autonomní ponorky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu autonomní ponorky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
... snímat okolí a autonomně se navigovat v... se třeba na ponorky na mapování oceánů...
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Vše nasvědčuje tomu, že USA a Čína, spolu budou soupeřit ve vývoji robotických válečných plavidel. Čínskou novinkou v tomto souboji velmocí je D3000. Jde o válečný stealth robotický trimarán o délce asi 30 metrů, který by měl být schopen operovat autonomně celé měsíce.
Selský rozum říká, že torpéda musejí být velká, protože potřebují velkou bojovou hlavici – a velká hlavice udělá velký výbuch. Nové minitorpédo od firmy Boeing ale váží méně než 4,5 kilogramu a měří méně než půl metru. Navzdory tomu prý může zlikvidovat ponorku.
Americké námořnictvo má nový ponorkový dron, který dokáže vyhledat a zneškodnit plovoucí, ponořené i na dně položené námořní miny. Chrání tak hladinové lodě s lidskou posádkou.
Americké námořnictvo spustilo na vodu loď Sea Hunter, první autonomní protiponorkovou loď na světě. Prototyp plavidla ke svému provozu i vykonávání základních činností nevyžaduje ani námořníka, ani důstojníka u kormidla, respektive „za ovladačem“. Experti tvrdí, že jde o námořní ekvivalent autonomního vozidla od společnosti Google.
Rusko má právo v případě potřeby rozmístit jaderné zbraně na Krymu. "Rusku má bezvýhradně právo rozmisťovat, pokud to potřebuje, své jaderné zbraně na jakémkoliv místě svého území, včetně Krymského poloostrova," řekl agentuře Ria Novosti Michail Uljanov z ruského ministerstva zahraničí, kde stojí v čele odboru nešíření a kontroly zbraní. Rusko anektovalo ukrajinský poloostrov loni v březnu.
Tisíce skotských voličů se dnes ještě za ranní mlhy vydaly k hlasovacím místnostem, aby podpořili nezávislost Skotska, nebo se vyslovili pro setrvání ve svazku s Anglií. Zájem o referendum ve Skotsku je obecně obrovský. Výsledky se čekají v pátek ráno.
Rusko oficiálně převzalo vojenskou kontrolu nad Krymem. Z 18 tisíc ukrajinských vojáků na Krymu se pouze dva tisíce nepřipojily k ruským silám a chtějí poloostrov opustit. Základna v Belbeku, která se odmítla vzdát, nakonec padla.
Lídři zemí Evropské unie se kvůli krizi na Krymu ve čtvrtek sejdou na mimořádném summitu v Bruselu. Unie přitom uvažuje o uvalení sankcí vůči Rusku, podobně se už vyjádřili i Američané. Zítra bude opět řešit Ukrajinu také NATO. Schůzka proběhne na základě článku čtyři Severoatlantické smlouvy, který umožňuje svolat konzultace v případě ohrožení územní celistvosti členské země paktu.