anonymní platba na internetu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu anonymní platba na internetu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od 6. ledna 2023 začne platit novela spotřebitelského práva. Zavede několik směrnic Evropské unie a posílí práva spotřebitelů. Výrazně se dotkne například slevových akcí. Jaké konkrétní změny prodejce a zákazníky čekají, komentuje advokátní kancelář Havel & Partners.
Celosvětová hackerská skupina vystupující pod názvem Anonymous vyhlásila ruské vládě kybernetickou válku hned 24. února, tedy v den, kdy Rusko napadlo Ukrajinu. Od té doby hackeři zaznamenali několik úspěchů, včetně narušení programu ruských televizí, zveřejnění dat ruského cenzurního úřadu nebo změny informací na webových stránkách ministerstva obrany.
Do hledáčku investorů se dostávají nejen tradiční možnosti typu dluhopisů či nemovitostí, ale také kryptoměny. Jejich zastánci tvrdí, že by se mohly stát masovým platebním prostředkem. Kritici naopak poukazují na volatilitu kryptoměn a na pochybnosti, že je investování do digitálních měn bezpečné.
Většinu českých firem loni trápil extrémní nedostatek vhodných uchazečů a tento trend se v letošním roce jen tak nezmění. Krizi na trhu práce pravděpodobně prohloubí i relativně pomalý růst mezd v některých oborech, který se navíc znehodnotí inflací. Těžkým úkolem náborářů v roce 2022 bude oslovit dosud nevyčerpané zdroje pracovní síly a udržet loajalitu stávajících zaměstnanců. Níže nabízíme šest způsobů, jak nepřijít v novém roce o pracovníky, a jak naopak získat nové.
K čemu kryptoměny jsou, jak fungují a jak je využívat? Stojí jejich zhodnocení na reálných základech a k čemu je blockchain? Podobné otázky si v důsledku masové obliby bitcoinu a dalších kryptoměn klade stále více lidí.
Kryptoměny přitahují pozornost stále více lidí, ale ti by měli kromě sledování kurzů věnovat pozornost způsobu zabezpečení svých digitálních mincí. Bitcoin a další kryptoměny lze uchovávat v elektronických peněženkách, jež se ale od sebe významně liší. Důležitou roli v tomto rostoucím byznyse hrají i Češi. Vývojářům peněženek se navíc daří naskakovat na trendy jako NFT či DeFi.
Růstová fáze, v které je nyní bitcoin, se ještě může udržet a cena této nejznámější kryptoměny by se mohla zvýšit o dalších 400 procent. Dostala by se tak zhruba na 300 tísíc dolarů (6,5 milionu korun). Myslí si to spoluzakladatel a bývalý šéf kryptoměnové burzy BTCC Bobby Lee, který ale vychází čistě z grafů technické analýzy. Pokud by se jeho předpoklad naplnil, existuje riziko, že bitcoin z maxima prudce klesne a vzpamatovat se nemusí i několik let.
Obsah čtvrté nejbohatší bitcoinové peněženky na světě přešel do úschovy vlády Spojených států. Úřady zabavily veřejnosti neznámé osobě 69 369 bitcoinů (v hodnotě přes 20 miliard korun), která je měla hackerským způsobem získat z konta nelegálního on-line tržiště Silk Road. Kolem kroku americké vlády stále zůstávají doslova miliardové otázky. Týkají se toho, co se s mincemi vlastně stane či do jaké míry lze věřit v anonymitu bitcoinu. Odpovědi na ně mohou zamíchat poměry na kryptoměnovém trhu a v byznysu ...
Při pohledu do Google Trends zjistíte, že myšlenky spousty Čechů se upírají jediným směrem – k Jadranu. Zájem rozpoutal žlutý dopravce RegioJet pondělní zprávou, že chystá přímý vlakový spoj do chorvatské Rijeky. I když to není Thajsko, podle trendů to vypadá, že by se tato cesta mohla stát zážitkem na celý život. Pojďme si proto tento výlet odbavit pomocí sociálních sítí a dalších oblíbených technologií.
S poštovními známkami se obchoduje více než s výtvarným uměním, mincemi, pohlednicemi nebo starými bankovkami. Roční objem celosvětového známkového byznysu je odhadován na 320 miliard korun a účastní se ho až 70 milionů lidí – sběratelů, obchodníků a dražitelů.