angličtina na rovinu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu angličtina na rovinu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Superaplikace jako místo, kde si nakoupíte, objednáte jídlo a vyřídíte platby v rámci jednoho prostředí. To je trend, který nyní vládne digitální ekonomice jihovýchodní Asie. Trhu s 690 miliony obyvatel, kde je jedním z nejúspěšnějších cenových srovnávačů iPrice Čecha Davida Chmelaře. Jako společník jej založil před šesti lety a minulý rok zaokrouhlil získané investiční prostředky na půl miliardy korun. V rozhovoru pro E15 mluví o světových e-commerce trendech, superaplikacích i o životě v Malaysii. Koncem...
Má přes 250 tisíc followerů na Insta. Jeho videa viděli miliony lidí po celém světě. Domácí rádia jej ale uznala až poté, co dávno frčel v Německu. Mikolas Josef přitom neodehrál ani jeden sólo koncert. Jaký je svět hudební hvězdy, jejíž kariére je tak trochu obráceně?
První polovina filmového festivalu v Benátkách sice zatím nepředstavila jednoznačného kandidáta na sošku Zlatého lva, ale v programu jinak složeném ze slabších titulů jich přece jen několik vyčnívá.
Lékař Benjamin Uwamahoro pochází z Rwandy, ve svých jedenácti letech zažil genocidu jako následek občanské války mezi etnickými skupinami Hutuů a Tutsiů. Třináct let žije v České republice, kde vystudoval medicínu. Pracuje jako kardiolog v táborské nemocnici. Je ženatý a má dvě děti. Mluvili jsme o jeho vzpomínkách na genocidu, smíření mezi dvěma etniky, ale i o kulturním šoku a životě v České republice.
Dvacet let dnes uplynulo od premiéry snímku režiséra Davida Ondříčka a scenáristy Petra Zelenky Samotáři, který svým úspěchem výrazně pomohl v kariéře hned několika jeho aktérům. Mezi nimi i Ivanu Trojanovi – dnes jeden z nejpopulárnějších českých herců tehdy v hořké komedii debutoval. „Samotáři jsou chytrá komedie a humor je vždycky přidaná hodnota. A je to dobrý film, jak asi dokazuje i to, že se o něm i po dvaceti letech mluví,“ říká.
O víkendu ho čeká zaplněná O2 arena. Již podruhé se chystá na moderování exkluzivních parkurových závodů Prague Playoffs. Přitom pokud se člověk vydá na akci právě do libeňské haly, často narazí na něj, jak baví diváky a zpovídá účinkující. „Oslovili mě pořadatelé z Czech Equestrian Teamu, což má logiku. V O2 areně jsem na poli sportu zažil za posledních pět let v podstatě všechno, co šlo,“ říká moderátor Libor Bouček.
Edita Stejskalová vystudovala politologii, sociální politiku a sociální práci na Masarykově univerzitě v Brně. Po studiích začala působit v oblasti lidských práv romské národnostní menšiny. Spoluzaložila nestátní neziskovou organizaci Z§vůle práva, o. s., zabývající se obhajobou obětí diskriminace pro etnický původ, a koordinovala založení platformy NNO „Společně do školy“, která se snažila prosazovat rovný přístup dětí ke vzdělání. Nyní pracuje jako sociální pracovnice sociálně-právní ochrany dětí v ...
„Feminista byl a je líčen buďto jako slaboch řízený feministkami, dezorientovaný snílek, podpantoflák, nebo naopak jako diktátor, případně bruselský diktátor, nebezpečný extrémista. Sami antifeministé se prostřednictvím negativního vykreslování feministů snaží prezentovat jako svobodomyslní, odpovědní, stateční a atraktivní muži,“ vysvětluje Tomáš Pavlas, manažer programu Prosazování genderové rovnosti v Otevřené společnosti o.p.s. a spoluzakladatel iniciativy Genderman.
Čína není jediným státem, který by mohl nést přízvisko země budoucnosti. „O Indii se říká zajímavá věc: přeskočila průmyslovou revoluci. Skočila rovnou do té IT revoluce,“ říká indolog Zdeněk Štipl. A vypráví o špičkovém indickém školství, o dětech ze státních škol, které neumějí číst, proměnách kastovního systému a o všudypřítomné chudobě.
Loňský akademický rok strávila Vanda Černohorská, doktorandka na katedře sociologie Masarykovy univerzity, díky Fulbrightovu stipendiu na prestižní Yale University. Svoji vědeckou činnost zaměřuje na oblast současného feminismu a digitálního aktivismu.