aplikace pro drony - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu aplikace pro drony, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dedoles je ve finančních problémech a propouští, Jablotron musí nakupovat komponenty se ztrátou u překupníků, Česko v souboji o gigafactory zaostává za konkurencí, Putin pustoší ukrajinský průmysl. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Vrtule převážně čínských dronů víří české nebe v čím dál větších počtech. Globální fenomén pohltil i Čechy. Bezpilotní stroje i za desetitisíce korun skupují hlavně před Vánocemi a na jaře, kdy se vracejí vhodné podmínky pro létání. Jen těch, kteří se oficiálně registrovali u Úřadu pro civilní letectví jako piloti dronů, je už více než 35 tisíc. Celé letky dronů ale stále častěji využívají i firmy.
Je mu osmatřicet a za posledních jedenáct let vybudoval tři úspěšné firmy. Ta poslední, online supermarket Rohlík, se postupně rozjíždí po Evropě. Zahraniční expanze ji už nyní přivedla mezi jednorožce, tedy firmy oceněné minimálně na miliardu dolarů. „Vnímám Rohlík jako dobrodružství, které nás bude zaměstnávat ještě dlouho. Stavím se k němu minimálně jako ke stoleté firmě,“ říká většinový majitel Tomáš Čupr.
Kybernetická bezpečnost se v uplynulém roce skloňovala častěji než kdy jindy. Pandemie nahrávala hackerským útokům. „Naprosté většině se ale dalo poměrně lehce zabránit,“ říká Miroslav Kořen, generální ředitel společnosti Kaspersky pro region střední a východní Evropy.
Pandemie přinutila doslova celý svět, aby se přesunul do online prostředí. A ani poměrně tradiční obory jako pojišťovnictví se této proměně nevyhnuly. Jak reagovaly pojišťovny na akutní potřebu digitalizace a jak se uzavírají smlouvy či vyřizují pojistné události na dálku? A jakou roli při tom hrají drony či biometrie?
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Umělá inteligence je oborem, jehož potenciál je rozhodně větší než současné využití. Jednou z bariér plošnějšího rozšiřování je také cena. Možná i proto zůstává využití umělé inteligence označované jako AI zatím za očekáváním. „Nejsme tam, kde si lidstvo myslelo, že budeme. Mezi lety 2010 až 2015 si lidé mysleli, že to vyřeší všechny technologické problémy. Očekávání byla obrovská, ale celý trh si musel projít korekcí,“ říká Martin Švík z inovativní laboratoře pro aplikaci umělé inteligence společnosti IBM...
K oblíbeným vánočním dárkům se v posledních letech zařadily menší či větší drony. Zatímco ty levnější bývají ve srovnání s ostatními často takřka nezničitelné, dražší letouny pohybující se v řádu desítek tisíc korun vyžadují daleko uvědomělejší zacházení. Jak se tedy naučit správnému létání? Jak postupovat v začátcích?
Pořídil jsem si kvalitní dron, ale nevím, jaké krizové situace mohou přijít a jak se v nich zachovat, aby se letoun nerozbil. Jak na to?
Ani vzdušný prostor není nafukovací, každý pilot dronu by se proto měl snažit zajistit bezpečí nejen pro svůj letoun, ale i pro ty okolní, které nesmí ohrozit. Které mobilní aplikace k tomu mohou dobře posloužit?