Audiovize - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Audiovize, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Podle studie sdružení British Film Institute činí uhlíková stopa typického filmového blockbusteru 2840 tun CO2. Není divu, že se tlak na větší zodpovědnost vůči životnímu prostředí filmového a televizního průmyslu dotýká stále více. Právě filmaři v Británii jsou průkopníky „zeleného natáčení“. Snižování uhlíkové stopy správně nastavenými kroky a jejímu měření pomocí takzvaných uhlíkových kalkulaček se na ostrovech věnují již od nultých let. Fenomén tzv. greenfilmingu ale zapouští kořeny čím dál více i u ...
Ministr kultury Martin Baxa (ODS) v nedělní debatě se zástupci audiovizuálního průmyslu neuvedl, zda vláda letos zvýší rozpočet na filmové pobídky. Pobídky jsou podle něj důležité, vláda ale musí vést debatu o tom, zda je vhodné stamiliony korun podporovat jen jeden sektor kreativního průmyslu, jímž audiovize je. Baxa to řekl v pořadu Otázky Václava Moravce České televize přenášeném z filmového festivalu v Karlových Varech.
... Asociace producentů v audiovizi. Předpověď dramatického snížení... včasným opatřením v audiovizi. Nejvíce peněz v...
V příštím roce má započít transformace Státního fondu kinematografie na Státní fond audiovize (SFA). Jednou ze čtyř oblastí, kterou má nový fond podporovat, je videoherní průmysl. Na fond mají česká herní studia různorodé názory, zdůrazňují ale nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců, které pak musejí hledat v zahraničí.
Velké produkční firmy jako Netflix a Amazon ztrácejí zájem o natáčení v Maďarsku a v Polsku. A právě Česko na tom může podle šéfa rezortu kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) výrazně vydělat. Vláda ale musí filmařům vytvořit předvídatelné a stabilní zázemí. „Mají obavy, že už do dvou let jim nebudeme moci poskytnout dostatečné množství odborníků, jako jsou maskéři, kostyméři a další umělecké profese,“ říká ministr.
Ještě během ledna stát vypíše další vlnu koronavirového kompenzačního programu pro umělecké profese a obecně kulturu. Ovšem spekulovat, kdy přesně se začnou lidé vracet do hledišť divadel či kin a za jakých podmínek, je předčasné. „Nechci, abychom vyžadovali povinnost absolvovat antigenní testy u pravidelných divadelních představení nebo v kinech. To by byla likvidace diváka,“ říká ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).
Státní cenu za literaturu dostal Michal Ajvaz, za překlad Blanka Stárková. Ceny ministerstva kultury obdrželi mimo jiné in memoriam světově uznávaný režisér Miloš Forman a také Jiří Tichota z folkového Spirituál kvintetu a bývalá umělecká ředitelka a nyní umělecká poradkyně Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Eva Zaoralová. Jména osmi oceněných zveřejnilo ministerstvo kultury na svém webu. Ceny uděluje u příležitosti státního svátku 28. října.
CNN Prima News vysílá třetí týden. Velkoryse koncipovaný projekt zatím nedokázal divákům nabídnout nic natolik originálního a přitažlivého, aby je k programu naučil se vracet.
V uplynulém týdnu se začaly otevírat kinosály po celém Česku a z paralýzy se pomalu probouzejí i další odvětví kulturní produkce. Už nyní je přitom jasné, že finanční výpadek byl citelný a navíc nezasáhl jen na provozovatele kin, ale i na samotné filmaře, herce a řadu dalších přidružených profesí. Zvládne se kultura rychle postavit na nohy? To bylo tématem dalšího dílu pořadu Dáme to.
Do Česka se velmi krátce po uvolnění restrikcí zavedených vládou v reakci na pandemii covidu-19 začnou vracet zahraniční filmové štáby. Napsal to americký magazín Variety, který rovněž připomněl, že je Česko jednou z nejvyhledávanějších filmových destinací na světě.