archiv časopisů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu archiv časopisů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V únoru loňského roku, když se kolony ruské techniky valily přes hranice Ukrajiny, varovali mnozí analytici před jakýmsi kybernetickým armagedonem, kdy měli ruští experti uvrhnout Ukrajinu prakticky do doby kamenné. Hodinu před začátkem invaze se jim skutečně podařilo shodit satelitní komunikační systém americké firmy Viasat, na kterém byla částečně závislá ukrajinská armáda. Realita dalších měsíců je ale mnohem příznivější, než temné obavy expertůz počátku války.
Před třemi lety představil Magazín E15 osm mladých nadějných byznysmenů, kteří už v útlém věku protáčeli miliony a nebáli se jít do světa. Nyní se k těmto „mladým puškám“ vracíme. Jejich podnikatelské cesty vedou každá jinudy. Někteří poprvé zažívají propad tržeb, jiní jsou poprvé v roli zaměstnance, další čelí své dosud nejtěžší zkoušce, když jejich byznys zdecimovala pandemie. Jeden z nich ale svůj růst rozjel tak, že jej brzy můžeme čekat v Top 100 nejbohatších Čechů a Slováků Magazínu E15.
Petr Ferenc je spoluzakladatel časopisu HIS Voice, vědecký pracovník Českého muzea hudby a popularizátor turntablismu v Čechách. Víte, co je to turntablismus? A krautrock?
„Prognózy jasně ukazují, že populace v České republice bude v příštích letech stárnout a na zajištění jejího klidného stáří zbude čím dál méně produktivních lidí. Jenomže to není nic nového. A dělat se s tím dalo hodně už o několik let dříve.“ Mohla by to být klidně citace ze včerejších novin, ale jde o věty z komentáře „Systém důchodů krachuje“, který vyšel v prosinci roku 1996 v deníku Práce.
Herbert Slavík je známý svými fotografiemi ze sametové revoluce. Jeho současnost ale tvoří především sportovní fotografie. Na olympijských hrách pravidelně dokumentuje úspěchy českých sportovců. Je autorem několika knih, z nichž tou poslední je Naše hory, lyže, sníh, která mapuje historii lyžování v Čechách.
Geniální tvůrce periodické tabulky prvků, chemik Dmitrij Mendělejev, kterému v Rusku mimo jiné připisují také stanovení správného poměru lihu a vody ve vodce, byl „jedním z nejproslulejších ruských špiónů“ devatenáctého století. Prohlašuje to šéf ruské civilní rozvědky SVR Sergej Naryškin. Takové tvrzení ale historici podle serveru Newsru.com vyvrátili již před lety.
Schiller a Goethe, dva stavební kameny Výmarské republiky a měšťanské organizace společenského života, mají v německé společnosti pořád velký vliv. Každý rok v den narozenin Friedricha Schillera (10. listopadu 1759) pronáší zpravidla nějaká významná osobnost takzvaný „Schillerrede“, projev na oslavu velkého básníka a filozofa, který mívá vcelku slušný mediální ohlas.
Ministerstvo financí podalo dovolání ve sporu, který se týká výroků prezidenta Miloše Zemana o novináři Ferdinandu Peroutkovi. Tiskový odbor ministerstva doplnil, že úřad navrhl i odklad vykonatelnosti rozsudku. Pokud by Nejvyšší soud tomuto požadavku vyhověl, ministerstvo by se nemuselo Peroutkově vnučce Terezii Kaslové omlouvat až do rozhodnutí o dovolání.
Pravda a láska. Havel a nice day. Lež má krátké nohy, pravda má krátké kalhoty. Tyto a další slogany odkazující k osobě českého prezidenta, stejně jako jeho podobiznu, dnes najdete na oblečení, špercích nebo obálkách módních časopisů. Čím dál víc českých značek sází na přetrvávající popularitu zesnulého Václava Havla. Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 s takovou praxí ale nesouhlasí.
Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková jsou kamarádky z vysoké školy. Do povědomí veřejnosti vstoupily především díky blogu a instagramovému profilu Červená propiska, kde mají přes 39 tisíc sledujících a pravidelně zde „servírují“ svým sledujícím příspěvky týkající se českého jazyka. Každé pondělí zveřejňují anketní diktát a upozorňují tak na časté pravopisné chyby. Český jazyk metaforicky přirovnávají ke svalu, který když neprocvičujeme, tak ochabne. Kromě pravopisu se toto duo zabývá i překladem, ...