aplikace pro drony - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu aplikace pro drony, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
O Ukrajinu válčící s Ruskem se začaly zajímat první české fondy rizikového kapitálu investující do startupů. Nation 1, Purple Ventures a Tensor Ventures se spolu s několika českými IT firmami vydaly do Kyjeva. „Chceme motivovat další Čechy, abychom u nich vyvolali takzvané Fomo, obavu z promeškání výjimečné příležitosti, která se nabízí právě při poválečné obnově ekonomiky,“ řekl E15 v Kyjevě partner Nation 1 Ondřej Homola. „Riziko je, ale valuace startupů jsou teď nízké,“ dodal.
Téma 3D tisku rezonuje společností několik posledních let, podobně jako nyní téma umělé inteligence. Snad každý slyšel o 3D tisku ochranných štítů v době nástupu covidu-19, tisku domů, komponentů pro drony během konfliktu na Ukrajině nebo klíčenek. 3D tisk už dávno není jen technologií pro výzkum, vývoj a prototypování. Stává se ceněným výrobním nástrojem.
Indická armáda, která je čtvrtá největší na světě, vybrala v mezinárodním tendru české radary. Pardubická firma T-CZ, kterou ovládá technologicko-zbrojařský L.P.P. Holding, společně se svým indickým partnerem Data Patterns dodá indickému letectvu a námořnictvu dalších osm radarových systémů. První zařízení z celkových devíti je už od loňského července na letecké základně v Arakkonamu. Cena zakázky dosahuje stovek milionů korun. Přesná částka s ohledem na citlivost zakázky nebyla zveřejněna.
Mají „pracovní prostředí“ zcela odlišné od evropských standardů. Už deset měsíců jsou téměř každodenní realitou ukrajinských programátorů a vývojářů nálety íránských sebevražedných dronů a ruských raket, pravidelné blackouty i omezená logistika. Práce ve tmě, v zimě, v neustálé nejistotě. Přesto ukrajinský technologický sektor dokáže jako jediná část ekonomiky i po deseti měsících od začátku invaze růst a stovky tisíc programátorů kódují nové programy pro armádu i komerční využití. To srovnání vás okamžitě...
Miloš Kruml vede ve Valeu tým, který se významně podílí na tvorbě budoucnosti automobilového světa. Je totiž vedoucím vývoje LiDARových systémů, klíčové součásti celé skládačky potřebné pro bezproblémové fungování autonomních aut. Jejich příchod bude podle Krumla velmi postupný, na druhou stranu změny, které samořiditelná auta nejspíš přinesou, mohou být zcela zásadní.
Dedoles je ve finančních problémech a propouští, Jablotron musí nakupovat komponenty se ztrátou u překupníků, Česko v souboji o gigafactory zaostává za konkurencí, Putin pustoší ukrajinský průmysl. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Vrtule převážně čínských dronů víří české nebe v čím dál větších počtech. Globální fenomén pohltil i Čechy. Bezpilotní stroje i za desetitisíce korun skupují hlavně před Vánocemi a na jaře, kdy se vracejí vhodné podmínky pro létání. Jen těch, kteří se oficiálně registrovali u Úřadu pro civilní letectví jako piloti dronů, je už více než 35 tisíc. Celé letky dronů ale stále častěji využívají i firmy.
Je mu osmatřicet a za posledních jedenáct let vybudoval tři úspěšné firmy. Ta poslední, online supermarket Rohlík, se postupně rozjíždí po Evropě. Zahraniční expanze ji už nyní přivedla mezi jednorožce, tedy firmy oceněné minimálně na miliardu dolarů. „Vnímám Rohlík jako dobrodružství, které nás bude zaměstnávat ještě dlouho. Stavím se k němu minimálně jako ke stoleté firmě,“ říká většinový majitel Tomáš Čupr.
Kybernetická bezpečnost se v uplynulém roce skloňovala častěji než kdy jindy. Pandemie nahrávala hackerským útokům. „Naprosté většině se ale dalo poměrně lehce zabránit,“ říká Miroslav Kořen, generální ředitel společnosti Kaspersky pro region střední a východní Evropy.
Pandemie přinutila doslova celý svět, aby se přesunul do online prostředí. A ani poměrně tradiční obory jako pojišťovnictví se této proměně nevyhnuly. Jak reagovaly pojišťovny na akutní potřebu digitalizace a jak se uzavírají smlouvy či vyřizují pojistné události na dálku? A jakou roli při tom hrají drony či biometrie?