autorská práva na fotografie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu autorská práva na fotografie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Evropský parlament bude již brzy hlasovat o finální podobě regulace umělé inteligence. Roky debatovaný návrh reflektuje nárůst „generative AI“ v uplynulém roce a přichází v době, kdy se potřeba a forma regulace AI řeší nejen v Evropě. Jak návrh vypadá a jak si Česko a Evropa stojí v počtu AI startupů? Analýza vyšla na Info.cz.
K nejdiskutovanějším tématům v posledních měsících jednoznačně patří umělá inteligence (AI). Pozornost si získává zejména ChatGPT s vytvářením textů. AI ale zasahuje do mnoha dalších sfér. Díky službám, jako je Midjourney, o sobě nahlas dává vědět i v oblasti generování obrázků. Poslední verze Midjourney v5 přichází se snímky, které stěží rozeznáte od klasické fotografie.
Mexiko obvinilo módní řetězce Anthropologie, Patowl a Zara z kopírování tradičního oděvu místních žen. Plagiátorství podle něj ohrožuje příjmy švadlen z řad domorodých obyvatel. Se svými produkty či názvy má přitom problémy stále více nejen oděvních společností. Indiánský kmen Čerokíů si stěžuje na název Jeep Cherokee, kritice čelila i Kendall Jennerová za svou značku tequily 818.
Kdo je nejvlivnějším člověkem planety? Možná americký prezident, možná Vladimir Putin, možná Elon Musk. Ale černým koněm tohoto klání by se mohl stát Vitalik Buterin, jehož revoluční systém Ethereum mění svět rychlostí, jakou jsme neviděli. A přitom je teprve na začátku.
Když se dva hamburští studenti Lorenz Hampl a Mirco Wolf Wiegert rozhodli vytvořit německou verzi coly, nikdo nevěřil tomu, že jejich značka tvrdou konkurenci ustojí. V roce 2002, kdy přišli s tímto nápadem, byla nabídka soft drinků na trhu velmi omezena. „Kdybych pokaždé, když jsem slyšel to nepůjde dostal 50 eur, byl bych miliardář,“ říká v rozhovoru pro deník E15 Wiegert, šéf společnosti fritz-kulturgüter, která dnes čítá téměř 300 zaměstnanců a je jednou z významných firem německého nápojového trhu.
Pravda a láska. Havel a nice day. Lež má krátké nohy, pravda má krátké kalhoty. Tyto a další slogany odkazující k osobě českého prezidenta, stejně jako jeho podobiznu, dnes najdete na oblečení, špercích nebo obálkách módních časopisů. Čím dál víc českých značek sází na přetrvávající popularitu zesnulého Václava Havla. Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 s takovou praxí ale nesouhlasí.
Teď tu byl. Járu Cimrmana ve známém českém filmu Jára Cimrman ležící spící vždy předběhl nějaký jiný vynálezce. Nyní je ve hře to, že než vynálezce člověk bude rychlejší umělá inteligence. Příkladem je stroj se jménem Dabus, který vyvinul dva produkty: přepravku na jídlo a lampu. Následně požádal pověřené úřady ve Spojených státech a v Evropě o udělení patentu na ně. Má se za to, že jde o první podobnou žádost v dějinách.
Tak si to shrňme. Jen za poslední měsíc jsme se dozvěděli, že Google nadále pracuje na čínském vyhledávači uzpůsobeném pro cenzory, YouTube doručuje choulostivé záběry dětí pedofilům, Google hájí saúdskoarabskou aplikaci pro sledování žen, Google v Rusku začal mazat výsledky vyhledávání, které se nelíbí tamnímu režimu, Google dál schovává své zisky do daňových rájů, Facebook o vás sbírá citlivé údaje, i když nemáte jeho účet... Je neuvěřitelné, že přes všechny tyto kauzy existují politici (zejména ti ...
Před necelými třemi měsíci odhlasoval Evropský parlament směrnici, která dává tisku a tiskovým agenturám naději, že jim internetoví giganti konečně začnou něco platit. Po celá léta internetové společnosti denně přebíraly tisíce článků, aniž by zaplatily haléř těm, kdo zprávy vytvořili. Toto historické hlasování o autorských právech umožnila nevídaná mobilizace novinářů a odvaha europoslanců tváří v tvář intenzivnímu tlaku ze strany internetových gigantů. Směrnice nyní potřebuje konsenzus parlamentu, ...
Stovka evropských novinářů podpořila výzvu poslancům Evropského parlamentu, aby uložili velkým internetovým platformám povinnost přepouštět část svých finančních zisků sdělovacím prostředkům, na jejichž novinářské články, fotografie či videa odkazují. Evropský parlament má v polovině září projednávat evropskou směrnici o autorském právu, u níž ale není jisté, zda se v ní prosadí i tento finanční požadavek. V červenci se pro něj mezi europoslanci nenašel dostatek podpory.