Asic pro - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Asic pro, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Okolnosti těžbě bitcoinu moc nenahrávají. Souběh pádu ceny kryptoměny a energetické krize znamená, že mineři bojují o přežití. Včetně Jana Vaňhary, který píše svůj byznysový příběh v USA jako John Vanhara. Ten spojil svůj zájem o investice do nemovitostí s fascinací těžbou bitcoinu a jeho nadšení navzdory současné situaci neopadá. Celé odvětví má podle Vanhary před sebou solidní budoucnost. Mohlo by prý přinést bohatství i do dosud chudších států.
Bitcoin a další kryptoměny nabízejí řadu způsobů, jak vydělat. Jedním z nich je takzvaná těžba, tedy „dobývání“ nových digitálních mincí. Podobně jako v případě zlata či uhlí jde o energeticky poměrně náročný proces. Na rozdíl od dobývání surovin lze ale kryptoměny teoreticky těžit i v domácích podmínkách.
Cena bitcoinu má k historickému maximu dost daleko, což ale neplatí o zájmu těžařů o dolování kryptoměny, zvláště pak ve Spojených státech. Do tamního miningu investuje i podnikatel českého původu Jan Vaňhara, nyní John Vanhara. „Je to mimořádně dynamické podnikání, které se mění každých pár měsíců a ve kterém mají informace nesmírnou hodnotu. Úplně nový, paralelní svět,“ říká byznysmen v rozhovoru pro deník E15. „Pro mě bylo obrovské prozření, když se během covidu zavřela ekonomika a tiskly se peníze ve ...
Jeden z největších výrobců čipů na světě, japonská společnost Renesas Electronics, rozjíždí investice v Česku. Rozšiřuje pražské centrum zaměřené na návrh kompletních čipů, které zdědila díky nedávnému odkupu ikonického podniku Dialog Semiconductor. Ten patří mezi významné dodavatele Applu, jemuž do iPhonů a dalších zařízení dodává napájecí čipy. Od ledna v této sekci pracuje i několik zaměstnanců z Česka.
Mimočínští těžaři bitcoinu prožívají mimořádně výnosné období. Ziskovost dolování kryptoměny rekordně jednorázově vzrostla, brzy by se těžaři měli dočkat ještě vyšších výdělků. Profitují z díry na trhu, kterou způsobil zátah Pekingu proti tamním minerům. Současné poměry na trhu by měly podle analýzy agentury Reuters vydržet minimálně do konce roku.
Nejrozšířenější kryptoměna vzbuzuje pozornost nejen svým zhodnocením, ale i nárůstem množství elektřiny, které ke svému fungování potřebuje. Podle studie je to za rok dvakrát více, než spotřebuje Česká republika. Zároveň jde o podobný odběr proudu jako ze strany spotřebičů ve stand-by režimu v USA. Kryptoměna je proto terčem kritiky části ekologických aktivistů. A nejspíš ještě nějakou dobu bude. Podle Jana Čapka, šéfa společnosti Braiins a provozovatele světově prvního „družstva“ na těžbu bitcoinu Slush ...
Pro řadu lidí se stal synonymem kryptoměn bitcoin, po jeho prudkém zhodnocení však investoři a spekulanti hledají nové příležitosti, jak rychle zbohatnout. V Česku je v tomto kontextu poměrně populární litecoin.
Kolik bitcoinů existuje? Řadu začínajících investorů může tato otázka zmást, jelikož v přehledu nejrozšířenějších kryptoměn najdou jak „bitcoin“, tak „bitcoin cash“ či „bitcoin SV" nebo „bitcoin gold". Přestože hodnota bitcoinových klonů vůči originálu postupně klesá, obezřetnost je stále na místě.
Finanční trhy jsou tak konkurenční prostředí, že jen pomyšlení na to, že bychom měli prostudovat všechny brokery na tomto trhu, abychom si vybrali toho správného, může být děsivá představa.
Kryptoměny nabízejí řadu příležitostí ke zbohatnutí. Jednou z nich je i takzvaná těžba bitcoinů, jež v mnohém připomíná zlatou horečku. Místo lopat a krumpáčů je ale potřeba disponovat sofistikovanějším vybavením. Čtěte, jak taková těžba probíhá a co vyžaduje. Mezi významné inovátory jejích principů patří i Čech Marek Palatinus, který v rámci projektu SlushPool přišel s kolektivní těžbou kryptoměn.