asijské letecké společnosti - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu asijské letecké společnosti, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ukrajinská společnost GR8 Tech, dříve známá jako Parimatch Tech, vyvíjí systémy pro sázení, bookmaking a regulovaný online hazard. Loni přesunula kvůli válce část aktivit z Kyjeva do Prahy, kde si otevřela obří výzkumné a vývojové centrum. Podle generálního ředitele GR8 Tech Evgena Belousova je nicméně možné, že se bude zakrátko stěhovat znovu. „Máme víc vývojářů v Polsku než v Česku, přestože tam nemáme kancelář,“ podotýká Belousov v rozhovoru s E15.
Šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) dnes společně s několika dalšími poslanci, zástupci municipalit a vědeckých a vzdělávacích institucí vyráží na osmidenní cestu do Jižní Koreje a na Tchaj-wan. Představitele státu doprovodí početný zástup tuzemských podnikatelů. Cílem je využít přívětivých politických vztahů Česka a obou asijských zemí a rozšířit ekonomickou a obchodní spolupráci, mimo jiné v čipech.
Washington vyměnil za Hanoj, ze které propojuje český byznys s vietnamským od loňského září. Český velvyslanec ve Vietnamu Hynek Kmoníček se tak podílí i na probíhající expanzi Škody Auto na zdejší trh. „Jenom v Hanoji je dnes už přes milion automobilů a místní tráví na motorkách a v autech mnohem víc času než Češi. Kdypak jste naposledy jezdil celou noc po Praze jen tak pro zábavu a pak si třeba na motorce ustlal? Normální hanojská noc místní mládeže,“ naznačuje potenciál stomilionového trhu Kmoníček.
Letecké společnosti po celém světě zoufale postrádají letadla. Rychle se obnovující zájem lidí cestovat, který ještě umocní světu se otevírající Čína, významně navýšil poptávku po dopravních letadlech. Jejich výrobu v halách Airbusu i Boeingu ale škrtí zpřetrhané dodavatelské řetězce, drahé energie i nedostatek pracovníků. A to do té míry, že duopol výrobců dokonce snížil cíle své produkce. Kombinace nedostatku letadel, rostoucí poptávky po létání a vyšších cen paliva zřejmě vyústí v zakořenění vyšších cen...
Realitní drama podle ČNB: Až desetiprocentní propad cen bytů a riziko dvojího dna Český Top Gun budí zájem v cizině. Přidává stovky letových hodin a chystá výcvik pilotů F-35 Miliardář Paukner jedná o vstupu do Sokolovské uhelné. Podíl by ho vyšel na stovky milionů Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Na nové proudové stroje L-39NG a vrtulníky Enstrom, které brzy získá Centrum leteckého výcviku Pardubice, se už nyní tvoří fronta. Školicí středisko podobné kultovnímu americkému Top Gun spravuje státní podnik LOM Praha spadající pod ministerstvo obrany. Rostoucí zájem o výcvik pilotů projevuje nejen česká armáda, ale i vojenští piloti z řady evropských, afrických či asijských zemí. Centrum v příštím roce zvýší počet nalétaných hodin z pěti tisíc až o pětinu.
Evropští politici shodně zdůrazňují, že je nutné jednat o budoucí poválečné obnově Ukrajiny už nyní, ještě v průběhu Ruskem vyvolané války. Součástí obnovy bude i restart leteckého provozu nad Ukrajinou, se kterým hodlá vypomoci i Česko. „Státní podnik Řízení letového provozu historicky vyškolil řadu letových dispečerů v zahraničí. S ohledem na tyto historické vazby budeme spolupracovat a nabízet pomoc,“ říká ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Rozhovor proběhl po skončení nedávné tiskové konference ...
Tradiční předvánoční shon vystřídá letos u nákladních leteckých dopravců nezvykle klidná sezona. Data za říjen ukazují, že obvyklý strmý nárůst poptávky ve třech posledních měsících roku se zatím prakticky nedostavil a podobné jsou i výhledy na listopad a prosinec. Obchodníci mají totiž vysoké skladové zásoby, inflace snižuje kupní sílu spotřebitelů a také lodní doprava se již vzpamatovala z chaosu vyvolaného pandemií a je tak opět pro mnohé zboží přijatelnou alternativou.
Pokročilé simulátory pro výcvik pilotů nebo podíl na výrobě takzvaných pomocných motorových jednotek a dalších komponent. To jsou první příklady možného zapojení českých firem do subdodavatelského řetězce pro americké stíhačky F-35 Lightning II, o jejichž nákupu začalo před měsícem jednat ministerstvo obrany se Spojenými státy. Armáda požaduje 24 strojů. Pokud by se Česko pro nejmodernější nadzvukové bojové letouny současnosti rozhodlo, zemi by to podle odborníků přineslo transfery technologií a know-how.
Ruští miliardáři se dostali do velké nejistoty. Sankce či bojkot ruských firem tvrdě dopadly na jejich podnikatelská impéria, vlády západních zemí jim zabavují majetek, či je dokonce vyšetřují. Vlastnictví některých však zůstává takřka nedotčeno. I tak se všichni musejí bát, aby je neohrozil další válečný vývoj či politická a hospodářská nestabilita Ruska.