automobilky propousteji - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu automobilky propousteji, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Futurolog Alvin Toffler ve své slavné knize Třetí vlna popsal, jak služby zhruba od poloviny minulého století přebíraly od tradičního průmyslu roli tahouna západní ekonomiky. Počet bílých límečků a zaměstnanců služeb poprvé v dějinách převýšil počet dělnických modrých límečků. První hospodářské krize nového tisíciletí ale ukázaly, že zpracovatelský průmysl do starého železa nepatří. Ekonomickým potížím na přelomu prvních dvou dekád 21. století dokázaly lépe čelit země s vyšším podílem moderního průmyslu. ...
Pandemie tvrdě zasáhla automobilky i jejich zavřené autorizované prodejny. Systém fungování vztahů výrobců a dodavatelů se bude muset změnit, aby byl dostatečně efektivní. „Zatím platí, že v cizině obvykle vyrábějí nejrůznější součástky v tak velkém množství, že je prodají o tři koruny levněji než ten, kdo je produkuje u našeho areálu,“ říká šéf Toyoty ČR Martin Peleška, podle něhož, když se ekonomika rychle neotevře, je ve vážném ohrožení pětina dealerství všech značek.
Podnikání rozjel 5. července 1994, kdy založil společnost Cadabra. V garáži pronajatého domu. Nikoliv ovšem v Silicon Valley, nýbrž ve washingtonském Bellevue. Název Cadabra po pár měsících změnil a vznikl dnešní Amazon. V logu má šipku značící úsměv symbolicky směřující od A do Z. Kdo je a jak začínal dnes druhý nejbohatší muž světa? Čemu se bude věnovat nyní po odstoupení z vůdčí role výkonného ředitele své firmy.
Jeden z velkých automobilových koncernů v Česku se zbaví více než 200 pracovních míst. Produkci omezuje i další domácí velká automobilka.
Skupina MTX Group miliardáře Petra Otavy má na letošní rok velké plány. Chce získat licenci obchodníka s cennými papíry pro svou firmu MTX Capital Services a následně se stát členem londýnské komoditní burzy. A chce i nakupovat. „Pořád hledáme příležitosti, jak akvizičně rozvíjet zpracování hliníku do obalů a s tím spojených polotovarů,“ říká místopředseda představenstva MTX Group David Bečvář.
Madetu, jihočeskou mlékárnu patřící rodině Teplých, koronavirová pandemie podstatně zasáhla. Jen zavřené restaurace a školní jídelny pro firmu znamenají denní výpadek tržeb jeden milion korun. Když se k tomu přidají všechny další dopady související s propadem exportu a náklady na ochranné pomůcky a testy, jde za uplynulý rok o výrazně vyšší částky. „Myslím, že v našem případě bude legitimní mluvit určitě o sto milionech obratu, ale je to velmi hrubý odhad,“ říká obchodní šéf Madety Jan Teplý.
Tradičního českého výrobce letounů Aircraft Industries oslabuje pandemie podobně jako další hráče v oboru. Nemůže tušit vývoj trhu ani na měsíc dopředu, ale materiál pro výrobu musí objednávat i dva roky předem. „Nevidíme zájem, jaký jsme čekali. Letecký průmysl je v útlumu. Původně jsme plánovali vyrobit sedmnáct letadel, ale budeme hrozně rádi, když jich bude čtrnáct,“ říká generální ředitelka firmy Ilona Plšková.
O konci výstavnictví a akcí kolem veletrhů se periodicky mluví už několik let. Letos propadly tržby výstavářských firem ze dne na den na nulu vlivem zákazu konání veletrhů po celé Evropě. „Do konce roku už nedoženeme nic. Nenaskakujeme do rozjetého vlaku, spíš jedeme na drezíně,“ říká prezident Asociace výstavářských firem Jiří Carda.
Německý automobilový průmysl, tahoun německé ekonomiky, se obává dalšího zpřísňování klimatické politiky. Podle informací německých médií totiž Evropská komise chystá další zpřísnění opatření na ochranu klimatu, jež by dál zatížila výrobce aut, kteří se stále ještě nedostali z problémů způsobených koronavirem, mají omezené výrobní kapacity a jsou nuceni k propouštění lidí.
Nejhorší červen za třicet let. Takové jsou výsledky prodejů vozů v Německu, tedy na největším evropském trhu a současně v zemi, která nejvýrazněji ovlivňuje tuzemskou ekonomiku. Celoroční tržby tam podle odhadů klesnou o pětinu, a v celé Evropě dokonce o čtvrtinu. Krize navíc podle analytiků není jednorázovým výkyvem, ale spíše trendem. Evropské automobilky tak mají na vybranou: buďto hluboká transformace, nebo ústup do bezvýznamnosti.