzační bonus podnikatelům například stoupne z 500 na 1000 korun denně. Zaměstnavatelé dále získají 500 korun denně na každého zaměstnance. Hlavním kritériem bude v obou případech splnění poklesu tržeb o nejméně 50 procent. Kabinet také schválil podporu veletrhům, kongresům a pořadatelům eventů a žádost o další prodloužení ...
Po zásahu Ústavního soudu do volebního zákona se schyluje k prvnímu sporu o zaplnění bílých míst. Strany zvažují, zda při volbách do Poslanecké sněmovny zachovají 14 volebních krajů, nebo je nahradí jedním celostátním obvodem. Mezi zastánce první varianty patří uskupení, která kontrolují Senát. Naopak ČSSD a SPD se kloní k jedné kandidátce.
Sága polní nemocnice, která s velkou slávou vyrostla v pražských Letňanech, končí spíše tragicky než komicky.