Audiovize - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Audiovize, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ještě během ledna stát vypíše další vlnu koronavirového kompenzačního programu pro umělecké profese a obecně kulturu. Ovšem spekulovat, kdy přesně se začnou lidé vracet do hledišť divadel či kin a za jakých podmínek, je předčasné. „Nechci, abychom vyžadovali povinnost absolvovat antigenní testy u pravidelných divadelních představení nebo v kinech. To by byla likvidace diváka,“ říká ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).
Státní cenu za literaturu dostal Michal Ajvaz, za překlad Blanka Stárková. Ceny ministerstva kultury obdrželi mimo jiné in memoriam světově uznávaný režisér Miloš Forman a také Jiří Tichota z folkového Spirituál kvintetu a bývalá umělecká ředitelka a nyní umělecká poradkyně Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Eva Zaoralová. Jména osmi oceněných zveřejnilo ministerstvo kultury na svém webu. Ceny uděluje u příležitosti státního svátku 28. října.
CNN Prima News vysílá třetí týden. Velkoryse koncipovaný projekt zatím nedokázal divákům nabídnout nic natolik originálního a přitažlivého, aby je k programu naučil se vracet.
V uplynulém týdnu se začaly otevírat kinosály po celém Česku a z paralýzy se pomalu probouzejí i další odvětví kulturní produkce. Už nyní je přitom jasné, že finanční výpadek byl citelný a navíc nezasáhl jen na provozovatele kin, ale i na samotné filmaře, herce a řadu dalších přidružených profesí. Zvládne se kultura rychle postavit na nohy? To bylo tématem dalšího dílu pořadu Dáme to.
Do Česka se velmi krátce po uvolnění restrikcí zavedených vládou v reakci na pandemii covidu-19 začnou vracet zahraniční filmové štáby. Napsal to americký magazín Variety, který rovněž připomněl, že je Česko jednou z nejvyhledávanějších filmových destinací na světě.
Komunikačnímu a reklamnímu průmyslu by mohl kvůli opatřením souvisejícím s bojem proti koronaviru klesnout obrat až o polovinu, tedy o 85 miliard korun za rok. Obor, který zaměstnává kolem 100 tisíc lidí, očekává pokles pracovních míst o čtvrtinu a snížení počtu OSVČ až o 40 procent. Vyplývá to z výzvy vládě, kterou podepsalo deset nejvýznamnějších asociací v odvětví.
Adéla Gjuričová působí v Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR a věnuje se zejména českým politickým dějinám po roce 1989. Společně s Tomášem Zahradníčkem je autorkou knihy Návrat parlamentu: Češi a Slováci ve Federálním shromáždění 1989–1992. V současnosti vede český tým evropského projektu JPICH „European History Reloaded“, který má za cíl zkoumat historické narativy v současné audiovizuální kultuře. Jednou ze zkoumaných jednotek bude například i velmi populární video s Hitlerem z filmu Pád Třetí ...
... festivalem studentů teorie audiovize Zlatý Voči, jehož...
Zahraniční filmové štáby strávily loni v českých lokacích a v ateliérech přes 1000 natáčecích dnů a jejich útrata se vyšplhala k pěti miliardám korun. Výroba seriálů měla na celkovém objemu zahraniční produkce podíl kolem 65 procent, jejich produkce v Česku v roce 2018 během 500 natáčecích dnů utratily téměř 3,2 miliardy korun. Ve své bilanční zprávě to uvedla Česká filmová komise.
Obraty nezávislých produkcí v české filmové a televizní tvorbě překonaly loni miliardu korun, a dostaly se tak na rekordní hodnotu. Celkem český audiovizuální trh v roce 2017 již druhý rok po sobě zaznamenal mírný propad a jeho celkový obrat loni činil 6,329 miliardy korun. Na tiskové konferenci v Karlových Varech to dnes uvedli zástupci Asociace producentů v audiovizi (APA).