antonín koláček - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu antonín koláček, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V probíhajícím soudním procesu s bývalými představiteli Mostecké uhelné společnosti se advokáti snaží dokázat nevinu svých klientů novým způsobem. Založeném ovšem na dávné více než 20 let staré historii. Kokrétně na vládním cenovém posudku, který se datuje k roku 1997, tedy ještě v době premiérování Václava Klause. Celý dokument si můžete prostudovat v přiložené galerii.
Jedna z hlavních postav souzených kvůli privatizaci Mostecké uhelné společnosti se chystá seznámit soud s rolí neobžalovaných manažerů. Vypovídat bude též o miliardách korun, o něž se bývalí společníci měli obrat.
Tři roky a deset měsíců odnětí svobody dostal Jiří Diviš ve Švýcarsku kvůli privatizaci Mostecké uhelné společnosti. V devadesátých letech sehrál klíčovou roli při ovládnutí podniku. Kromě Švýcarska nyní s bývalými partnery stojí před soudem v České republice. Někdejší uhlobaroni věří, že prokážou svou nevinu. Pro E15 Premium dal nyní Jiří Diviš svůj první velký rozhovor. Rozhodl se promluvit o své verzi událostí. Popsal, jak kauza MUS pomohla rozpoutat válku s miliardářem Radovanem Vítkem.
Švýcarsko vyzvalo podnikatele Antonia Koláčka, který je v Česku obžalovaný v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS), aby 19. srpna nastoupil v souvislosti s tunelováním MUS do švýcarského vězení. Koláček novinářům řekl, že na doporučení svých advokátů a „po celkovém zvážení své životní situace“ výzvu neuposlechne. Doplnil, že o tomto postoji už informoval švýcarské úřady i pražský městský soud, který řeší českou větev kauzy.
Podnikatel Antonio Koláček, který měl v souvislosti s kauzou Mostecké uhelné společnosti nastoupit k výkonu trestu ve Švýcarsku, tvrdí, že do vězení zatím nemusí. Jeho mediální zástupce Petr Sedláček na dotaz uvedl, že o datu nástupu do věznice se stále vedou jednání, která mají odkladný účinek. Koláček již dříve řekl, že za mříže ve Švýcarsku nechce, protože se hodlá osobně hájit u pražského soudu. Česká obžaloba ho viní z podvodného ovládnutí MUS jejími vlastními prostředky.
Podnikatel Antonio Koláček se nechystá nastoupit do vězení ve Švýcarsku. Do konce února tam podá návrh na odklad výkonu trestu. I pokud by mu švýcarské úřady nevyhověly, v určené datum 2. května se do věznice pravděpodobně nedostaví. Řekl to na setkání s novináři s tím, že se chce účastnit všech termínů hlavního líčení v české větvi kauzy Mostecké uhelné společnosti.
Někdejší manažeři Mostecké uhelné společnosti (MUS) podvedli Českou republiku, když při nákupu jejího podílu ve firmě záměrně zatajili, že předtím získali přes polovinu akcií MUS prostřednictvím jimi ovládaných společností. Tehdy měli podle obchodního zákoníku veřejně nabídnout odkup akcií. Manažeři ale záměrně čekali, až cena akcií klesne, a od státu tak jeho akcie získali mnohem levněji. ČR způsobili škodu nejméně 3,2 miliardy korun, tvrdí česká obžaloba.
Druhé největší soukromé portfolio bytů v Česku se stalo předmětem jednoho z největších byznysových konfliktů posledních let. Týká se financování impéria realitního magnáta Radovana Vítka.
České i zahraniční rozvědky měly zájem na znesváření majitelů MUS, tvrdí někdejší šéf firmy Antonín Koláček. Celá kauza se podle něj stala součástí geopolitických her.
Ještě letos by měl bývalý čelný představitel Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček nastoupit do švýcarského vězení za způsob privatizace těžařské firmy. Doly skupině někdejších uhlobaronů prodala v roce 1999 vláda Miloše Zemana. „O náš případ se ,postarali‘ především lidé z byznysu a určitě také lidé pohybující se na rozhraní mezi byznysem a rozvědkami,“ říká ke kauze Koláček.