automobilová krize - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu automobilová krize, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Britskou vládu čeká rozhodování, které může ukázat, jaká bude budoucnost automobilového průmyslu v zemi v pobrexitové době. Automobilka Stellantis, která v zemi vyrábí vozy značek Opel a Vauxhall, jedná s úřady o podpoře přestavby závodu v Ellesmere Port na výrobu elektromobilů. Pokud neuspěje, může společnost spojující dřívější koncerny PSA a FCA svůj britský provoz také zavřít, píše agentura Bloomberg s odvoláním na neveřejné zdroje.
Francouzská automobilka Renault zkracuje pracovní dobu zhruba 13 tisícům zaměstnanců v pařížském regionu. Reaguje tak na propad v objednávkách vozů. Technici a pomocní pracovníci z okolí francouzské metropole budou mít až do poloviny srpna volné pátky, informovala agentura Bloomberg s odvoláním na interní zprávu Renaultu. Zaměstnanci automobilky budou pobírat stejnou mzdu, část z ní pokryjí státní dávky v nezaměstnanosti.
Futurolog Alvin Toffler ve své slavné knize Třetí vlna popsal, jak služby zhruba od poloviny minulého století přebíraly od tradičního průmyslu roli tahouna západní ekonomiky. Počet bílých límečků a zaměstnanců služeb poprvé v dějinách převýšil počet dělnických modrých límečků. První hospodářské krize nového tisíciletí ale ukázaly, že zpracovatelský průmysl do starého železa nepatří. Ekonomickým potížím na přelomu prvních dvou dekád 21. století dokázaly lépe čelit země s vyšším podílem moderního průmyslu. ...
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Dnes uplyne právě třicet let od vzniku Visegrádské skupiny, tedy aliance postkomunistických států střední Evropy, do které vedle Česka patří Slovensko, Polsko a Maďarsko. Zatímco na kulturní či politické úrovni spolupráce tohoto uskupení celkem funguje – třeba když se čtveřice postavila zbytku EU kvůli povinnému přerozdělování migrantů – v oblasti byznysu Visegrád podle odborníků už tak důležitý není. „Ekonomický význam těchto tří zemí dohromady je pro Česko zhruba dvakrát menší než význam Německa,“ ...
První dáma tchajwanské ekonomiky Wang Mej-chua si v posledních týdnech na nedostatek zájmu z celého světa rozhodně stěžovat nemohla. Na Tchaj-wanu – a zvláště v továrnách tamní firmy TSMC – se koncentruje výroba polovodičových čipů pro celý svět. Jejich nedostatkem strádají v poslední době zvláště automobilky, které musejí výrazně omezovat výrobu nových vozů. Na tchajwanskou ministryni hospodářství směřovaly žádosti o pomoc z Evropy, ze Spojených států i z Japonska.
Pandemie tvrdě zasáhla automobilky i jejich zavřené autorizované prodejny. Systém fungování vztahů výrobců a dodavatelů se bude muset změnit, aby byl dostatečně efektivní. „Zatím platí, že v cizině obvykle vyrábějí nejrůznější součástky v tak velkém množství, že je prodají o tři koruny levněji než ten, kdo je produkuje u našeho areálu,“ říká šéf Toyoty ČR Martin Peleška, podle něhož, když se ekonomika rychle neotevře, je ve vážném ohrožení pětina dealerství všech značek.
Německý automobilový koncern Daimler plánuje oddělení divize nákladních vozů a autobusů Daimler Truck a uvedení jejích akcií na burzu. Automobilka také uvedla, že zbývající část podniku zahrnující výrobu osobních vozů by se v budoucnosti měla přejmenovat na Mercedes-Benz.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Pandemie koronaviru mění zavedené pořádky ve prospěch digitalizace. Technologické firmy bohatnou a roste jejich vliv. Pokrok spojený s technologiemi a umělou inteligencí ale zůstává nevyužit tam, kde by mohl pomoci zřejmě úplně nejvíce: při krocení pandemie. „Dala by se skvěle zvládat s inteligencí, kdyby se používala…,“ míní technický ředitel kyberbezpečnostní firmy Avast Michal Pěchouček, přední odborník na umělou inteligenci. Lidstvo se kvůli svému rozpornému přístupu chová výrazně hloupěji, než by se ...