Aplikace robinhood - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Aplikace robinhood, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Investovat či obchodovat nebylo nikdy snazší. Na otevření účtu u některého z online brokerů stačí pár minut u počítače či smartphonu a člověk může začít prostřednictvím elektronické platformy levně nakupovat či prodávat akcie, burzovně obchodované fondy, CFD, měny či komodity prakticky po celém světě. Příliš snadný přístup na finanční trhy však nemusí být až tak výhodný, jak by se na první pohled mohlo zdát.
Už i v Česku máme dnes pár zajímavých investičních aplikací. Prakticky všechny vznikly v posledních několika letech a teprve se je učíme používat, takže se těžko soudí, jaký dopad na společnost mají. Když se podíváme více na Západ, zjistíme, že pozitiv je celá řada a patrně i převažují, ale investiční aplikace občas přinášejí i leccos negativního.
Internetová makléřská společnost Robinhood Markets zruší 780 pracovních míst, což představuje zhruba 23 procent celkové pracovní síly firmy. Propad kryptoměn a turbulentní situace na akciových trzích odrazují uživatele od obchodování na její aplikaci, vysvětluje krok firma.
Jestliže je život hra, tak proč ne také investice? Především generace odchované chytrými telefony a mobilními hrami vítají herní prvky i ve sféře peněz. Výsledky takových her však mohou být i velmi kruté.
Vzestup drobných investorů a tradingové platformy Robinhood byl jeden z velkých byznysových příběhů loňského roku. V červenci společnost slavně vstoupila na burzu, od té doby se však potýká s celou řadou problémů. To vyústilo i v neuspokojivé kvartální výsledky, v jejichž reakci hodnota akcií Robinhoodu poklesla o dalších 15 procent. Celkově tradingová platforma ztratila za půl roku veřejného obchodování 75 procent tržní valuace.
Spojení financí a nových technologií, které se zkracuje do termínu fintech, slibovalo revoluci. Ta však až na pár světlých výjimek nepřišla. Množí se tak komentáře o tom, zda celé fintechové odvětví nezažívá bublinu. A když se mluví o bublině, implicitně se předpokládá, že je to něco, co musí splasknout.
Americká makléřská společnost Robinhood Markets získala z primární veřejné nabídky akcií (IPO) 2,1 miliardy dolarů (45 miliard korun). Firma uvedla, že ve středu prodala 55 milionů akcií v ceně 38 dolarů za kus. To je sice na dolním konci plánovaného cenového rozpětí, ale přesto to z firmy, která je oblíbená mezi mladými začínajícími investory, letos činí jednu z nejlépe oceněných společností vstupujících na americký akciový trh. Dnes se s jejími akciemi začne obchodovat na trhu Nasdaq v New Yorku.
Jeden z nejočekávanějších vstupů na trh s akciemi letošního roku se blíží. Aplikace Robinhood míří na burzu Nasdaq. Ke konečnému spuštění veřejné nabídky by mělo dojít koncem příštího týdne. Bude zde figurovat pod označením „HOOD“. Aplikace umožňující obchodování s akciemi, ETF a kryptoměnami bez provize ze své první veřejné nabídky (IPO) očekává ocenění až 35 miliard dolarů.
Americká makléřská společnost Robinhood Markets chce z chystané primární veřejné nabídky akcií na trhu Nasdaq v New Yorku získat až 2,3 miliardy dolarů (50 miliard korun). Firma oznámila, že nabídne 55 milionů akcií v cenovém rozpětí 38 až 42 dolarů za akcii. S plánovaným oceněním celé firmy kolem 35 miliard dolarů (760 miliard korun) by šlo o jednu z největších nabídek akcií.
Pandemie přinesla kromě mnoha smutných příběhů také pár skutečně veselých a jedním z nich je bezpochyby vcelku dramatická změna toho, jak lidé obchodují na burze, kolik jich je a také kde získávají informace. Pro mnoho Američanů znamenaly peníze zadarmo formou vládních koronavirových šeků na 1200 dolarů impulz k tomu zkusit štěstí při obchodování s akciemi a levní online brokeři jako Robinhood výrazně demokratizovali obchodování na burzách.