antibabiš - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu antibabiš, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nástup okurkové sezony v Česku spolehlivě indikuje puma na Šumavě, což je známý žurnalistický fenomén zjevující se v ospalých redakcích většinou kolem poloviny července. Letmou analýzou zjistíme, že puma americká byla v šumavských hvozdech zaznamenána například v letech 2003, 2006, 2013 a 2019, v roce 2020 se potom přesunula do okolí Mladotic severně od Plzně. Letos ovšem zatím nic, a to už bude pomalu srpen.
Víkendová zpráva z českého politického pískoviště ja tato: Miloš už nekamarádí s Andrejem a za kamaráda teď má Pepu. Andrej mu minule rozkopal hračky. Pepa je rád, že teď má velkého kamaráda. A nyní podrobněji. Sjezd odborů nepatřil v minulých letech k těm nejsledovanějším politickým událostem. Letos je situace jiná. Předně je tu očekávaná ekonomická krize související s inflací, válkou na Ukrajině a s cenami energií. Víc než kdy jindy bude role odborů důležitá v otázce sociálního smíru a dopadů krize na ...
Část opozice dnes ve Sněmovně kritizovala postup úřadů, zejména České inspekce životního prostředí, po loňské ekologické havárii na Bečvě i ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO). Někteří poslanci z řad opozice mluvili o "agrofertizaci" země. Sněmovna se několik dnů před parlamentními volbami zabývá závěrečnou zprávou vyšetřovací komise k Bečvě. Brabec uvedl, že pokládá zprávu za zmanipulovanou, částečně vylhanou a ohnutou s cílem hodit vinu na inspekci. Projednávání zprávy Sněmovna přerušila a...
Jestli někomu opravdu opoziční koalice pomohly, jsou to Starostové a nezávislí. Jejich předseda Vít Rakušan přiznává, že bez spojení s Piráty by zdaleka tolik neposílili. Šéf STAN také odhalil případnou povolební strategii obou koalic v případě, že získají ve volbách sněmovní většinu. „Jsme připraveni neschválit rozpočet a jít do rozpočtového provizoria. Bude tu vláda nejen bez důvěry, ale i bez rozpočtu,“ tvrdí ostře Rakušan.
Andrej Babiš nechodí na sněmovní interpelace moc rád. A ví proč. Ale když už dorazí, jak se poslancům poštěstilo ve čtvrtek, stojí to za to.
Sjezdy politických stran demokratů a republikánů, které se uskutečnily v posledních dnech v USA, nebyly přehledem různých vizí Ameriky a řešení jejích největších problémů, ale pouze potvrdily volební strategie dvou amerických stran.
Jako červená nit se to proplétá českou politikou od chvíle, kdy se Andrej Babiš rozhodl ukročit z byznysu. Nikoliv přestoupit, ale pouze ukročit. A v tom je právě problém. Nyní, už po x-té, se to vyjevilo ve sporu o zákon o evidenci skutečných majitelů firem.
Levice–pravice, liberálové–konzervativci, vláda–opozice, Babiš–Antibabiš. Ve zdánlivě neprostupných politických bariérách se v posledních dnech objevilo několik trhlin. Ať už šlo o postoje k likvidaci íránského generála Solejmáního, zvýšení rodičovských příspěvků či o zálohované výživné. Na těchto příkladech se ukazuje, že politická scéna není rozdělena tak, jak by se zdálo.
Začal nejen nový rok, ale i desetiletí, které už lze zase pořádně pojmenovat – léta dvacátá. Léta nultá či první, desátá… numericky to bylo v pořádku i doposud, ale stylistické elegance naplno dosáhneme až nyní. Rok 2020 bude ovšem důležitý nejen z tohoto hlediska. Dají se očekávat zásadní posuny ekonomické i politické, které mohou předurčit i vývoj pro zbytek let dvacátých.
Na Václavském náměstí v Praze proběhla demonstrance za odstoupení premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle organizátorů ze spolku Milion chvilek dorazilo 80 tisíc občanů. Mluvčí pražské policie Jan Daněk ale odhadl účast na 35 tisíc lidí. Milion chvilek oznámil, že za týden se na stejném místě sejde znovu - tentokrát nejspíš i za účasti zástupců politické opozice.