asijské letecké společnosti - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu asijské letecké společnosti, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dnes uplyne právě třicet let od vzniku Visegrádské skupiny, tedy aliance postkomunistických států střední Evropy, do které vedle Česka patří Slovensko, Polsko a Maďarsko. Zatímco na kulturní či politické úrovni spolupráce tohoto uskupení celkem funguje – třeba když se čtveřice postavila zbytku EU kvůli povinnému přerozdělování migrantů – v oblasti byznysu Visegrád podle odborníků už tak důležitý není. „Ekonomický význam těchto tří zemí dohromady je pro Česko zhruba dvakrát menší než význam Německa,“ ...
Rok 2020 definitivně změní definici ropného šoku. Svět už netrápí nedostatek černého zlata, ale jeho hrozící přebytek. Potíže zemí, které jsou na těžbě ropy závislé, mohou vést k novým geopolitickým otřesům. Těžaři si lámou hlavu, jak pustit na trh více suroviny, a přitom nedopustit, aby se opakovala cenová pohroma z letošního jara. Tehdy se ukázalo, že ropa může mít krátkodobě i zápornou hodnotu.
Čtrnáct let po začátku výstavby a devět let po původně předpokládaném termínu zprovoznění se v sobotu otevře nové berlínské letiště Willyho Brandta. Žádné velké oslavy se neplánují, důvodem je především pandemie COVID-19, která leteckou dopravu srazila na kolena. Letiště, které zatím přišlo podle médií na nejméně deset miliard eur (274 miliard korun) a jehož budování provázela řada politických a stavebních přešlapů, i tak počítá do budoucna s dalším stavebním rozvojem. Kdy se tak stane, ale nyní známo není...
Tchajwanský program delegace českého Senátu doprovázené desítkami tuzemských podnikatelů získává stále konkrétnější obrysy. Deník E15 disponuje předběžným seznamem firem, které se do asijské země na konci srpna chystají. Do Tchaj-wanu by mělo vyjet téměř 50 firem včetně například členů Česká vesmírné aliance.
Koronavirová pandemie připravila většinu světové populace o svobodu cestování, když možností přeshraničního pohybu kvůli omezeným leteckým spojům ubylo. Tím se tak úplně nemuseli trápit vlastníci soukromých tryskáčů a zlatých pasů. Řeč je o elitním světě investičních migrantů, superboháčů, kterým některé země poskytují jistoty a výhody alternativního občanství výměnou za investice. A ti o ně v čase korony projevili nebývale velký zájem. Po zkušenosti s pandemií však podrobují většímu zkoumání zdravotnický ...
Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Tuzemští vývozci dostávají slibnou příležitost k expanzi na rychle se rozvíjejícím asijském kontinentu. Díky smlouvě o volném obchodu mezi Evropskou unií a Vietnamem postupně odpadnou téměř všechna cla na dovoz zboží do patnácté nejlidnatější země světa. Vietnam smlouvu ratifikoval v červnu, dohoda má začít platit v červenci.
Patřil k nejrychleji rostoucím technologickým firmám Evropy, teď vyhledávač a prodejce letenek Kiwi.com spadl na dno. Srazila ho pandemie koronaviru. Stejně jako veškerý byznys spojený s cestováním. Restart by nemusel trvat dlouhé roky, přinese s sebou ale velké změny v létání. „Zákazníci už nebudou rezervovat lety na měsíce, ale jen na dny dopředu. A budou chtít okamžité vrácení peněz,“ říká zakladatel a spolumajitel firmy Oliver Dlouhý.
Aerolinky po celém světě živoří a mnohé z nich se ocitají přímo v existenčním ohrožení. Na vině je světový boj proti pandemii koronaviru, v rámci nějž státy výrazně omezují či přímo zakazují leteckou dopravu. Mnohé evropské vlády nechtějí nechat domácí aerolinky padnout. Ve hře je majetkový vstup států do odvětví, ze kterého se erární peníze v uplynulých desítkách let postupně vytrácely.
Zatímco na Evropu nyní dopadá pandemie COVID-19 plnou silou, u některých asijských zemí se zdá, že jsou z nejhoršího venku a situaci mají pod kontrolou. Mohou tak již sčítat škody, které nákaza páchá v jejich hospodářství. Deník E15 vybral země, kde je situace nejproblematičtější.